Benim İçin "GEÇİÇİ OLUR" Diyenlere Gülüyorum

Benim İçin

Mankenlikten müziğe geçen ve herkes "bir şey yapamaz" derken onlara adeta meydan okuyarak on beşi yılı aşkın bir süre boyuna pop müzikte kendi tarzını yaratmayı başaran ve her daim zirveyi zorlayan bir isim: Ayşe Hatun Önal.

"Katakulli" ile 2019 yılında çok ciddi bir liste başarısı yakaladı.  Bu şarkı standart pop şarkılardan farklıydı. Şimdi aynı başarıyı "Efsane" adlı yeni teklisi ile sürdürüyor. Ayşe Hatun Önal ile müziğini konuştuk.

Efsane Radyolarda En Hızlı Zirveye Çıkan Şarkım Oldu

'Efsane' şarkısının tanıtım sürecineyim. Şarkılar yapmaya devam ediyorum. Bir sonraki şarkım ne olacak, onun telaşı başlayacak kısaca müzikle uğraşmaya devam ediyorum.2020 yılının Nisan ayına kadar toplam 4 single çıkarmış olacağım. Her şey iyi gidiyor, gidişattan memnunuz. Efsane radyolarda en hızlı zirveye ilerleyen şarkım oldu, yerellerde bir numarayız. Klip çekerken bir yandan da ABD'de her gün deli gibi fotoğraflar çektik. New York'un suyunu çıkarttık, diyebilirim. Farklı yerlere gittiğimde orayı işimle bağdaştırmayı seviyorum.

Benim İçin

Yıllar Sonra Tekrar Podyuma Dönmek Çok Heyecanlıydı

New York Fashion'da modellik yapmak  için teklif aldım. Yıllar sonra baş manken olarak podyuma çıktım. Öncesinde bir buçuk ay boyunca sıkı bir çalışma yaptım. Ben tipik bir aslan burcuyum. Kendimi çok sert eleştiririm, ekstra bir düşmana ihtiyacım yok.

Ben Standart Pop Yapmıyorum

Müzik eğitimi almaya devam ediyorum, kendimi geliştiriyorum. Bir hoca ile de yetinmiyorum farklı farklı hocalardan farklı farklı teknikler öğrenmeye çabalıyorum. Sıfırdan bir şarkıya hayat vermek gerçekten çok zor. Bunu ancak yapan insan bilir. Şarkıcılık ve sahne tecrübem çok az. Sahne tecrübesi az olup bu kadar vites değiştiren şarkılar yapmak cesaret isteyen bir şey. 'Cahil cesareti' diyeyim buna… Standart pop yapmıyorum, yapamam zaten. Benim yaptığım evrensel popa yakın diyebiliriz ama tam evrensel pop da değil.

Benim İçin

Beni Önce Assolist Yapmak İstediler

Bende küçükten fırçayı eline alıp aynanın karşısına geçip şarkılar söyleyenlerdendim. Lise yıllarında besteler yapmaya başlamıştım. Yaptığım besteleri de noterde onaylatıyordum. Müzik yapmaya başlayacağıma dair haberler çıkmaya başlayınca yapımcılar gelmeye başladı ve 'seni assolist yapacağız' dediler.

Bana "Geçici Olur" Diyenlere Gülüyorum

Benim için 'geçici olur' diyenlere hep gülüyordum, şimdilerde daha çok gülüyorum. İçimdeki potansiyeli biliyordum. Twitter'da ve YouTube'da kliplerim altında halen özür dileyen insanlar var.

Benim İçin

Kimsenin Egosuyla Uğraşamam

Popüler aranjörle çalışmam. Benim işimden daha star olacak biriyle çalışmak hiçbir zaman istemem. Kimsenin egosuyla uğraşmak istemem. Başarıya odaklı insanlarla çalışmak benim daha çok tercihim. Onlardan da daha güzel işler çıkıyor.

'Çeksene Elini' şarkısından sonra Avrupa'dan teklif geldi, kaçtım. Aklım beş karış havadaydı, hazır hissetmedim kendimi.

Müziğimi Yapabildiğim Kadar Yapmaya Devam Edeceğim

Alternatif pop müzik yapanları çok beğeniyorum, son zamanlarda bu tarzda müzik yapanlar çok çıkmaya başladı. Medyanın bunlara destek vermesi lazım. Müziği yapabildiğim kadar yapacağım. Yeni şarkı yapmayı çok seviyorum. Hayatta hiçbir şeyden bu kadar çok zevk ve keyif almıyorum.

15.12.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM