Gökçe Kırgız'ın İsim Davasında Hangi Gelişme Yaşandı?

Gökçe Kırgız'ın İsim Davasında Hangi Gelişme Yaşandı?

Gökçe Kırgız Taner, kendisine açılan "Gökçe Kırgız" ismini kullandığına dair dava ile bir açıklama yaptı. Gökçe Kırgız Taner yaptığı açıklamada "isim ve marka adına açılmış bir dava kazanılmış gibi kamuoyuna yansıtılması" nın haksız ve kabul edilemez bir konu olduğuna vurgu yaparak davanın istinaf'da olduğunu ve kamu oyunda bu dava bitmiş gibi haberler yapıldığını söyleyerek bu konuda hukuki bir çalışma yapacağını da söyledi. İşte Gökçe Kırgız Yılmaz'ın açıklaması:

KAMUOYUNA DUYURU

Sayın Kamuoyu, değerli sevenlerim;

Gökce KIRGIZ DURUKAN tarafından "Gökçe Kırgız" marka hakkına tecavüzün durdurulması ve oluşan maddi ve manevi zararın tazmini dava konusu ile İstanbul 1. Fikri Ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinde aleyhime açılan dava dün itibariyle karara çıkmış olup, kısa kararda;"Gökce KIRGIZ DURUKAN adına tescilli olan "Gökçe Kırgız" ibareli markanın hüküm kesinleşinceye kadar tarafımca kullanımının durdurulmasına, hüküm kesinleştikten sonra ise kesin surette kullanımımın engellenmesine, ayrıca Davacı Gökce KIRGIZ DURUKAN'a maddi, manevi ve itibar tazminatı ödememe hükmedilmiştir." Mahkemenin söz konusu kararı kesin karar olmayıp, yasaya aykırılığı sebebiyle Avukatım tarafından İstinaf Kanun Yoluna başvuru olunacaktır.

Henüz kesinleşmemiş ve konusu da "Gökçe Kırgız" Marka hakkına tecavüz olan bir davanın, karşı tarafça, kötü niyetle, isim ve marka adına açılmış bir dava kazanılmış gibi kamuoyuna yansıtılması kabul edilemez. Ad ve Soyadım ile ilgili Gökce Kırgız Durukan tarafından açılmış bir dava olmadığını ve açılamayacağını da özellikle belirtmek isterim. Evliliğimden bu yana sahne hayatımda adım ve soyadım olan "Gökçe KIRGIZ TANER'i kullandığım da siz sevenlerimin bilgisindedir.

 

Ayrıca, Müzik Dünyası içinde yer almayan söz konusu kişinin, sosyal medya ve televizyon kanallarında, gerçeği yansıtmayan ve tarafıma hakaret boyutunda olan açıklamalarına karşı gerekli yasal yollara başvuracağımı da belirtirim. Kamuoyunun bilgisine sunarım.

 

Saygılarımla.

 

Gökçe KIRGIZ TANER

18.01.2024
FACEBOOK
İNSTAGRAM