Buğra İkinci Single'ını Anlatıyor

Buğra İkinci Single'ını Anlatıyor

2013 Yılında ilk albümü  ile müzik sektörüne giriş yapan ve 2015 yılında Delibal Filminin soundtracklerinde dinlediğimiz  ‘’Kal Yanımda ‘’ isimli single çalışması ile tanıdığımız Buğra ;  ikinci sürpriz  single ‘ı ‘’Kalbim ‘i anlatıyor.


İkinci sürpriz single  ‘’KALBİM ‘’ den bahsedermisin? Kimlerle çalıştın? Nasıl oluştu?

''Kalbim'' Trakya Üniversite'sinde okuduğum yıllarda aranjörüm Özgün Meriç'le beraber yaptığımız bir şarkı. Beraber aynı evde kalır sabahlara kadar şarkılar kaydederdik. Zamanı geldiğini düşündüm ve tekrar düzenledik. Kayıtlar Edirne ve İstanbul'da yapıldı. 4 ay sürdü, 4 farklı aranje yaptık ve bu halinde karar kıldık. Aranjeyi yine Özgün yaptı, davulları ve kayıdı Gökçe Dayanç'la beraber aldık. Akustik gitarları Yalın Şahin, elektro gitarları Anıl Kanarya ve Gökçe Dayanç çaldı. Mix ve mastering de Barış Büyük imzası var. Vokalleri Mustafa K. Öztürk 'le beraber kaydettik. 

Buğra İkinci Single'ını Anlatıyor

Kars Ardahan sınırları içerisinde bulunan zor şartlarda , Çıldır Gölü’nde   -30 derece de Video klip çekmek kimin fikriydi? Klip nasıl oluştu? Nasıl geçti çekimler?

Yönetmenimiz Sertan Öksüz'ün fikriydi. Daha önce Çıldır Gölü'nde bulunmuş ve dokusuna hayran kalmış. E şarkının da teması uzaklara gitmek :) koşa koşa Kars'a gittik. Biz bu kadar soğuk olacağını tahmin etmedik tabii. Gerçekten çok zor şartlar altında çalıştık. Ellerimiz ve makinamız sürekli donuyordu ısınmak için kulübeye sığınıyorduk. Ellerimiz ısınıyor ama kamera çok geç kendine geliyor. En çok emeklerimizin boşa gitmemesine seviniyorum çok güzel bir klip oldu. Dönüşte de Ankara'nın soğuğu bizi karşıladı. Didem Tek'le beraber bir çiftlik evinde klibi tamamladık. 

Buğra İkinci Single'ını Anlatıyor

Müzik kariyerinde  Buğra ‘nın hedefleri neler?

En büyük hedefim kendi şarkılarımı kaydetmekti ve bu hedefime ulaştım. Elimden geldiğince çok şarkı kaydetmek istiyorum. Benim müziğimi sevenlere ve seveceklere güzel şarkılar bırakmak istiyorum. 

Dizi ve ya film  teklifleri alıyormusun ? Olursa değerlendirir misin?

Video ve klipler çekiyorum. Kamera önünde daha rahat olmak için tiyatro eğitimi almak istedim ve Sakm akademide tiyatro eğitim aldım. iyi ki bu eğitimi almışım bana bir çok şey kattı ve katmaya da devam ediyor. Teklifler oldu ve oluyor tabii ama şu an müziğime konsantre olmuş durumdayım. Kendimi müziğimle yeni ifade etmeye başlamışken algıları dağıtmak istemem.

İlerleyen süreçte single mı ? Albüm mü dinleyiciyi bekliyor?

Şarkılarım hazır ama kesin konuşmak istemiyorum. Single olarak da ilerleyebilirim. Belki ileride bir albüm olur. 

Yakın zamanda , konser  var mı ? Sahne de olmayı seviyormusun?

Ben müziği sahnede öğrendim aslında. Üniversitede bir gruba girmek istemiştim ama  beni almadılar , ben de tek başıma kendimi sahneye attım. Yani müziğin eğitim kısmı daha sonra geldi. En rahat olduğum yer sahne diyebilirim. 24 Şubat cuma Garaj İstanbul konseri vardı. Hayko Cepkin'den önce akustik çaldık. Hayko inanılmaz mütevazı bir insan desteklerini hiç bir zaman esirgemiyor. 25 Şubat Zonguldak Ereğli'ye gidiyoruz.

Buğra İkinci Single'ını Anlatıyor 

Sosyal medya ile aran nasıl ?Sana nereden nasıl  ulaşabilirler ?

Sosyal medyayı aktif kullanmaya çalışıyorum. Officialbugra yazdıklarında instagram ve facebooktan ulaşabilirler. Officialbugraa yazdıklarında da twitter'da karşılarına çıkarım.

Röportaj: Funda Alkan

24.02.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM