Barbaros'tan 'Sorma Boşver'

Barbaros'tan 'Sorma Boşver'
Güçlü sesi, geniş repertuvarı ve başarılı sahne performanslarıyla müzikseverlerin severek takip ettiği Barbaros, yepyeni teklisi "Sorma Boşver"i Pasion Turca etiketiyle dinleyici ile buluşturuyor.
 
2020 yılından bu yana yayınladığı "Derbeder" "Evelallah" "Takmamak Lazım" ve Türk Pop Müziğnin sevilen sesi Yaşar ile birlikte seslendirdikleri "Var Mı?" ile ilgili dinleyicilerin beğenisini kazanan Barbaros, bu kez "Sorma Boşver"i dinleyicilerin beğenisine sunuyor.
 
Barbaros "Sorma Boşver" ile ilgili "Şarkıyı Kalbimin Ankara'sını yazan Tuğrul Cerrahoğlu'ndan ilk dinlediğimde buruk ve can acıtan havasını cok sevmiştim. Şarkıyı denemek için söylemeye bile gerek duymadım, çünkü sesime oturacağını hissetmiştim. "Sorma Boşver" duygu yüklü, dokunaklı bir aşk şarkısı. Herkesin de böyle hissedecegini ve şarkıyı özel anlarında birbirleriyle paylaşacagını düşünüyorum" diyor.
 
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan Bölümü'nden mezun olan Barbaros, opera aryalarından müzikallere, pop müzikten caza kadar sunduğu geniş repertuvarı ile dinleyenlere dünya müziğinin kapılarını aralarken, klasik müzik geçmişinin verdiği güçle yorumculuktaki başarısının yanında teatral yeteneğini gösterdiği müzikallerde de başrol oynadı.
 
"Sorma Boşver"in bestesi Tuğrul Cerrahoğlu, sözleri Tuğrul Cerrahoğlu ve Murat Güneş'e, düzenleme ise Batu Çaldıran'a ait. Şarkının klibi ise usta yönetmen Murad Küçük'ün imzasını taşıyor. Şu ana kadar yayınladığı 2 albüm ve 8 tekli çalışması ile müzikseverlerin her zaman beğenisini toplayan Barbaros'un yeni şarkısı "Sorma Boşver" Pasion Turca etiketiyle dijital platformlarda.
24.03.2024
FACEBOOK
İNSTAGRAM