Bayan Sinsirella ile Dobra Dobra Röportaj!

Bayan Sinsirella ile Dobra Dobra Röportaj!
Müzik dünyasının en çalışkan ve hırslı kadın vokallerinden biri. Uzun yıllar sahnede kaldı. Albümler yaptı, şarkılar seslendirdi. Pat diye şöhret olmadı, yavaş yavaş çıktı basamakları. Kendisini geliştirmeyi ihmal etmedi, müzik endüstrisinde ki varlığını en kaliteli biçimde korumak adına yapılması gereken yatırımdan çekinmedi. Sonunda "Sinsirella" adlı şarkısı ile öylesine büyük bir patlama yaptı ki, yıllardır hayalini kurduğu yere geldi. 2018 yılının radyo ve televizyonlarda en çok yayınlanan şarkılardan biri olan "Sinsirella"nın yorumcusu Aylin Coşkun ile müzik ve hayat üzerine konuştuk 
"Sinsirella" Kelimesini Duyar Duymaz, Daha Şarkıyı Bile Dinlemeden  Almak İstedim"
 "Sinsirella" Ersay Üner'in şarkısı. Çok uzun dönem Ersay'dan şarkılar dinledim. Bir gün beni çağırdı bir şarkı dinletti, "Beğendim ama bu değil" dedim. Ersay'da "Elimde 'Sinsirella' diye bir şarkı var" dedi ve daha şarkıyı dinlemeden, sadece "Sinsirella" kelimesini duyunca hemen "O şarkı benim" dedim. "Biz Amerika'ya gidiyoruz, 3 ay sonra döneceğiz ama" dedi. Şarkı için tam 3 ay bekledim. Sonra  bir gece yarısı çağırdı, uçtum gittim. "Sinsirella"yı dinletti ve mutluluktan ağladık. Bir şarkıcı bana: "Bu sektörde şarkıları önce ben dinlerim, ben beğenmezsem başkaları alır." Ama öyle bir şey olmadığını göstermiş oldum, "Sinsirella"yı ilk ben dinledim ve ben kaptım. 
"Sinsirella'nın Klibinde Animasyon Kullandık ve Montajı Aylarca Bekledik"
Türkiye'de animasyon kullanımı çok az, ve animasyon çok pahalı bir şey. "Sinsirella" klibimde insanlar ve yürüdüğüm merdiven dışında hepsi greenbox'ta yapıldı. Erhan Bayrak'a ve Ozan Bayraşa'ya aranje yaptırdım. Erhan daha büyükler için olan versiyonu yaptı. Ben de Ozan'a "Bu benim tam olarak hayal ettiğim versiyon değil, çocuklar için de yapmalıyım. Çocuklara da hitap edecek bir şey yapar mısın?" dedim. Yaptı, şarkı bitince klip aklımızda şekillendi hemen. Montajı aylarca sürdü. Çıldırdım. Bizim hayal ettiğimiz kıvamda değil. Acele edince bu kadar oldu. Mesela klipte kullanmak için bir peri istiyoruz "2 ay sürer" diyorlar, "Aman kalsın" diyorum. Sonucunda güzel oldu ama.
"Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki Konserimi DVD Olarak Basmak İstedim, Ama Yönetmen Beceriksiz Çıktı, Çekemedi" 
Bostancı Gösteri Merkezi'nde verdiğim albüm lansman konserim için "Çok para harcamış" diyorlar. Pırlantanıza vereceğiniz parayı işinize harcasanız da, keşke benim gibi dünya çapında konser verseniz. Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki konserimin videosu YouTube kanalımda var. DVD olarak basmak istedim, ama maalesef olmadı. Çekim istediğim gibi olmadı. Yönetmenle kavga ettim, beceriksiz biri çıktı. Kayıt alınırken konserde salonun içindeki ses alınmamış mesela. Oysaki insanlar benimle beraber "Sinsirella" diye bağırıyordu. Memnun kalmadım ondan DVD olarak yayınlamadım. 
"Kadın Şarkıcılar Egolarından Dolayı Birbirileriyle Düet Yapmıyorlar"
Ben Hande Yener'e gittiğimde bir gün "Manzara" şarkısını duydum ve "Ay Hande 'Manzara' benim favorim" dedim. Ne zaman gitsem "Bir de 'Manzara'yı çalsana" diyordum. Bir gün bana geldi, evde hüngür hüngür ağlıyorum "Bıktım bu piyasadan, herkes herkesin kankası bana şarkı gelmiyor ve gelmeyecek bırakıyorum artık" dedim. Hande o gün "Manzara'yı sana veriyorum" dedi. O kadar çok söyledim ki şarkıda gözüm varmış gibi hissettim "Asla almam" dedim. Sonra düet yapma fikrini söyledi ve düet fikri ortaya çıktı. Hande  Yener, benim damarımın içindeki kan gibidir. İki kadın düeti yok bu piyasada. Çünkü iki kadın yan yana gelecek kadar alçakgönüllü olamıyor. Ülkemizde egolarından dolayı yapmıyorlar. Kadınlar daha egolu bu konuda. Halbuki yapsalar çok tatlı olur, iki kadının zarafeti bambaşkadır. Hande Yener "Aylin Coşkun'la düet yapacağım" diye bir komplekse girmedi. 
"İyi Olanı Alkışlamayı Bilin"
"Manzara"yla "Yok Artık"ın arasında Sezen Aksu'nun "Anladın Sen Onu" diye bir klibim var ve henüz iki milyon izlenme bile alamadı. Çok güzel bir şarkı ama istediği yeri asla bulmamış, yanlış zamanda yayınladığım bir şarkım. Baktım yürümüyor hemen "Yok Artık"ı yayınladım. Biraz eliniz vicdanınızda olsun. İyi olan şeyi alkışlamayı bilin. Ben tıklama hilesi yapsaydım çok iyi bir şarkı olan "Anladın Sen Onu"ya yapardım. 
"Yok Artık"ın Klibini Çekerken Az Daha Ölüyorduk"
Klip için Tayland'a Adalar'a gidelim diye düşündük. Adalar'dan en geç saat 16:00'da geri dönülmesi lazım. Biz geri dönerken biraz geç kaldık. Giderken yolda döndüğümüz bir ada sular altında kalmıştı. Klip çekimi sırasında bir ara arkaya bir döndüm hortum gibi bir şey gördüm. Klipte de gözüküyor, arkada şimşek çakıyor. O şimşekler gerçekti. "Arkadaşlar hemen gidelim" dedim. Tekne yanaşacak yanaşamıyor, çünkü adanın 4 tarafından da dalga vuruyor. Arkadan da fırtına geliyor. Balıkçılar panik yaşadı, nişanlım atladı yanıma. Fırat 2 kulaç attı boğuluyordu. Tekne yanaşamıyor, ip  ve halat ile çektiler bizi kurtulduk. On dakika daha kalsak, orada esir kalacaktık. Kulağıma su girdi, kıvrandım "Ölüyorum!" diye çığlıklar atıyordum. 
"Hande İle Demet Kavgasınde Ben Yandaş Olmam"
Ben Hande Yener'e yakın olunca hemen Demet Akalın'ın fanları bana sarmaya başladı. Ben bir yandaş, taraf değilim; ben tek başına bir bireyim. Kardeşim olduğu için Hande'ciyim. Ama sektörel olarak taraf değilim. Demet'le aramın açılmasının farklı bir nedeni vardı. 

02.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM