BERKSAN - Zaaf'ı Anlatıyor

BERKSAN -  Zaaf'ı Anlatıyor

Türk popunun başarılı yıldızlarından Berksan geçtiğimiz haftalarda görücüye çıkardığı, altı yeni şarkının bulunduğu “Zaaf” isimli maxi single albümünü Michael Show’a anlattı. Genç müzisyen yeni şarkılarını anlatırken gelecekteki projelerinden ve nasıl bir sahne programı hazırladığından da bahsetti.

“Zaaf”ı Nasıl Yaptığımı Bilmiyorum

“Zaaf”ı nasıl yaptığıma verilebilecek en dürüst cevap “Bilmiyorum”dur. Duygularımı iyi ifade eden bir insan olduğumu söyleyebilirim ama nasıl şarkı yazdığım konusunda ne söylersem söyleyeyim çok samimiyetsiz bir cevap olur, en samimisi “Bilmiyorum”… Hepimizin zaafları var, benim işime karşı büyük bir zaafım var, tabi ki aşka karşı da zaafım var. Bir buçuk sene ara verdim bir televizyon projesinde yer aldım. O dönemde sahneden biraz uzak kaldım. Onun bitmesiyle hemen stüdyo çalışması repertuar aşaması başladı ve bahara kadar sürdü, sonra da “Zaaf” ortaya çıktı.


BERKSAN -  Zaaf'ı Anlatıyor

“Çocuk”u Kendime Yazdım

“Çocuk” albümümdeki en özel şarkı. Aslında fanlarım çok iyi biliyorlar ben her albümde en sevdiğim slowları üç numaraya koyarım. “Çocuk” da öyle, zaten bu albümdeki tek romantik şarkı ama benim kendime yazdığım da tek şarkı bugüne kadar. İlk defa kendi sıkıntılarımla ilgili şarkı yazdım. Ne zaman bu kadar büyüdüm diye düşündüğüm bir anda, hani hep çocuk olmak isteriz ya, hiçbir şey düşünmediğimiz, ciddi bir sorumluluğumuzun olmadığı, dünyadan bihaber yaşadığımız zamanlara dönmek isteriz ya, öyle bir zamanda yazdım. Hepimizin hayatından birçok kesit bulabileceği şarkı. Özel bir şarkı olduğu için de albüm kartonetinde yuvarlak içine aldık.

Şarkılarım Yazın Tutacak

Bu aslında 4. albümüm diyebiliriz “Öpüşelim mi” single’dı bu da aslında single gibi ama single demeye utanıyoruz, çünkü 6 yeni şarkı var içinde. Artık patlayacak şarkının kokusunu alabiliyoruz, ben albümdeki hareketli şarkılarımın çoğunun yazın tutacağına inanıyorum. “Zaaf”ın aranjesini yapan Mustafa Ceceli’yle biz çok eski arkadaşız, eski albümlerimde de çalıştığım bir aranjör. Asıl Mustafa bize bir sürpriz yaptı şarkıcılık yaparak. Ekranda gördüm ilk kez, şarkı konusunda bir şey anlatırken bile şarkı söylemezdi bize. Çok şaşırdım. “Karanfil” en hit şarkılarından biri bence.


BERKSAN -  Zaaf'ı Anlatıyor

DJ Sunumu Bir Şakaydı

“Aşk Seni Bulacak”ın başındaki DJ sunumu stüdyoda okuma odasının diğer tarafındakileri güldürmek için yaptığım bir şeydi. Ama Mehmethan Dişbudak tutmuş onu ve aranje bittikten sonra başına koymuş, çok hoşumuza gitti. Dedik kalsın o zaman böyle. Altyapısını çok beğeniyorum. Şarkı kendisi hak edecek klibi.


BERKSAN -  Zaaf'ı Anlatıyor

Mehmet Turgut Bir Dahi

Albüm fotoğraflarındaki bayanın ismi Alfina, Kazakistan 2008 güzeli. Fotoğrafları Mehmet Turgut çekti ve fotoğraflarda albümün adı “Zaaf” olduğu için bir erkeğin kadına zaafını anlatmaya çalıştık. Ben beğeniyorum gerçekten çıkan sonucu ki bence Mehmet Turgut çok dahi bir fotoğrafçı.

Kardeşimin Adını Çok Duyacaksınız

“Aşk Olmasa”nın aranjesi de kardeşim Berkay Turaç Özer’e ait. Aslında ilk bendim ailede müzisyen çıkan, ama boynuz kulağa geçer derler ya, Berkay bayağı iyi bir müzisyen oldu, şu an akademik eğitimini de tamamlamak üzere. Şu anda Bilgi Üniversitesi’nde okuyor, müzik bölümünde. Berkay çok adını duyacağınız bir adam olacak gibi gözüküyor.


BERKSAN -  Zaaf'ı Anlatıyor

Selin Denizli Türkiye’nin yeni Aysel Gürel’i

“Boncuk” Türkiye’nin çılgın söz yazarı Selin Denizli’yi keşfettiğim için albüme giren bir şarkı. Selin normalde çılgın zaten, hayatı öyle, biz onu deli diye seviyorduk ama sözlerine de bunu yansıttığını bilmiyordum. Ben keşfettim kendisini, Türkiye’nin yeni nesil Aysel Gürel’inin şarkısı benim albümümde.

Dizide Oynacağım

Şu anda yapmak istediğim tek şey bu birikmiş heyecanı sahneye taşımak, o da ileride tarihleri açıklanacak bir buluşmayla gerçekleşeceği için onun sabırsızlığı var üzerimde. Gidebildiğim kadar çok yere gitmek istiyorum, özledim sahneyi. Yeni orkestramla birlikte provalarım devam ediyor. Bundan bir buçuk yıl kadar önce alternatif bir tarzla sahneye çıkıyordum, Türkçe sözlü progressive house yapıyordum. Bunu akustik orkestranın içine de adapte etmek istiyorum, normal akustik sahnemde bir Berksound bölümü yapmak istiyorum yine. Bununla ilgili provalarımız devam ediyor. Bu arada senin gibi değerli dostlarımın radyolarına gidiyorum, şarkılarımı duyuruyorum. Birçok dizi film teklifi alıyorum, bir tanesiyle çok ciddi flört yaşıyoruz. Böyle bir şey olursa yazın ekranlarda olma ihtimalim var. Bununla ilgili de herhalde bir haftaya kadar bir basın açıklaması yapacağız.


BERKSAN -  Zaaf'ı Anlatıyor

İnternetten Canlı Bağlantı

Yenilenen sitem www.berksan.tv ‘den bana her türlü mesajı yollayabilirler. Bu arada çok ciddi bir platform oluşturduk; www.netteseyret.com da bana ait bir site. Oradan tüm videolarımı izleyebirler ve bende onların videolarını izleyebileceğim, yakında canlı bağlantılar da olacak orada. 

23.04.2009
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM