ELİF ÇAĞLAR - Misfit (NU-DC Records -2015)

ELİF ÇAĞLAR  - Misfit (NU-DC Records  -2015)

Elif Çağlar yabancı sözlü caz tınılı şarkılar seslendirdiği bu albümünde Türkiye'de çok az kişinin yapmaya cesaret edeceği bir şey yaptı. Hem yabancı sözlü hem de caz şarkılardan oluşan bir albüm yapmak çok idealist bir yaklaşım. Ne güzel ki Türkiye'de hala öyle idealist insanlar var.

Elif Çağlar albümde yer alan tüm şarkıların sözlerini yazmış, müziklerini bestelemiş ve düzenlemelerine de imza atmış.  Tamamen akustik kaydedilmiş bir caz albümü olmuş. Böyle bir albümün Türkiye'de yayınlanması mucize gibi bir şey.  Albümü dinlerken ciddi ciddi şaşırdım.  Albüm caz ekseninde farklı türlerle de flört ediyor. Hem uluslararası hem de Türk müzisyenler çalmışlar. Albümün müzik kayıtlar New York, Brooklyn Recording stüdyolarında vokal kayıtları ise İstanbul Babajim stüdyolarında yapılmış.  Popüler kültürün kuşatması altında olan Türk müzik endüstrisinde önemli sayılabilecek bir albüm olmuş. Bu albüm bu genç ve iyi müzisyenin ikinci albümü olmuş. Caz müziğine yönelik işlere meraklı olanlar yer yer deneysel özellikler de taşıyan bu albümü dinlemeli.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

You Are Safe A Misfit Catch Us If You Can  Before Get Out Get Out Follow You The Books (feat. Cenk Erdoğan) Grown Up (feat. Imer Demirer) Man Down Pieces Of Heaven 

11.11.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM