Ferdi Akgün ile Dans ve Müzik Bir Arada

Ferdi Akgün ile Dans ve Müzik Bir Arada

Ferdi Akgün 'ü tanıyabilirmiyimiz?

Ferdi Akgün, Aydın Nazillide doğdu. Kova Burcu olan Ferdi Akgün Çocukluğundan beri müzikle birlikte dansta da kendini geliştirdim duygusal bir yapım var ama belli etmem.

Türkçe Pop ve Türkçe Rap müzikle ilgilenen Ferdi Akgün'ün, ilk single'ı; Efe Demir feat Ferdi Akgün "Dualarımda" 2018 yılında DGL Music & DMC Music'ten yayınlandı.

İlk solo single'ı söz ve müziği Burak Karaaslan'a, düzenlemesi Nurettin Çolak'a ait olan "Benimle Uyan" 2019 yılında Sony Music etiketi ile yayınladı. Üçüncü Solo Single'ı söz ve müzik aranjesi Emrah Demiralp ait olan ve "Hadi Hayırlısı" 2019 yılında DGL Music & DMC etiketiyle yayınlandı ve klipte yeğenlerim yer aldı.

Ferdi Akgün ile Dans ve Müzik Bir Arada

 

Yeni single "Hadi hayırlısı" nasıl oluştu ?

"Benimle Uyan"dan sonra hareketli bir şarkı arayışı içine girdim dans edebileceğim yaz tadında bir şarkı arıyordum birçok besteciden şarkı dinledim ve arkadaşımın vasıtasıyla tanıştığım Emrah Demiralp'in şarkıları hoşuma gitti özellikle bir tanesine bayıldım dinler dinlemez bunu okumalıyım dedim, kafamda hemen klipi canlandı tatbiki Emrah Demiralp profesyonel bir şekilde benden bir demo istedi daha sonra kayıt sürecimiz başladı ve düzenlemesine kadar şarkının yayınlanmasına dek desteğini sundu.

Ferdi Akgün ile Dans ve Müzik Bir Arada

Video klipin hikayesini anlatırmısın? Çok farklı bir klip olmuş , yönetmenliğini kim yaptı ? 

Aslında tam istediğim formatta bir klip olmadı farklı hayal etmiştim. Dış mekan,  sakin doğa ile iç içe bir yerde olsun gibi,  ama planlar bazen uymuyor. Yönetmen Ramazan Arslankaya'nın sunduğu fikir üzerinden yola çıktık, green box bir stüdyoda çekildi ve dansçı arkadaşlarımı nereye koyabileceğimi hayal ettim. Sürpriz olarak da yeğenlerim klipte bana eşlik etti. Harika bir hatıra kalsın istedim içinde her şey vardı çünkü hepsi arkadaşlarım ve yeğenlerimden ibaret güzel enerjilerle dolu bir klip oldu ve içinde çocukluk arkadaşıma  da yer verdim. 

İlerleyen zamanda başka projeleriniz var mı ?

Tabi ki olacak müzik benim ruhum insan ruhundan uzaklaşamaz sürprizlerle dolu bu yılı kapatacağım inşallah.

Ferdi Akgün ile Dans ve Müzik Bir Arada

Ferdi Akgün 'ün hedefleri neler ?

Benim bir hikayem var kafanızı şişirmek istemem ama şunu bilmenizi isterim mücadele etmezseniz hikayeniz olmaz, her zaman zoru sevmişimdir. Çünkü gerçekten kıymet bildiriyor nasipte ne varsa onun peşindeyim amacım işimde kendimle yarışmak ve daha iyi nasıl olabilirim ve hedeflerime nasıl ulaşabilirim. Beyin insana verilmiş mucize bir hediyedir, kullanmak ise bizim elimizde 

Yakın zamanda sahne var mı ?

Yakın zamanda şu an için sahne yok sadece single üzerine çalışıyorum.

Ferdi Akgün ile Dans ve Müzik Bir Arada

Ayrıca dans ediyorsun. Dans hayatının neresinde ?

Evet yaklaşık 10 yasından beri dans ediyorum hiphop ve breakdance dallarında, ağırlıklı breakdance olarak ilerledim. Dans anlatılmaz yaşanmalı hissetmeli o his ve o adrenaline başka bir şey,  antrenmanlarıma halen devam ediyorum ve müzikle birleştirmek için yoğun çalışıyorum benim için yemek gibi bir şey. Hem bireysel hem de dans grubuyla dünya çapında yarışmalara katıldım, TDSF (Türkiye Dans Sporları Federasyonu) yarışmalarına, TV yarışma programlarına katılıp, dereceler kazandım.

Ferdi Akgün ile Dans ve Müzik Bir Arada

Sosyal medya ile aran nasıl ? Sosyal medyadan nasıl ulaşabilirler ?

Sosyal medyayla aram çok iyi bizzat kendim inceliyorum bir çok yorumu   aşağıdaki yazdığım adreslerden  bana herkes ulaşabilir:

Facebook : Ferdi Akgün

Instagram : ferdiakgun_ 

Twitter : Ferdi Akgün

Youtube: Ferdi Akgün

Röportaj: Funda Alkan 

21.08.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM