Gökhan Tepe #Yaz2018 Albümü ile Yine Zirveyi Zorluyor

Gökhan Tepe #Yaz2018 Albümü ile Yine Zirveyi Zorluyor

Müzik dünyasının yakışıklı, karizmatik ve efendi yorumcusu. Kendi müziğini kendi yapan ve çok ciddi başarılara imza atan bir müzisyen. Farklı sanatçılara verdiği bestelerinin yanında kendi albümleri ile de dikkatleri çekmeyi başaran ve 22 yıldır müzik dünyasında zirveyi zorlayan bir yorumcu. Bu hafta Gökhan Tepe ile yeni albümünü ve geleceğe dair projelerini konuştuk.


“Yaz 2018” Albüm oldu. Herkes Single Yaparken Sen neden albüm yaptın?

Albümü de 1,5 – 2 yıl kadar bir sürede tamamladık. En büyük fedakarlığı zamandan yapıyoruz. Hayatımızdan 2 yılı albüme veriyoruz. Bu da bir feda albümü. Single yapanları da anlayışla karşılamak lazım. Ben üretebilen bir adamım, bu da benim çok daha fazla şarkıyı sizlerle buluşturmamı sağlıyor. Ama kendi şarkısını yapamayan insan için hem şarkı bulmak, hem de maliyet sorunları oluyor. O yüzden ben bu konuda avantajlıyım. 

Ağustosta evlendim. Evliliğin bir yılı bir şey yapmıyorsun, hayatını yaşıyorsun. Sonra yılbaşına doğru “Artık bir şeyler yapmamız lazım” dedim. Başta single yapmayı düşündük. Elde de bir şey yoktu sıfırdan başladık. Serdar Aslan’ın bir şarkısı vardı kimseye nasip olmadı. “Ben bu şarkıya bayılıyorum, bunu bir okuyayım, bununla başlayalım” dedim.  İlk defa bir şarkının demo halini koydum. Albüm yapma fikri ile beş şarkılık bir maxi single arasında kaldık. Altıncı şarkıyı da albüme yerleştirince 10’a tamamlayalım dedik. 

Gökhan Tepe #Yaz2018 Albümü ile Yine Zirveyi Zorluyor

Klipler Nasıl Sıralanacak?

İlk klibi “Yak Ateşinle” adlı şarkıma çektik. İkinci klip albümün dört numaralı şarkısı olan ve Ayla Çelik ile beraber bu albüm için yapmış olduğumuz “O şarkı”ya gelecek. Eylül ayında klibimizi TV’lere bildirmiş olacağız. 

İlk albümün “Beni Çöz” 1996 yılında yayınlandı. 20. yıla özel bir şey yaptın mı ?

Özel bir albüm yapmadık fakat Bostancı Gösteri Merkezi’nde yirminci yıla özel bir konser yapmıştık. Bu görüntülerimizin hepsini internete taşıyacağız. Best of  albümü yapmak sürekli aklıma geliyor ama erken olduğunu düşünüyorum. Bu fikirlerin hepsi YouTube kanalına dönüştü artık. Benim ilk çıkış yaptığım şarkıyı ve eski şarkılarımı tekrardan akustik olarak düzenleyeceğiz ve YouTube’a yükleyeceğiz. İnternete özel bir best of yapacağız.  

Bunun yanında bir proje albümü de hazırlamak istiyorum.  Türkü , alaturka veya Arabesk içerikli bir albüm projesi yapmayı düşünüyorum.

Gökhan Tepe #Yaz2018 Albümü ile Yine Zirveyi Zorluyor

 “Türkan” adlı besten çok ödül aldı. En Hit bestelerinden biri oldu 

Ben daha önce o tarzda hiç şarkı yapmamıştım. İlk kez bu tarz bir beste yaptım. Sözlerini Ayla Çelik getirmişti. 3 sene öyle duruyordu, kendi kendimize çalıp eğleniyorduk. Önce Beyazıt okudu, sonra Demet Akalın istedi. Güzel oldu ödülleri de aldık, hatta adına mekanlar bile açıldı. Aslında önce ben söyleyecektim, fakat bir türlü olmadı. Patlayacak şarkı albüme uymuyorsa koymam. “Türkan” şarkısı da bunun en güzel örneği. Benim albümüme uymadı koymadım. “Araftayım” ve “Türkan” çok doğru isimlere gitti. Benim de bestecilik hayatımda kilometre taşlarından biri oldu. Ebru Gündeş’e verdiğim “Beyaz” şarkısı da çok tutuldu. “Beyaz”ı bende albümümde okumak istedim ve okudum. Onun dışında hiçbir bestemi yorumlamak aklım kalmadı.

Gökhan Tepe #Yaz2018 Albümü ile Yine Zirveyi Zorluyor

“Araftayım” Besteni Ebru Gündeş’e nasıl verdin?

Şebnem Sungur bana bir gün bir şarkı sözü attı. Sözleri okudum, çok etkilendim ve beş dakika sonra besteleyip ona şarkıyı yolladım. İçimden hemen o melodiler aktı. Ebru Gündeş  bir gün bizi ofisine davet etmişti, sohbet ederken ona “Araftayım”ı çaldım. Ebru çok duygulandı, o an bir dağılma anı yaşandı. Çok mutlu oldu. Şarkıya birden fazla düzenleme yapıldı ama ben kimsenin yaptığını beğenmedim, içine hiçbiri sinmedi. Ebru Gündeş’e gittim ve “Sen şarkıyı  bana emanet ediyorsun, ben Erhan Bayrak’a gidiyorum, onunla çalışacağız.” Bu şarkının düzenlemesi için bir hafta stüdyoda yaşadık ve bitirdik. Ardından Ebru’yu davet ettik, o da  “Araftayım”ı çok muhteşem bir yorumla taçlandırdı. Şu anda da Ebru Gündeş’in yeni albümü için çalışıyoruz. Albümünde 6 tane bestem var, benden 6 şarkı aldı, yine hepsinin aranjmanlarını bana emanet etti. Ebru Gündeş bu ülkenin zirvedeki kadın vokallerinden. Onun bambaşka bir tarafı var. Muhteşem bir sese sahip. Bestelerimin onun sesinde can bulması çok güzel bir duygu.

Gökhan Tepe #Yaz2018 Albümü ile Yine Zirveyi Zorluyor

Bir dönem dizi oyunculuğu da yaptın. Tekrar düşünüyor musun?

Osman Yağmurdereli beni davet etti, ilk o istedi. “Ben beceremem” dedim. “Biz seni eğiteceğiz” dedi. Çok özel insanlarla bir arada olma şansını yakaladım. Fatma Girik’le ilk oyunculuk deneyimimi yaşadım, kendisi benim dizi oyunculuğu anlamında ilk hocamdır. Sonra ben müziğe döndüm. Hatta son dizimden sonra müzikten öyle bir kopmuşum ki, tekrar beste yapabilmem altı ayımı aldı. Şimdi de oyunculuk isteğim var, bakalım.

En çok okumaktan Zevk Aldığın Gökhan Tepe Şarkıları Hangileri?

 “Veda Makamı” ilk beşte kesin olur. Ardından “Gelsen de Anlatsam”, “Can Özüm”, “Beyaz”, “Gel Aşkım” ve “Yürü Yüreğim.”

Konservatuvar eğitiminden sonra şöhreti yakaladın ve sonra yüksek lisans eğitimi aldın. Şöhretle yüksek eğitim

Ben orta, lise ve üniversitede konservatuvar eğitimi aldım. Çetin Körükçü hocam bana “Yüksek lisansı mutlaka yap” demişti, ben de Haliç Üniversitesi’ni tercih ettim orada yüksek lisans eğitimi aldım. Şimdi de doktora için hayallerim var. Doktoramı da İTÜ’de yapmak istiyorum. Bunun için zaman ayırmaya çalışacağım. Öğrenmek ve öğrenme isteği ömür boyu sürmeli. Müzik sonsuz bir deniz ve ben kıyısındayım. 

Gökhan Tepe #Yaz2018 Albümü ile Yine Zirveyi Zorluyor

Formunu nasıl koruyorsun?

Evlendikten sonra kilo aldım. Sonra iyi bir süreç yaşadım ve kilolarımı verdim. Kendimize baktığımız zaman daha iyi oluyor. Kilolu olmayı sağlık açısından doğru bulmuyorum. Görsel bir iş yapıyoruz. Haftada en az 3 gün spor yapıyorum; 45 dakika kardiyo, sonra fizik hareketleri. 

21.08.2018
FACEBOOK
İNSTAGRAM