Vural Kaya Fotoğrafçılıktan Müziğe Geçişini Anlatıyor

Vural Kaya Fotoğrafçılıktan Müziğe Geçişini Anlatıyor

 -Vural Kaya'yı tanıyabilirmiyiz?


Baba mesleğim fotoğrafçılık. Yıllardır fotoğrafçılık yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Uzun dönem profesyonel futbol hayatım oldu fakat geçirdiğim 2 menisküs ameliyatından sonra noktalamak zorunda kaldım. Dedem, Türkiye'nin eşsiz sesleri Safiye Ayla, Gönül Yazar ve Müzeyyen Senar'ın orkestrasındaydı. Perküsyon çalardı Müzik dedemden bana aşılandı. Aile sohbetlerimizde annem şarkılar söylerdi. Annemin de sesi çok güzel. Uzun yıllardır sahne çalışmaları yapıyorum. 200den fazla söz ve beste çalışmam var. Hatta askerlik hayatımda da müzikten kopmadım. Müziğin içindeydim çünkü; askerliğimi yaparken de Bando Komutanlığı2ndaydım. Profesyonel olarak müzik sektöründe var olmak istedim ve şimdi "Çelişki" yi yayımladık. 

-ilk single "Çelişki" nasıl oluştu ...Kimlerle çalıştın?

"Çelişki" nin söz ve müziği bana ait. Düzenlemesini Nurettin Çolak yaptı. Polat Yağcı'nın prodüktörlüğü ve "King Music" etiketi ile tüm dijital platformlarda yayımladık.

-"Çelişki" adlı şarkının klip hikayesini anlatırmısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

"Çelişki" nin klibini Mustafa Özen çekti.  Beykoz Kundura Fabrikası'nda çektik. 24 saate yakın bir zaman çekimdeydik. Klipte bana çok sevdiğim oyuncu arkadaşım Arzu Yanardağ eşlik etti. Setteki 20 kişiden oluşan çalışma arkadaşlarımla oldukça yüksek enerjiyle çalıştık. 

Vural Kaya Fotoğrafçılıktan Müziğe Geçişini Anlatıyor

-Hedeflerin neler ?

Müzik kariyerimde sağlam ve emin adımlarla ilerlemek istiyorum. İçime sinen çalışmalarla her zaman güzel projelerimi yayımlamaya devam etmek istiyorum.

Vural Kaya Fotoğrafçılıktan Müziğe Geçişini Anlatıyor

-Son dönemde çıkan Şarkıları nasıl buluyorsun? Beğendiğin ve örnek aldığın isimler var mı ?

Son dönemde ağırlıklı olarak gözlemlediğim hep kısa ömürlü, çabuk tüketilen ve ticari amaçla yayımlanan şarkılar. Elbette beğendiğim ve severek dinlediğim şarkılar ve isimler var. Şarkı dinlerken hem söz hem müziğe kulak kabartıyorum. Özellikle Sezen Aksu ve Orhan Gencebay şarkıları benim vazgeçilmez şarkılarımdır.

Vural Kaya Fotoğrafçılıktan Müziğe Geçişini Anlatıyor

-Yakın zamanda sahne var mı?

Sahne çalışmalarım her zaman oluyor. Bu çalışmaları sosyal medya hesaplarımdan duyuruyorum.

-Bundan sonra sırada bir Albüm projesi olacak mı?

Eğer albüm yaparsam bazı şarkılarımın arada kaybolmasından, hak ettiği değeri bulamamasından korkarım. Bu tedirginlik bir çok isimde var ki yılların isimleri bile artık tekli şarkılar ile yoluna devam ediyor. Ben de bir süre tek şarkı single projeleri ile ilerlemek istiyorum. Ama bir kaç çalışma sonra bir albüm neden olmasın.

Vural Kaya Fotoğrafçılıktan Müziğe Geçişini Anlatıyor

-Vural Kaya 'ya sosyal medyadan hangi hesaplardan ulaşabilirler ?

Facebook:  @vuralkayamusic     

Twitter:        @vuralkofficial  

İnstagram:  @vuralkaya   

Bu adreslerden bana ulaşabilirler.

Röportaj: Funda Alkan

26.10.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM