Gupse Özay, Neden Perişan Oldu?

Gupse Özay, Neden Perişan Oldu?

'Deliha' serisi, 'Görümce' ve 'Eltilerin Savaşı' gibi çok izlenen filmlere imza atan komedyen Gupse Özay, doğum yaptığından beri kızı Jan Asya ile kendisinin ilgilendiğini söyledi. Kaygılı bir ruh haline sahip olmasına vurgu yapan ünlü oyuncu ve senarist, lohusalık dönemine dair çarpıcı sözler sarf etti.

Kameralardan uzak bir aile hayatı sürmeyi tercih eden 39 yaşındaki oyuncu, Fatih Altaylı'nın Youtube'da yayınlanan programına konuk oldu. Ünlü isim, "Filmi yazmaya nasıl başladın? Neyi anlatmak istedin?" sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.
 
Neyi anlatmak istediğimi biliyordum. Lohusalık yaşanan bir şey ve her annede de farklı oluyor. Hormonel değişiklikleri var, uykusuzluk var, panik var, anksiyete var. Bu farklılaşabilir; kimisi ağır geçiriyor, kimisi çok hafif geçiriyor. Daha rahat bir anne teğet geçiyordur o depresyondan. Benim gibi kaygılı, obsesif bir insanı çok zorluyor. Kendime gol attığım nokta; güvensizliğim, kaygılı durumum arşa çıktı.
 
İlk günden itibaren Jan Asya ile kendisinin ilgilendiğini dile getiren Özay, "Ben yardım isteyemedim. 'İyiyim' ,'Uykusuz değilim' gibi sözleri çok kullandığımı fark ettim. Oysa o an kim varsa evde; 'kocacığım', 'anneciğim', 'kayınvalideciğim' diyebilirdim. Yardım isteyememeyi bırakamama hali beni perişan etti. Ben genelde de yardım isteyemeyen bir insanım. Mesela düşsem kendim hallederim. Dolayısıyla bu beni mahvetti, hayatımı kaydırdı. Filmde 'Lütfen anneler yardım isteyin, yardım istemekten korkmayın' mesajını vermek istedim. Önceki anneler de yeni anneye hava atmayın, empati kurun" ifadelerini kullandı.
16.01.2024
FACEBOOK
İNSTAGRAM