Ünlü RAP'çi Twitch'teki Kumar Düolosunda Kaç Para Kaybetti?

Prof.Dr. Michael Kuyucu

Ünlü RAP'çi Twitch'teki Kumar Düolosunda Kaç Para Kaybetti?

Grammy ödülü dünyaca ünlü rap'ci Drake, Twitch'te başlattığı canlı kumar yayınında bir saatte 27 milyon dolar kaybetti.

Twitch adlı platformu duymuşsunuzdur, özellikle çocukların ve ergenlerin çok sık girdiği bir sosyal medya platformu. Ayrı bir dünyası var. Ama ergenler bayılıyor.

Ünlü RAP'çi Twitch'teki Kumar Düolosunda Kaç Para Kaybetti?

26.998 Bin Dolar Kaybetti !

İşte Kanada'lı ünlü rapçi Drake, Twitch'de bir canlı yayın başlattı ve bu canlı yayına binlerce kişi katıldı. Bir saat süren bu canlı yayında Drake, Amerikalı bir diğer rapçi olan French Montana ile bir kumar düellosu yaptı. Drake yayına 27 milyon dolarla başladı, yayın bittiğinde ise sadece 2 bin doları kaldı. Yani 26 milyon 998 bin doları kaybetti.

İzlenme Rekorun Kırıldı

Yayını bir saatte 230 bin kişi izledi. Anlı aynı anda 112 bin kişinin izlediği bu saçma kumar düellosunda bir de izlenme rekoruna imza atıldı.

Paracıklarının gittiğini gören Rapçi Drake yayını sonlandırdı.

Ünlü RAP'çi Twitch'teki Kumar Düolosunda Kaç Para Kaybetti?

Bu Twitch'e Dikkat Etmek Lazım

Bu Twitch denen sosyal medya platformu çok tehlikeli. Garip bir biçimde çocukları ve ergenleri kapmış. Bu sosyal medya platformunda özellikle garip garip şans oyunları, kumar ve benzeri çocuk gelişimini olumsuz etkileyecek aktiviteler yapılıyor. Çoluk çocukta buna ne hikmetse koşuyor. Dünya bu Twitch'i eleştiriyor ama onlar da "biz yayınlarımızda +18 ibaresini koyuyoruz" diyorlar.

Bu fukara tesellisi. Bende yemem kimse de yemez.

Oraya + 18 ibaresi koyarak bu işten yırtamazsın.

Ünlü RAP'çi Twitch'teki Kumar Düolosunda Kaç Para Kaybetti?

Bu Twitch'te türlü türlü tezgahlar ve çocuklarımıza zararlı şeyler dönüyor. Özellikle anneler, babalar bu Twitch denen sosyal medya platformuna çok dikkat edin. Çocuklarınızın bu tür yerlere girmesini engelleyin. Yoksa bir gün çocuğunuz gelip size "baba senin kredi kartından bilmem kaç bin lira kaybettim" ya da "anne, baba bana Twitch için bilmem kaç lira verirmisin" derse hiç şaşırmayın.

Ne kadar saçma sapan şey varsa hep bu sosyal medyanın başının altından çıkıyor.

Batı dijital medyanın direksiyonunu eline aldı, istediği gibi top koşturuyor. Bu durum çok tehlikeli. Öylesine büyük bir silah ki bu sosyal medya, bir gün gelir pandemiden beter günler yaşatır bize. Dedi dersiniz.

Tüm Yazıları
07.08.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM