Gülben Ergen: 'Ben Asla Bomba gibi Geliyorum Demem'

Gülben Ergen: 'Ben Asla Bomba gibi Geliyorum Demem'

Benim en sevmediğim şey, “Bomba gibi geliyorum, listeleri alt üst edeceğim” demek. Hayatımda bir kere bile “Bomba gibi geliyorum” demedim. Listelerde ne yaparsa yapsın, biz iyi müzik yapacağız! İyi müzikte ısrarcıysak . “İnfilak” o anlamda iddialı. 

Sezen Aksu İnfilak Şarkısını Bana Dinletmiyordu

Ben bu şarkıyı yeni almadım. Geçen yıl “Yansın Bakalım” yayınlandığı zaman stokta 3 Sezen Aksu şarkısı vardı. Şimdi siz iki taneyi öğrendiniz, ama üçüncüsü sır. Biz Sezen Aksu’yla dostluğumuzu paylaşırken, bir günümüzün tamamını müziğe ayırdığımız zamanlar oluyor. Böyle bir gün yeni şarkılarını dinlerken Sezen Aksu bana “İnfilak” şarkısını dinletmiyordu. “Bunu geç” diyordu.  Bir gün “Geçme dinleyeyim” dedim. “Dinle ama sana olmaz” dedi. Dinledim ve “Bu şarkı bende eski şarkım ‘Arka Sokaklar’ın 2018 etkisi olacak” dedim. Bu şekilde aldım şarkıyı Sezen Aksu’dan . Bugüne kadar çalıştığım ve büyük mutluluk duyduğum insanlardan biri olan Sezen Aksu’yla çalışmak çok keyifli.

Gülben Ergen: 'Ben Asla Bomba gibi Geliyorum Demem'

Bu Şarkı Benim Olgunluk Şarkım

Ben “İnfilak”ı, kendimi ifade edemediğim bir dönemde okudum. Şarkı kariyerimin olgunluk şarkısı. O şarkının bir yerinde kırılma var, çığlık var, bağırma var. Klipte de beden dilimi kullanarak şarkı söyledim. Şarkının adı da ilk başta “Bize Şans Ver”di, son anda adı değişti. “İnfilak” aslında albüm şarkısıydı, albümümde yer alacaktı, sonradan single oldu ve tek başına yayınlandık.

Klipte Bir Adamın Ayaklarına Kapanıyorum

Biz şarkıyı Sezen’le beraber okuduk, sonra bir de Taşkın Taşkın sabahla beraber okuduk. Oradaki okumalarla buradaki okumaları mix ettik. Birinden ‘suyumu ver’i almışız diğerinden ‘infilak’ı almışız. Şarkının en son halini Sezen’e gösterdik,  “Budur yürüyün” dedi. Klip için Nihat Odabaşı’na gittik. Fotoğrafları Nihat çekti. Klibi de genelde Nihat çekerdi, ama bu klip için Murat Joker’le anlaştık. Murat Joker Gökhan Türkmen’e “Çatı Katı” şarkısının klibini çekmişti. “Kim bu yönetmen?” diyordum. Daha sonra 3,4 yıl önce Murat Joker’i arayarak “Merhaba ben Gülben Ergen, Murat Joker’le mi görüşüyorum?” dedim ve tebrik ettim onu. Gökhan Türkmen’i de tebrik etmiştim. “İnfilak” şarkımdan ise rol çalmamalıydım ve şarkıyı doğru anlatmalıydım. Klipte bir adamın ayaklarına kapanıyorum. Yönetmen bana “Bunu yapar mısınız, adam sizi itse olur mu?” dedi. Şarkıda kadın yalvarıyor, kadının rest çekecek hali yok tabii. Benim çok içime sindi, melodiyle uyumlu bir beden dili var. Çekerken yönetmene “İçime sinmezse yayınlamayalım olur mu?” dedim. Eskiden montaja çok müdahale ediyordum, şimdi etmiyorum. Yönetmen de “Çok biliyorsan gel otur” diyebilir yani. Müdahale edilmemeli o yüzden. Mesela yayından çok önce gelseydim sorularınıza da bakardım. Her şeye bakıyorum elimde değil.

Gülben Ergen: 'Ben Asla Bomba gibi Geliyorum Demem'

Gazetede Kalıcı Yazılar Yazdım

Üç yıl kadar Hürriyet’te yazarlık yaptım ama geçen hafta tokalaştık çünkü çok yoruldum. Her hafta yazıyordum; Van’a gittik, Hakkari’nin dağlarına çıktım çocukları buldum falan. Çok emek verdim gazete yazılarımda.  Ben Gülben Ergen’in isminin bütün avantajlarını derneğe yansıttım ve o yüzden de ülkeme 37 tane anaokulu açabildim. Gazetede yazarken de bir öğretmenin hikayesi, bir annenin dramı, kadına şiddet, burs kazanan bir delikanlı gibi toplumsal ve daha kalıcı yazılar yazdım.

Evlilik Programları Bana Göre Değil

 “Dadı”dan sonra “Dadı” gibi bir diziye rastlayamadım. Bizden sonra yapılan işler oldu ama ben “Dadı” gibi bir işe rastlayamadığım için, şimdi evde çocuklara dadı oldum. “Dadı” hala izleniyor. Müthiş bir ekiptik. Her kanalda gündüz kuşağı programı yaptım neredeyse. Şu anda bana en çok “Niye gündüz kuşağında yoksun?” sorusu soruluyor. Çünkü şu anda gündüz kuşaklarında hep magazin ve evlilik programları var. Onlar da bana göre değil. Ben magazin programında oraya oturup da kimsenin hayatını çekiştiremem.

Gülben Ergen: 'Ben Asla Bomba gibi Geliyorum Demem'

Best of Albüm Yapmak Tembellik

Kendimi yenilemek ve daha iyi müzik yapmak için, daha iyi şeyler dinleyeceğim. Ders alıp sesimi daha iyi eğiteceğim. Çocuklarımı öpüp koklayacağım. Onlardan aldığım enerjiyi müziğime yansıtacağım. Sahnede içimden ne gelirse onu yaşayacağım. Ben geçmişte içimden gelenleri yapamadım, yapmam gerekenleri yaptım. Şimdi ise hislerimi dinleme zamanı.

Bana göre best of albüm yapmak biraz tembellik işi. Tamamen kolaya kaçmak demek. Biraz geride durmak istiyorsam o zaman best of albüm beklesinler benden. Ama şu an için ona daha var.

28.10.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM