TİKTOK Eurovision Resmi Sponsoru Oldu

TİKTOK Eurovision Resmi Sponsoru Oldu

2022 yılının Mayıs ayında 66.sı gerçekleşecek olan Eurovision Şarkı Yarışmasının resmi eğlence ortağı olarak TikTok oldu. İtalya'nın Torino kenti etkinliğe ev sahipliği yapacak ve TikTok'un bir milyarlık küresel topluluğu da etkinlikle ilgili özel paylaşımlar yapılacak.

2021 yılında yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasında TikTok'ta, #Eurovision2021 hashtag'i 1,4 milyardan fazla #Eurovision'da ise 3,7 milyar görüntülendi. 2021 yılında yarışmayı kazanan Maneskin'in 5,4 milyon TikTok takipçisi var.

2022 yılında yapılacak Eurovision Şarkı Yarışmasında İngiltere adına katılmaya hazırlanan Sam Ryder, 12 milyondan fazla takipçisi ve yaklaşık 100 milyon beğeni ile TikTok'ta en çok takip edilen İngiltere şarkıcılarının başında geliyor.

Müzik Analiz'in haberine göre İtalya'da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışmasının Yarı final yarışmaları ve büyük final, Eurovison TikTok hesabı üzerinden de canlı yayınlanacak. Ayrıca performanslar devam ederken sahne arkası görüntüleri de canlı olarak akıllı telefonlara uyumlu olacak şekilde dikey formatta yayınlanacak.

17.04.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM