Bee Gees Filmi Geliyor !

Dr. Hakan Dikmen

Bee Gees Filmi Geliyor !

Bugün size anlatacağım bir müzikal filmin hikayesi. Grubun adı Bee Gees. Grubun ismi aslında ilk kurulduğunda Brothers Gibb yani Gibb kardeşlerdi. Grup 1997 yılında Dünya Müzik Ödülleri organizasyonu tarafından 1997 yılının Efsane Ödülü'ne layık görülünce meşhur oldu. Belki bu satırları okuyan kişilerin çoğu onları tanımıyordur. Zaten o yıllarda doğan sayısı da okuyucularımızın arasında ne kadar yer tutuyor bilmiyorum. Michael Kuyucu hocam tüm istatistikleri biliyordur. Ona sorarım. Niye bu yazıyı yazıyorum diye merak ettiyseniz hemen anlatayım, bu grubun hayatı filme çekilecek. Hem de çok önemli bir yönetmen tarafından. İşte bu grubu tanımayanlar da filmi izledikleri zaman Bee Gees. Grubunu çok sevecek.

Bee Gees Filmi Geliyor !

Ünlü yönetmen Ridley Scott'i biliyorsunuzdur. Bilmeseniz de duymuşsunuzdur. Peki ya Be Gees gurubunu tanır mısınız? Yeni nesil müzikle de ilgili değilse hatırlamayabilir. İlk önce yönetmeni hatırlatıyım, ünlü filmleri arasında Alien, Blade Runner, Gladiator ve The Martian gibi yapımlar vardır. İşte yönetmenimiz Ridley Scott, Bee Gees Filmini Yönetmek İçin Görüşmelere başladı. Bir dönemin meşhur müzik gruplarından Bee Gees GİBB kardeşlerin yaşamları ve kariyerlerinin öyküsü bu filmde yer alacak. Yönetmen Ridley Scott, Bee Gees hakkında henüz adı belirlenmemiş bir biyografiyi yönetmek için müzakere aşamasında. Hayatta kalan tek üye Barry Gibb yönetici yapımcı olarak kadroda yer alırken, Scott'ın birlikte çalıştığı John Logan senaryoyu yazacak. Paramount Pictures, Gibb mirası adına Bee Gees şarkılarının haklarını satın aldı ve gelecek biyografik filmde geniş arka kataloglarını kullanacak.

Bee Gees Filmi Geliyor !

Ülkemizde de son yıllarda sanatçı biyografilerinden filmler pek revaçta ama bu filmin akıbeti İnşallah Cem Karaca'nın ki gibi olmaz. Her olayda rezalete alışıyoruz ama bu kadarı da bana fazla geliy

Bee Gees Filmi Geliyor !
Film, Gibb Kardeşler Barry'nin ve sırasıyla 2003 ve 2012'de ölen ikizler Maurice ve Robin'in hikayesini anlatacak. Aslında size yazdığım bu haber çok yeni. Bu nedenle daha oyuncuları bile belli değil. Bakalım senaryo nasıl olacak. Müzikal film seyretmek isterseniz mutlaka bu filmi kaçırmayın derim. Çünkü, 86 yaşındaki üretken yönetmen bu işe gönül verdiyse başarılı bir film olacktır. Allah uzun ömür versin de bitirsin bu filmi. Hatırlarsınız 2000 yapımı destansı filmi Gladyatör'ü. Onun devam filmi gibi de kabul edilen Joaquin Phoenix'in başrolünde oynadığı Napolyon filmi geçtiğimiz sonbaharda vizyona girdi. Şu anda üzerinde çalışılan bir dizi müzik biyografisi ile (Sam Taylor-Johnson'ın Amy Winehouse Back To Black filmi ve Antoine Fuqua'nın Jaafar Jackson'la birlikte oynadığı Michael filmi kısa süre önce vizyona giren Bob Marley: One Love 'dan bahsetmeye bile gerek yok. Film ve müziğin birlikte dansını sabırsızlıkla bekliyorum.
Bee Gees Filmi Geliyor !
Bee Gees, İngiliz bir müzik grubudur ve 1960'ların sonundan itibaren büyük bir başarı elde etmiştir. Grup, popülerliklerini 1970'lerde ve 1980'lerde daha da artırdı ve birçok hit şarkıya imza attı. Bee Gees, disco müziğinin önde gelen temsilcilerinden biri olarak kabul edilir.
Bee Gees Filmi Geliyor !
Barry, Robin ve Maurice Gibb, müzik kariyerleri boyunca birçok başarı elde ettiler. Barry Gibb, Bee Gees'in ana vokalisti ve şarkı yazarı olarak tanınırken, Robin Gibb ve Maurice Gibb de grup üyeleri olarak önemli katkılarda bulundular. Bee Gees'in en tanınmış şarkıları arasında "Stayin' Alive", "How Deep Is Your Love", "Night Fever" ve "Tragedy" gibi hitler bulunmaktadır. Bee Gees, müzik dünyasında önemli bir etkiye sahip olmuş ve birçok ödül kazanmıştır. Grup, Rock and Roll Hall of Fame'e kabul edilmiş ve müzik tarihinde önemli bir yer edinmiştir.
Bee Gees Filmi Geliyor !

Benim de gençlik yıllarımda çok yer tutan bu grubun filmini ben sabırsızlıkla bekliyorum. Bakalım seyredince siz de sevecek misiniz.

Tüm Yazıları
17.02.2024
FACEBOOK
İNSTAGRAM