Serra Arıtürk'ten Teoman Cover'ı

Serra Arıtürk'ten Teoman Cover'ı

Serra Arıtürk'ün kariyerini başlatan; yenisini uzun zamandır duymadığımız cover parçalara, orijinal versiyonunun atmosferini tamamen değiştiren bir vokal ve düzenlemeyle çok özel bir parça ekleniyor bu albüm ile. Sessiz Eller, Teoman'ın 1997'de yayınlanan Teoman adlı albümünden, nispeten keşfedilmemiş bir hazine niteliğinde. Gerek sözleri gerek duygusu itibariyle günümüz şartlarında son derece güncel, geçirdiği melankoli ve umut duygularının birbirine kontrastı, müzikal olarak yaratılan büyülü ambiyansın içinde ışıyor.

Sessiz Eller'in sözü ve müziği Teoman'dan, elektrik gitar ve klavyenin hakim olduğu yalın düzenleme Orkun Tunç ile Dilara Çivici'den, el değmemiş vokal performansı ise Serra Arıtürk'ten. Albümde bir cover'a yer verme fikrinin olgunlaşmasından itibaren sanatçının ve prodüktör Orkun Tunç'un aklına ilk gelen isim Teoman olmuş, kendisiyle yapılan görüşmelerden sonra serseri ve hafif melankolik ruhun sık sık hissedildiği bu albümde bir Teoman parçasının olması, yani Serra Arıtürk'ün ruhuna en yakın hissettiği Sessiz Eller'i kendince yorumlaması kaçınılmaz hale gelmiştir.

Teoman' ait orijinal versiyonu soft-rock türünde diyebileceğimiz bu parça, bu yorum ile ambient pop ve indie pop türlerinin R&B ile kesiştiği alanda, son derece çıplak, hiçbir perküsyonun eşliği olmaksızın elektrik gitar cümlelerine eşlik eden Rhodes akorları ile kendi ritminde su gibi akan aranjmanıyla, dinleyeni yarattığı büyülü atmosferde sakinleştirerek alıp uzaklara götürüyor.

Parçaya ait illüstrasyon lyric video ve kapak tasarımı Aslıhan Coşkun imzası taşıyor.

" width="560" height="314">

09.03.2024
FACEBOOK
İNSTAGRAM