Krizi Avantaja Çevirmeye Çalışıyorum

Krizi Avantaja Çevirmeye Çalışıyorum

Pandemi döneminde evde birazcık daralıyordum. Ama onun dışında kendime meşgaleler yaratıyorum, resim yapıyorum, spor yapıyorum. Evdeki aletleri, evdeki eşyaları değerlendiriyorum. Mesela benim koşu bandımın üzerinde en son bu olaylardan önce hep çamaşır asılıydı, şimdi ise ben artık onu kullanıyorum ve evde spor yapıyorum. Yani dışraya çıkamadığım ve platese gidemediğim için evde hareket ediyorum. Yemek yapıyorum, temizlik yapıyorum yani günlük ne gerekiyorsa evde her şeyi kendim hallediyorum. Bu arada üretmeye de devam ediyorum. Yeni parçalar yaptık iki üç tane şarkıya, bir şeyler yazmaya başladım. Bu süreci iyi değerlendirmeye krizi avantaja çevirmeye çalışıyorum. Tabi her gün oturup masanın başında şarkı yapmak gelmiyor insanın içinden çünkü yavaş yavaş psikolojim bozuluyor. Ben çünkü hayatı çok seven, zorluklarla mücadele etmeyi seven, ne zorluk gelirse bundan bir de zevk alan biraz böyle şey tarafımda var zorlanmayı seviyorum. 

Krizi Avantaja Çevirmeye Çalışıyorum

Biz Müzisyenler Hiçbir Zaman Devletten Yardım Almadık

Pandemi döneminde hepimiz bir takım sorumlulukları hayata dönüştüren bir dönemdeyiz. Devletten yardım alamıyoruz zaten biz, biz müzisyenler hiçbir zaman yardım almadık. Kendi sigortamızı bile dışarıdan kendimiz ödüyoruz. Çok zor bir süreç, hani biz şarkıcıyız bizim belki maddi durumumuz yanımızda çalışanlardan biraz daha iyi olabilir, ki öyle, ama benim şu an gitaristimin durumu ortada Benim müzisyenim sadece sahneden para kazanıyor ve çok zor bir süreçten geçiliyor. Eminim evine ekmek götürmeye zorlanan insanlar var aramızda ve birbirimize yardım ediyoruz. Ülkece hep bunu yaptık birbirimize. 

Krizi Avantaja Çevirmeye Çalışıyorum

Klip Çekebilmek İçin Emekliliğimi Bozdum

Meditasyon yapıyorum. İnanır mısınız? O kadar iyi geldi ki, böyle biraz daha fazla inandım korona günlerinin geçeceğine. Zor günler geçecek, bundan önce de zor günler oldu onlar da geçti. Onların yüzü suyu hürmetine bugün tekrar yine aynı hissiyata girdim. Dört tane rengarenk klip çektik korona salgınından önce, hiçbir şeyden haberim yoktu. Ben yine risk aldım. Gittim emekliliğimi bozdum. Bu güzel 14 şarkılık albümün son klip çekmek istediğim dört tane şarkısı vardı ve çok seviyordum. Benim içimde hep "Pes Etme"ye klip çekmek de vardı, ona çekersem "İster İnan İster İnanma" kalıyordu. Klipler çok pahalı günümüz şartlarında bir klip çekiyoruz 75 bin, 100 bin lira arasında maliyeti var. Aşağısına da çektiğin zamanda kötü bir iş çıkıyor bunu da kullanamıyorsun. Sonra yakın bir arkadaşım yönetmen oldu ve ben ona "Bana klip çek" dedim. O çok güzel bir fikirle geldi ve color show fikriyle bana seçkin bir fikir sundu. Birde bütçe sundu bana. "Bu bütçeyle dördünü birden çekebiliyoruz, ne diyorsun?" dedi. Ben çok heyecanlandım çünkü aklımda olan bir şeydi. Bir yandan acaba dinleyici bunu izlediğinde "Simge çok kolaya kaçmamış mı?" demeyecek mi dedim. Ama sonra "Tamam bunu böyle söyleyecekler ama hiç klipsiz kalmaktansa bunları bu şekilde değerlendireyim ben" dedim. 

Krizi Avantaja Çevirmeye Çalışıyorum

Hayalim Türkiye Turnesi Yapmak

Her şey düzeldikten sonra bir Türkiye turnesi yapmak istiyorum. Bu hayalimi de ilk defa seninle paylaşıyorum. Bir Anadolu turnesi yapmak istiyorum, çünkü bana ulaşamayan benim ulaşamadığım yerler var. Oraları bulup, o yerlere gideceğim. Herkesin ulaştığı yerlere değil hiç kimsenin ulaşamadığı yerlere gitmek istiyorum. Hayalim şu anda bu. Ve bunu da yapacağım. O insanlar müziğe çok hasretler ben de onlara gidip şarkı söylemek istiyorum. Şu anda da yaptığım şey çok hoşuma gidiyor. Youtube kanalımda yayınladığım konser videolarıyla da her hafta insanların evine gidiyorum, onlara konser veriyorum aslında. O da çok hoşuna gidiyor.

13.06.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM