Hakan Tuna Hangi Ajda Klasiğini 45'lik Plak Olarak da Yayınladı?

Hakan Tuna Hangi Ajda Klasiğini 45'lik Plak Olarak da Yayınladı?

Rock müziğinin özel işlere imza atan müzisyeni Hakan Tuna iki yeni şarkısını fiziksel olarak da 45'lik plak olarak yayınladı.

Ajda Pekkan'ın "Baksana Talihe" adlı şarkısına yazdırdığı İngilizce sözlerle "Fly Butterfly" sözleriyle yeniden coverladı.

"Fly Butterfly" ve "Sinek Lokanta" adındaki iki şarkısının plak olarak da yayınlayan müzik çalışmalarına yurt dışında devam eden Hakan Tuna bu iki şarkının hikayesini şöyle anlatıyor:

2021 yılında "12 şarkı 12 hikâye" adlı projesinde her ay bir yeni şarkı yayınlamayı hedefleyen ama daha sonra bu projesinden vazgeçen Hakan Tuna 2024 yılında yayınladığı ve 45'lik plak olarak da yayınladığı iki şarkısının hikayesini şöyle anlatıyor: " 12 şarkı 12 hikaye" projemi bir kaç ay sonra yaptığım işin kalitesini beğenmediğim için durdurdum, her ay taze şarkı kaydetmek ve yayınlamak işin kalitesini düşürüyordu, proje için yayınladığım 6 şarkının 3 tanesini yayından kaldırdım ve proje böylece yarım kaldı.

Hakan Tuna Hangi Ajda Klasiğini 45'lik Plak Olarak da Yayınladı?

İşte yeni teklinin hikayesi de burada devreye giriyor. Hem "Fly Butterfly" hem de "Sinek Lokanta" bu projenin bir parçası ama onları dijital olarak yayınlamaktan pek memnun olmadım. Bu 2 şarkıyı plak olarak yayınlayarak 12 şarkı 12 hikâye projesini yeniden canlandırıyorum ve 12 şarkının ve hikayelerinin tamamını önümüzdeki yılın başlarında paylaşmak için sabırsızlanıyorum, o zamana kadar umarım bu plağımı beğenirsiniz" diyor.

03.04.2024
FACEBOOK
İNSTAGRAM