Elif Sanchez ve Alfredo Rodriguez düeti!

 Elif Sanchez ve Alfredo Rodriguez düeti!
Elif Sanchez, Latin ve Caz dünyasının dünya çapındaki en büyük yıldızlarından biri ve olan yayınladığı albümlerle birçok kez Grammy'a aday gösterilen Kübalı piyanist ve besteci Alfredo Rodriguez ile birlikte kaydettiği "Besame Mucho" teklisini 7 Temmuz'da Mack Avenue Records etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyici ile buluşuyor.
 
İspanya'da kaydedilen, kayıt, mix ve masteringi Shayan Fathi tarafından yapılan şarkıda, Piyanoda Alfredo Rodríguez, vokalde Elif Sánchez, davulda Michael Olivera ve Bas'da Yarel Hernandez yer alıyor.
 
Elif Sanchez şarkı ile ilgili "Alfredo'yla Bésame Mucho'yu ilk defa canlı olarak onun geçen seneki Madrid konserinde çaldık. Sahne üzerinde hem Alfredo'yla hem de diğer müzisyenlerle kimyamız o kadar uyuştu ki birlikte daha çok müzik yapmak istedik ve birkaç aya kalmadan stüdyoya girip canlı olarak Bésame Mucho'yu kaydettik. Alfredo ile çalışmak çok keyifli. Çok disiplinli ve çalışkan ama bir yandan da çocuk ruhunu asla kaybetmemiş ve bütün fikirlere açık bir müzisyen. Bésame Mucho ikimiz için de önemli bir şarkı. Alfredo Kübalı ve tabii ki Latin Amerika'nın klasiklerini dinleyerek büyümüş. Ben de dünyanın diğer bir ucunda yine aynı şarkıları dinleyerek büyüdüm. Türkiye'de de Latin Amerika klasikleri çok sevilmiş ve birçoğu da Türkçeye çevirilmiş. Historia de un amor, quizás quizás quizás ve daha birçok şarkı gibi… O yüzden bu şarkı hem ikimizin hem de geldiğimiz iki farklı ülke dinleyicisinin bağ kurabileceği bir şarkı. Umarım gerçekten de o bağı bizimle birlikte hissederler" diyor.
 
Besame Mucho'nun klibi ise Diego García imzasını taşıyor.
 
Alfredo Rodriguez şarkı ile ilgili "Bésame Mucho" bir şarkıdan çok daha fazlası; beni çocukluğuma ve vatanıma bağlayan bir köprü. Türkiye'den Elif Sánchez'in büyüleyici vokalleri de dahil olmak üzere farklı geçmişlerden gelen müzisyenlerle bu şarkıyı kaydetmek, müziğin sınırların ötesinde kalpleri birleştiren evrensel gücünün bir örneği" diyor.
 
Müzisyen bir aileden gelen ve Türk Halk Müziği ile Caz eğitimini harmanladığı müzikal tarzı ile Anadolu ve Azerbaycan coğrafyasından, İspanyolca şarkılara kadar kendine has yorumuyla dinleyicilerin beğenisini kazanan Elif Sanchez, kendi adını taşıyan ilk albümünün ardından dünyaca ünlü besteci, gitarist ve prodüktör Javier Limon'un prodüktörlüğünü üstlendiği 2. albümü "MI VOZ "u müzikseverlerle buluşturmuştu.
 
Ünlü bir bolero olan 'Tres Palabras' şarkısını Paul Sanchez ile birlikte kaydeden sanatçı, Javier Limon'un son albümü 'Viajeras'ta 'A Donde Te Has Ido' şarkısını seslendirdi.
 
Selami Şahin'in sanat kariyerinin 57.yılında birbirinden değerli isimlerin yer aldığı "Selami Şahin Şarkıları 1" albümünde kendine özgü yorumuyla "Benim İçin Öldün Artık'' şarkısına hayat verdi.
 
Elif Sanchez ve Alfredo Rodriguez düeti "Besame Mucho" 7 Temmuz'da tüm dijital platformlarda.
12.06.2024
FACEBOOK
İNSTAGRAM