Hangi İsim, Zeki Alasya'nın Yaptığı İyiliği Ölümünden Sonra Öğrendi?

Hangi İsim, Zeki Alasya'nın Yaptığı İyiliği Ölümünden Sonra Öğrendi?

'Kardeşlerim' dizisinde 'Akif Atakul' karakterini canlandıran Celil Nalçakan, hayatıyla ilgili bilinmeyenleri anlattı. Nalçakan'ın oyuncu olmasına izin vermeyen babasını, 8 Mayıs 2015 tarihinde hayatını kaybeden Zeki Alasya'nın ikna ettiği ortaya çıktı.

2006 yılında 'Sıla' dizisi ile oyunculuk kariyerine adım atan Celil Nalçakan, Sibel Arna'nın YouTube programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Elektrik teknisyeni olan babasının oyuncu olmasına izin vermediğini belirten Nalçakan, usta sanatçı Zeki Alasya sayesinde hayaline kavuştuğunu söyledi: "Ailemden gizli TÜRVAK burs sınavına girdim ve kazandım. Babam öğrendiğinde beni okuldan almaya geldi. Tam merdivenlerden inerken Zeki Alasya ile karşılaştık. Babama 'Feridun Bey sizin oğlunuz oyuncu. İzin verirseniz şimdi yapar, siz de bunun tadını çıkarırsınız. Vermezseniz siz terk-i diyar ettiğinizde yapacak' dedi. Babam anında 'Peki' dedi. Benim 13 yılda yapamadığım şeyi Zeki Baba 13 saniyede yaptı."
 
Celil Nalçakan, bursunun yarısını Zeki Alasya tarafından karşılandığını ise sanatçının vefatından sonra öğrendiğini açıkladı: "Zeki Alasya vefat ettikten çok sonra öğrendiğim bir gerçek var. Okula yüzde 100 bursla kabul edildiğini zannediyordum. Meğer yüzde 50 burs kazanmışım. Zeki Baba 'Yüzde 50'sini ben ödeyeceğim ama bu çocuğa söylemeyeceğiz' demiş. Keşke bir izin olsa da beş saniyeliğine yanına gidip elini öpebilsem."
18.11.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM