Orhan Helvacıoğlu Beş Şarkılık Maxi Single'ını Anlattı

Orhan Helvacıoğlu Beş Şarkılık Maxi Single'ını Anlattı

Orhan Helvacıoğlunu Tanıyabilir miyiz?

23.06.1994 tarihinde İzmir'de doğdum aslen Muğla'nın ilçesi olan Milaslıyım ailem orada ikamet ediyor. Kendimi ilk babamın aldığı bir org ile reklam ve çizgi film müziklerini çalmaya çalışarak keşfettim ve daha sonrasında müzik serüvenim başladı. Liseye kadar Milas'ta eğitim gördüm liseyi yetenek sınavı ile Muğla Anadolu Güzel Sanatlar lisesi müzik bölümünü kazandım ve oradan mevzun oldum Üniversiteyi Haliç üniversitesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği bölümün de okudum okulun açmış olduğu ses eğitimi bölümü sınavını kazanarak 2017 yılında TSM ses eğitimi bölümünden mezun oldum ve Marmara Üniversitesinde pedagojik formasyon aldım öğretmenlik için ve bu sırada albüme başladım.

Yeni albümün "Baş Selamı" nasıl oluştu? Hikayesini anlatırmısın

Yeni albümüm beş şarkılık bir maksi albümden oluşuyor birbirinden değerli söz ve bestecileri barındıran albümde beş şarkının aranjesi Erhan Bayrak imzası taşıyor. Albümdeki söz ve bestecileri saymak istiyorum çünkü pop müziğine yön veren çok kıymetli isimler ve benim için çok değerliler Ayla Çelik, Şebnem Sungur, Gökhan Tepe, Serdar Aslan, Murat Güneş ve minik serçemiz Sezen Aksu söz ve bestelerini içeren albümümüzün çıkış şarkısı olan "BAŞ SELAMI" albümün en tempolu şarkısı olduğu İçin çıkışı onun ile yapmak istedim. Şarkımızın söz ve bestesi değerli ve çok sevdiğim abim Murat Güneşe ait. Şarkının hikâyesinde gelirsek birbirini çok seven iki insan hayatın onlara ayrılık getirmesi üzerine yollarını ayırması ve kendilerine yeni bir hayat kurmasıdır  daha sonra dünyanın küçüklüğündendir ki yolları bir gün kesişiyor ve yanlarında yeni hayat kurdukları kişiler var ve sadece bir Baş Selamı ile geçip gidiyorlar o kişi de "bi baş selamıyla geçip giderken önümden havada hatıralar uçuşmadı mı" diyerek acısını ve sitemini anlatıyor ben böyle hissettim böyle yorumladım tabi ki Murat Güneş farklı düşünerek yazmışta olabilir onun hissi ve düşüncesini de almak lazım ama bende uyandırdığı hikaye ve hissiyat bu yönde.

Video klipin yönetmenliğini kim üstlendi. Klipten bahseder misin

"BAŞ SELAMI" isimli çıkış şarkımın klibi Ecem Gündoğdu (sunfilm production)yönetmenliğinde çekildi. Görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu üstlendi. Klip Maslak Orion stüdyolarında çekildi hem iç hem dış mekan olarak yaklaşık 16 saat sürdü yorulduk, üşüdük, eğlendik ama zorlanmadan da güzel şeyler ortaya çıkmıyor bunların hepsi tatlı yorgunluk, Güzel bir ekip ve çok renkli, hareketli, enerjik bir klip ortaya çıkardı onlara da teşekkür ederim.

Orhan Helvacıoğlu Beş Şarkılık Maxi Single'ını Anlattı

Orhan Helvacıoğlu'nun hedefleri neler?

Hedeflerim arasında çocukluğumdan beri hayalim olan Türk Pop Müziğini en layığı ile zirvelere taşımak istiyorum hep hayalim ve değim şey insanlara bir duygu geçirmek ve onlarla şarkı söylerken aynı duygu ve düşünceleri aktarmak bana fazlasıyla mutluluk veriyor ve bir bütün oluyorsunuz dinleyicinizle bu benim en büyük hayalim ve bunun İçin elimden geleni hatta fazlasını yapacağım bundan 5-10 sene sonra ki Orhan'ı çok merak ediyorum çünkü hep iyisi için çabalıyor ve çalışıyor olacağım.

Yakın zamanda sahne var mı?

Yakın zamanda sahnemiz tabi ki olacak bunları şuanda değerlendiriyoruz promosyon döneminde olduğumuz İçin daha çok radyo bağlantıları ve programlar var bu ara,beni sosyal medya üzüleninden takip edebilir ve bütün programlarımı sıcak sıcağına oradan takip edebilirler.

Müzik sektöründe ilham aldığın isimler var mı? 

Müzik sektöründe ilham aldığım isimler tabi ki var yerli ve yabancı olarak birçok güzel ve değerli isim sayabilirim bu konuda. İlham aldığım isimlerden bir kaçını söyleyeyim Lionel Richie, Justin Timberlak, Freddie Mercury, Sezen Aksu, Tarkan, Orhan Gencebay, Zeki Müren gibi isimler bana hep ilham kaynağı olmuştur. Gerek sahne performansı ve duruşu gerek dinleyici ile diyalogları ve bütünlükleri gerek besteleri ve sözleri benim hep ilham almamı sağladı.   

Orhan Helvacıoğlu Beş Şarkılık Maxi Single'ını Anlattı

Oyunculuk teklifi alırsan ,  böyle bir teklife cevabın ne olur  ?

Oyunculuk teklifi alsam mutlu olurum öncelikle tabi ki senaryo ve oynayacağım karakter bana uygun olursa kabul ederim ama önceliğim her zaman bildiğim iş müzik olacaktır

Sosyal medyadan sana nasıl ulaşılabilir?

Bana sosyal medya hesabım ORHAN HELVACIOĞLU üzerinden instagram, Facebook, Twitter platformlarından  ulaşarak beni takip edebilirler elimden geldiğince mesajlara cevap vermeye çalışıyorum. Bu sosyal medya hesaplarından etkinliklerimiz ve programımızda ne var her şeyi oradan takip edebilirler.

Röportaj: Funda Alkan

13.03.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM