İki Kadın Bir Hit

İki Kadın Bir Hit

İki Kadın Bir Hit

Son yılların en başarılı buluşmalarından biri. İki genç kız Seçil Gür ve Su, müzik dünyasında ender yapılanı yaptı ve bir araya gelerek ortak bir projede buluştu. Ajda Pekkan klasiklerinden "Yeniden Başlasın"  coverını ve bu iki güzel kızın hikayesini konuştuk.
"Yeniden Başlasın" klasiğini yorumlama teklifi geldiğinde ne hissettiniz?
Seçil Gür: Çok sevindim. Ben Ajda Pekkan'ın büyük bir hayranıyım. Küçükken "Ben de Ajda Pekkan olacağım" derdim. 29 aralık 2017'de ilk şarkım "Deli Yangın"la çıkış yapmıştım. Sene dolmadan hareketli bir şarkıyla çıkalım, dinleyicilerimizle buluşalım dedik. Türkiye'deki kadının bir projesi oldu. 
Su, biraz seni tanıyalım…
Su: İngiltere'de doğup büyüdüm. Küçük yaştan beri bale, piyano dersleri alıyorum. Hayatım boyunca hep sahnede olmak istemiştim. 15 yıldır müzikle uğraşıyorum. İngiltere'de müzikallerde sahne alıyordum. Bütün hayatım İngiltere'de geçti diyebilirim, son bir yıldır Türkiye'deyim. "Yeniden Başlasın", Türkiye'deki ilk müzik çalışmam. Güzel sanatlar tiyatro bölümü okudum ve ayrıca şan dersleri aldım. Annem ve babamın isteği üzerine 17 yaşında bir güzellik yarışmasına katıldım ve 35 kız içerisinden 6. oldum. Sonra Londra'da Miss Turkey'e katılıp 2. oldum. Ama en sevdiğim şey tabii ki müzik ve jazz.  Ben İngiltere'de yaşarken hep nostaljik Türkçe şarkılar  dinliyordum. Çocukluğum hem Kenan Doğulu, Erkin Koray, Tarkan, Sezen Aksu gibi yorumcuları dinleyerek geçti.
Nasıl bir araya geldiniz?
Seçil Gür: Müzik şirketimiz bizi bir araya getirdi. Samsun Demir bana Su'dan bahsetti; "böyle bir proje yapalım" diye. İnstagramdan baktım acayip güzel bir kız, bunu kaçırmayayım dedim. 
21 Eylül günü beraber yorumladığımız "Yeniden Başlasın"  dinleyicilerle buluştu. Şarkıyı da şirket seçti. Düzenlemeyi ise Tarık İster yaptı.
Su:  Şu sıralar Müjdat Gezen'in oyununda oynuyorum ben. Patronun sekreteri rolündeyim. Önceki oyunlarında da vardım. Bir akşam eğlenip şarkı söylüyorken keşfedildim. Bir arkadaş beni videoya çekmiş paylaşmış. O video sonrasında DMC'ye kadar gitti iş. Bir akşam yemeğinde Samsun Demir ile tanıştık. "Seçil Gür ile düet yapın" dediler. Ben de hemen kabul ettim. Ben aslında Türkiye'ye tatil için gelmiştim. Bir hafta kalıp dönecektim. "Bir iki ay kalayım" derken buralara kadar geldim. Normalde geldiğimde en fazla yılda bir hafta kalıyordum. Türkiye çok güzel bir ülke. 
Birlikte çalışmanın zor gelen yanları oldu mu ve ilk tanıştığınız an ne hissettiniz?
Seçil Gür: Ben hayata kötü gözle bakan biri hiç olmadım. Herkes yaşar bu hayatta; kimi kendini az gösterir, kimi fazla gösterir. Bu da insanla alakalı olan bir şey değil, Allah'ın nasip ettiği bir şeydir. Su ile ilk stüdyoda bir araya geldik. Ben tanıştık ve stüdyoya gireceğiz modundaydım. Ters bir kız çıksa bile yine devam ederdim, çünkü profesyonelce bakıyorum işime. Su ile de enerjimiz tuttu, tutmasaydı da yine bu proje olurdu. 
Su: Ben Seçil ile ilk karşılaştığımda heyecanlıydım. Ben de enerjimiz tutmasa yine devam ederdim. Seçil çok iyi ve çok yetenekli. 
Bu proje devam edecek mi?
Seçil Gür: Henüz 3 ay önce tanıştık. Çok yeni bir proje. Devam edecek mi bilmiyoruz ama olabilir. İlerleyen zamanlarda göreceğiz
Türkiye'de ve dünyada kimlerle düet yapmak isterdiniz?
Su:Barış Manço ile düet yapmak isterdim. Keşke yaşasaydı ve bu fırsatı yakalasaydım.
Seçil Gür: Ceza ile düet yapmayı çok isterdim. Klasik müzikten sonra 90'lar pop haricinde en sevdiğim müzik tarzı rap. Hep rap dinliyorum. 
Seçil Gür'ü ilk "O Ses Türkiye" Yarışmasında Gördük, o yarışmanın sana bir katkısı oldu mu sana?
Seçil Gür: Hiçbir katkısı olmadı. Yarı finale kadar gittim ve 5,5 ay yarıştım. Ben orada kendimi gösteremedim. Orhan Gencebay'ın şarkısını yırtık pantolonla falan okumak istedim, ama bir konsept vardı. Şarkıya uygun bir kıyafet giymem gerekiyordu. Bir takım kuralları vardı ve istediğim gibi çıkamadım sahneye. Ben zaten MFÖ var diye girdim o yarışmaya. Onların olduğunu duyunca "Allah!" dedim. Anılarımın kahramanları diye seçmiştim hatta. Onları çok seviyorum. Sonuç olarak girdik ve eğlendik. 
Türkiye'de yarışmalardan birinci olup da star olan yok herhalde.
Seçil Gür: Türkiye'de yarışmalardan birinci olup da star olan bir tek rahmetli Barış Akarsu var 
Bundan sonra ne yapacaksınız?
Seçil Gür: Çok çok çok uzun bir yolum olduğunu düşünüyorum. Müziğin zamanının, yerinin ve yaşının olmadığını düşünüyorum. Hep müzik yapmak istiyordum ve her zaman da isteyeceğim. Hayatım boyunca hep çok çalıştım, hep çok çalışacağım. Bir slow  şarkı hayalim var, çok  güzel de bir şarkımız var. İlerleyen zamanlarda bir slow şarkıyı dinleyiciyle buluşturmak istiyorum.
Su: Yeni bir proje veya yeni bir şarkıyla çıkabiliriz. Şu an rol aldığım tiyatro var  
 

24.05.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM