İZEL , Mutlu Aşk Kalmadı

İZEL , Mutlu Aşk Kalmadı

Türk pop müziğinin özel vokali , tarzı , duruşu ve müziğe bakışı ile Türk popunun batıya açılan penceresi olmayı başaran ve harbi popçu olarak niteleyebileceğimiz bir vokal. İkinci videosu ile gündemdeki yerini koruyan İzel ile müziği konuştuk.


Mutlu Aşk Yok mudur gerçektende ?

Ben mutlu yoktur lafına inanıyorum. Zaman geçtikçe mutlu aşklar azalıyor. Ben bunu bir dönem olarak görüyorum,ilk günlerde çok mutlu oluyorsunuz ama daha sonra ufak ufak mutsuzluklar başlıyor. “Bir Dilek Tut” adlı şarkım bunu iyi anlatıyor, çok sıcak bir şarkı , insanın olmak istediği hali var bu albümde , aranjmanı da çok sıcak.

Şak albümünden bu albüme neler değişti İzel’de ?

Bu albümümde öncekine oranla biraz daha ağırım , aslında albüm biraz da o dönemdeki modumuza göre de belli oluyor.”Şak” döneminde şarkı söylerken dans etmeyi istiyordum, dans dersleri alıyordum ve bunu albüme taşıyayım dedim.Daha sonra benim slow şarkılarımı seven kitle bana biraz tepki gösterdi ,isyan ettiler.”daha sakin bir İzel istiyoruz” dediler.Bu albümde daha ara tempoda şarkılar yer alıyor.biraz daha oturmuş bir İzel var, şu an dans yok ama gelecekte yine olacak Bir ara günde 8 saat dans dersleri alıyordum, yakında yine derslere başlayacağım.


İZEL , Mutlu Aşk Kalmadı


İlk kez bir Sezen Aksu şarkısı yorumladın , sende mi Sezen Aksu familiyasına katıldın ?

Ben yıllardır bir Sezen Aksu şarkısı seslendirmeyi istiyordum, bu albümde ilk kez oldu.Daha önce teklif ettim de hayır dedi değil.kısmet olmamıştı.Emel’in albümü hazırlandığı dönemde Emel’e vokal yapmak için stüdyoya gittiğimde Sezen Aksu ile yakınlaştık.Benim sesimi çok seviyormuş “bak sana böyle bir şarkı yaptım” deyince mutluluktan havalara uçtum.Sözlerini Sezen Aksu’nun yazdığı ”Bir dilek tut “ şarkısı benim gırtlak yapıma çok uygundu ayrıca çok keyifle okudum.


İZEL , Mutlu Aşk Kalmadı


Albümde ilk kez coverlar görüyoruz. İzel tarihinde bir ilk bu


İlk kez bu albümümde coverlara da yer verdim. Bunlardan biri Özdemir Erdoğan’ın “Aç Kapıyı Gir” adlı eski bestesi , ben bu şarkıyı ilk sahneye çıktığımda orkestra solistliği yaptığım dönemlerde yorumluyordum. Daha sonra bu albümü hazırladığım sırada bu şarkıyı yorumlamak istedin, ıkana tıkana izin için Özdemir Erdoğan’a gittiğimde izin için bana “ ne demek ben zaten senin sesini beğeniyorum , tabii ki yorumla” dedi.Albümde yer alan ikinci cover ise Aliye dizisinde ön plana “sevmek için yaratılmış” açık söylemek gerekirse ben bu şarkıyı fazla tv izleyemediğim için bilmiyordum, müzik şirketimden Cengiz beyin ısrarı üzerine yorumladım, o bu şarkıyı o kadar çok beğeniyordu ki demosunu bile kendisi okuyup bana getirdi.Şarkıyı yorumladıktan sonra iyi ki yorumlamışım dedim.


Sinan Akçil ile ilk çalışman oldu bu değil mi ?

Bu albümün tamamında Sinan Akçil ile beraber çalıştım.Onunla ilk defa çalıştım ,bu da Emel’in albüm hazırlıkları sayesinde oldu , düzenlemeleri ve bestelerin çoğunda onun imzası var. Albümde ona ait “Direniyorum” adlı şarkı şu sıralarda ön plana gelen bir şarkı. İkinci video klipi “Sayın her şeyi bilen” e çektik , ama şu an üçüncü video klip için bu şarkı ön planda.Şarkı çok slow , bundan dolayı bir ara acaba albüme koymasak mı diye düşündük , şarkıyı dinlettiğimiz dostlar bize bu şarkıyı mutlaka albüme koymamız gerektiğini söylediler. Biz de düzenlemede biraz değişiklik yapıp ritmi biraz daha mid tempoya çevirip albüme koyduk şarkıyı.Tam bir İzel şarkısı oldu.Albüme “Bir dilek tut” ve “ aşk hakları “ adlı şarkılarımıza remixler yaptık ve albüme ekledik.


İZEL , Mutlu Aşk Kalmadı


“Bir dilek tut” tan sonraki projelerin neler ?


Albümden sonra konserlere gittik , konser benim için heyecanı bitmeyen tek noktadır.20-30 konserlik bir konser turnem oldu, şimdi bir o kadar daha konser beni bekliyor .İlk önce Karadeniz’e gideceğim, oradan Ege ve Akdeniz’e ineceğim.En son İstanbul’da Rumeli hisarı konserini yaptık, orada da beni üzen bir şey oldu. Basında eski üçlü tekrar bir araya geldi diye haberler yapıldı , bu özel hazırlanmış bir proje gibi gösterildi, oysa öyle değildi simultane gelişen bir olaydı, Çelik beni izlemeye gelmişti ve onunla beraber sahnede “Kızımız Olacaktı” adlı şarkıyı izledik.Ufuk Yıldırım ise normalde bana sahnede eşlik ediyor.
Bundan sonra kafamda bir slow best of projesi var. Kafamda içimde kalan klip olamamış slow şarkılardan oluşan bir albüm projesi var, bir slow best of projesi.

FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM