Fatma Turgut - Elimde Dünya (Avrupa Müzik – 2019)

Fatma Turgut -  Elimde Dünya (Avrupa Müzik – 2019)

Model Grubunun solisti Fatma Turgut ilk solo albümünde oldukça iddialı bir çalışma yapmış. Grafik tasarımından fotoğraflara kadar üzerinde titizlikle çalışılmış bir albüm.

Vokallerde Can Bonomo ile çalışan yorumcu, çello – klarnet-  trompet  ve yaylı grubu önemli enstrümanları akustik olarak kullanmış ve kaliteli bir sound yakalamış. İçinde kendisinin de bulunduğu oldukça kalabalık bir aranjör ekiple çalıştı.

Albümde on tane şarkı var.  "Beni Tutmayın" adlı şarkıda Can Bonomo ile feat yapmış, albümün son şarkısı ise yorumcunun ilk teklisi "Bir Varmış Bir Yokmuş".  Albümünün tanıtım teklisi bu şarkı olmuştu.

Müzikal anlamda kaliteli bir işe atan Fatma Turgut'un solo albümünü dinlerken Model Grubunu dinliyor gibiyiz. Demek ki Fatma, Model'in her şeyiymiş diye düşümdüm. Çünkü sadece vokal olarak değil, müzikal tarz ve sound olarak da aynılar. Fatma Turgut bu solosunda Model'e göre biraz daha ayağı yere basan şarkılar seslendirmiş, Model daha çılgın daha bir uçuktu. Bu temel fark dışında bu albümü Model Grubunun albümü gibi piyasaya sunsanız herkes Model diye dinlerdi diyebilirim.

Rock ve pop arasında aralarda gidip gelse de albüm bir rock albüm. Albüm baştan sonra kadar bir sound ve duygu bütünlüğü taşıyor. Ondan bu ya da bu şarkı demeyeceğim. Fatma Turgut çok iyi bir vokal şarkıları hem hissederek söylüyor hem de tizlere korkusuzca çıkabiliyor.

Rock müzik adına iyi bir iş dinlemek isteyenlerin zevk alacağı bir albüm.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1)          BENİ TUTMAYIN

2)          MÜBADELE GÜNLERİ

3)          UNUTTUM GİTTİ

4)          GÜNLERİ BAĞLARKEN

5)          ELİMDE DÜNYA

6)          SEN DİYORUM

7)          MAYA TUTMAZ

8)          ÖPME BENİ

9)          ALELADE

10)       BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ 

11.11.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM