Pınar Çubukçu Kağıt Kesiğini Anlatıyor

Pınar Çubukçu  Kağıt Kesiğini Anlatıyor

Pınar Çubukçu 'yu tanıyabilirmiyiz? 

Gelibolu'nun Yazıcızade Mahallesinde doğmuş, ailesi sayesinde yeteneklerini eğitimle ve akabinde mesleki tecrübelerle perçinleyebilmiş, aşırı duygusal olmamayı 30'undan sonra öğrenmiş, prensiplerinden taviz vermeyen ama iyi niyetle yaklaşımın her kilidi de açabileceğine inanan, müziğe aşkla bağlı bir müzisyendir Pınar Çubukçu en temel özetle...
"Kağıt kesiği "isimli çalışmanızın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ,nasıl oluştu ?
Şarkıyı hayata geçirdiğim yıl sanırım 2011'di. Benim onu kendi adımla dinleyicilere sunmaya karar vermem biraz zaman aldı, siz hesap edin aradaki süreyi:) Kendimden ve yapacağım şeyden emin olmak istedim çünkü...Karar verdikten sonra stüdyo aşaması, şirket anlaşmam, klip süreci, yayına girmemiz bir seneyi buldu.
Pınar Çubukçu  Kağıt Kesiğini Anlatıyor
"Kağıt kesiği "adlı şarkının  klip hikayesini anlatırmısın ,nerde çekildi ve klipte yönetmen olarak kimle çalıştınız ?
Klip Kadıköy'de bir işyeri olarak kullanıma hazır boş bir dükkanda çekildi...Yönetmenimiz Mert İbrahim Gider ve ekibi müthiş bir emek örneği sergileyerek o boş dükkanı kendi elleriyle benim depresyondan çıktığım evim haline getirdiler. Pencereler, duvarlar boyandı, duvarda masklar, sehpada meyveler, antika ferforje yatak, kitaplık...Hepsi onların emeği. Depresyonda olan değil, depresyondan artık çıkmaya hazır bir kadının hikayesiydi o. Bende yeri hep çok özel kalacak...
Pınar Çubukçu 'nun hedefleri neler ?
Öncelikle ben bir anneyim. Her şeyden önemli hedefim vicdanlı, mutlu, sağlıklı ve hayırlı bir evlat yetiştirmek. Bir de yıllar sonra yaş kemale erdiğinde dönüp arkama baktığımda "iyi ki yapmışım" diyebileceğim şarkılar ve işler bırakmak.
Pınar Çubukçu  Kağıt Kesiğini Anlatıyor
İlerleyen zamanda albüm projesi olacak mı ?
Elbette zamanı geldiğinde o da olacak.
Yakın zamanda sahne var mı ?
Birkaç projeyle ilgili görüşmeler halindeyim, çok soran dinleyici var sağ olsunlar "bir yerde sahne alıyor musunuz dinlemek, izlemek istiyoruz" diyen. Bir canlı performans tarihi netleşir netleşmez duyurusunu yapacağım. Bir de yeni şarkımızın hazırlığı var tabi o da sürpriz:)
Son dönemlerde yeni çıkan albümleri nasıl buluyorsunuz, en beğendiniz albümler ve isimler hangileri ?
O kadar hızlı ve çok iş çıkıyor ki hepsini takip edebilmek mümkün değil...Birçok yeni projenin albüm kayıtlarında da bulunduğum için haberim olup da çok beğendiğim şarkılar ya da sesler de oluyor aralarında...Ama öyle büyük bir sektör ki herkesin ismini duyurması çok zor...Ben sanırım daha çok eskileri dinlemeyi tercih ediyorum halen:) Son dönem yükselen isimlerden Edis bence çok başarılı. Ayrıca Derya Uluğ hem projelerinde başarılı adımlar atıyor hem de en iyi canlı performans yapan isimlerden.
Pınar Çubukçu  Kağıt Kesiğini Anlatıyor
Sosyal medya ile aranız nasıl ...Sosyal medya dan size nasıl ulaşılabilir ? 
Halen yeni şeyler öğreniyorum sosyal medyayla ilgili. Teknoloji ve uygulama sürümleri öyle hızlı değişiyor ki her gün yeni bir özellik ekleniyor yetişmek pek kolay değil onca iş arasında. Kullanıyorum elbette aktif olarak ama beni tamamen ele geçirmesinden de imtina ediyorum açıkçası:) Kendi adımı taşıyan sosyal medya hesaplarım var. İnstagram, Facebook ve Twitterdan aratarak rahatlıkla bulabilir, takibe alabilir ya da mesaj atabilirler. Mutlaka geri dönüş yapmaya çalışıyorum.
Röportaj: Funda Alkan

23.04.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM