Yeşim Salkım - Katil Uşak (Ossi Müzik-2020)

Yeşim Salkım -  Katil Uşak (Ossi Müzik-2020)

Müzik dünyasının en başarılı kadın vokallerinden biri olan Yeşim Salkım 1994 yılında yayınladığı ilk albümünden sonra kısa aralıklarla da olsa üretmeye devam etti. Genel olarak kaliteli bir müzikal çizgide şarkılar üreten Yeşim Salkım, 2020 yılında yayınladığı bu teklisinde biraz ticari bir çizgide karşımıza çıktı.

En son 2018 yılında Ercüment Vural ile iki farklı tekli yayınlayan başarılı yorumcu , Müziği Ah Canım Ahmet'e sözleri ise Saadettin Dayıoğlu'na ait bu şarkıda ritmik ve biraz bitirim bir havada.

Sezen Aksu'nun ritmik, şımarık şarkılarına benzeyen bir şarkı olan "Katil Uşak" sözleri ile de biraz fırlama olmuş. Özellikle şarkının sınuç bölümünde yer alan " Sana ne bundan, hadi be ordan, bak sonun kötü olacak, izledik oğlum, bu filmi kaç kez, sonunda katil uşak olacak" sözleri şarkının biraz fırlama, epey bir ticari bir şarkı olduğunu kanıtlıyor.

Şarkının düzenlemesini Ödül Erdoğan yapmış. Oldukça güçlü bir sound yakalamış. Şarkı melodisi ve düzenlemesi ile oldukça iyi tınlıyor. Ah Canım Ahmet'ten de böyle bir melodi duymak beni çok şaşırttı. Genelde modern ve batı şarkılar yapan Ah Canım Ahmet, bu bestesinde ilk kez bu kadar ticari diyebileceğimiz hafifte alaturka bir beste yapmış.

Ritmik bir şarkı olan "Katil Uşak"ta Yeşim Salkım her zaman ki gibi takır takır söylemiş şarkıyı. Salkım gerçektende çok iyi bir yorumcu her türlü şarkıya gidiyor sesi. Bu şarkı fena değil, ama ben böylesine büyük bir vokalin daha büyük şarkılar seslendirmesini isterim. Ancak tabii ki arada farklı hedef kitlelere seslenecek şarkılar da yapmak lazım. İşte "Katil Uşak" böyle bir şarkı diyebilirim.

Dijital Single:

KATİL UŞAK

Söz: Sadettin Dayıoğlu (Ossi Müzik)

Müzik: Ah Canım Ahmet

Düzenleme: Ödül Erdoğan

Stüdyo: Ödül Erdoğan Music Studio – Stüdyo Karış
Mix-Mastering- Kayıtlar: Arzu Alsan
Vokaller: Tuğba Önal – Banu Kunt
Gitar: Caner Güneysu
Fotoğraflar: Mehmet Erzincan
Styling: Yeşim Salkım
Makyaj: Gülüm Erzincan
Grafik Tasarım: Özlem Semiz

08.04.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM