NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

Dr. Hakan Dikmen

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

Pandemiden sonra birçok gerçek hayat aktivitesi, yavaş yavaş internet ortamına taşındı. Alışveriş, oyun, iş gibi birçok fonksiyon sağlayan evrensel ağ, yine farklı bir boyut kazanıyor. İnternet aleminin geleceği olarak merakla beklenen Metaverse dünyasında ben de bir gece kulübü açıyorum. Ama bugün size bir süredir gündemde olan NFT teknolojisinin ünlü isimlerle bir araya gelmesinden söz edeceği

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

NBA yıldızı Stephen Curry, Singapurlu şarkıcı Lin Junjie ve NFT'leri satın alarak veya NFT'lerde işbirliği yaparak NFT dünyasına giren diğer birçok ünlünün ardından, Tayvanlı pop şarkıcısı ve müzisyen Jay Chou da meta-evrene girerek yaklaşık 10 milyon dolar kazandı.

1 Ocak'ta Meta evren platformu Ezek ve Jay Chou'nun moda markası PHANTACi, NFT projesi "Phanta Bear"ı (hayalet ayı) ilk kez maksimum 10.000 koin ve 0.26 eter birim fiyatı ile sınırlı miktarlarda sattı

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

Coinmarketcap göre, Ethereum'da olan yükseliş 24 saat içinde % 1,86 ile rekor kırdı. Değişik Basın Mecralarında çıkan haberlere göre, Ethereum ortalama 3.810.52 dolardan işlem görüyor. Gerçek zamanlı fiyatlara göre ise, satışta olan NFT projelerinin toplam fiyatı yaklaşık 100 milyon dolardan fazla. Şu anda dünyanın bir numaralı sanatçı konsepti NFT'si. 10.000 Phanta Bears'ın tamamı yaklaşık 40 dakikada satıldı. Bilmiyorum siz bu konularda ne tür bilgilere ve değerlere sahipsiniz ama ben en yakın zamanda Metaverse dünyasına doğru bir atlama yapacağım. Bakarsınız beraber de bir NFT satarız. Şaka bir yana bana bu sayfada yorum olarak görüşlerinizi yollarsanız sevinirim.

Resmi web sitesine göre, Phanta Bear NFT, Ezek Club üyelik kartı olarak da değer olarak ikiye katlanabilir. Gelecekte, ünlü çevre birimlerinin tercihli satın alımlarında, modaya uygun ürünlerde indirim elde etmede ve ünlülerin VR/XR sanal konserlerine katılım biletleri olarak da kullanılabilecek.

Ezek, biliyorsunuz Tayvanlı üretici Starvision tarafından oluşturulan yeni nesil merkezi olmayan bir eğlence platformu.

2021'den bu yana, NFT pazarı büyüme kazandı. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump, Solana blok zincirinde çalışacak ilk NFT jetonunu yayınladı bile

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

Hip-hop efsanesi Snoop Dogg'un dijital multimedya sanatçısı Coldie ile ilk NFT işbirliği SuperRare'de geri kalmadı ve o da jetonunu bastı . Snoop, Dogecoin piyasayı çökerttiğinden beri kripto para üreticisi oldu. Rapçi, 2 Nisan'da NFT koleksiyonu A Journey with the Dogg'un geldiğini duyurdu . Snoop, başından beri NFT hareketiyle olan ilişkisini ve onunla birlikte "NFT" adlı yeni bir parçayı paylaşıyor. Gelirlerin bir kısmı kriptodaki yeni sanatçılara, bir kısmı da Gençlik Futbol Ligi'ne gitti bile

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

Lindsay Lohan

Lindsay'i tanıyorsanız, onun her zaman yeni trendleri takip ettiğini bilirsiniz. Ayrıca ünlüler alanında NFT'leri çok erken benimseyen birkaç sanatçıdan biri. Jetonlarını bastıktan sonra, NFT biçiminde "Ninni" adlı bir şarkı da yayınladı. DJ Manual Riva ile ortak bir çalışma olan EDM şarkısı, şarkıcının kelebeklerle birlikte 'daha önce hiç görülmemiş' animasyonlu bir video klibi ile müzayedelerde 85 bin dolardan fazla satıldı.

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

Kir

Kanadalı müzisyen NFT'den büyük paralar kazanıyor. WarNymph koleksiyonuyla şimdiden 6 milyon doların üzerinde sattı. Koleksiyon şimdi dünyanın en popüler NFT'lerinden biri.

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

William Shatner

Nam-ı değer Ünlü Kaptan Kirk William Shatner, NFT trenine özel hayatından oluşan bir fotoğraf koleksiyonuyla bindi. Yeni nesil olmayan yıldızın hayran kitlesi göz önüne alındığında, efsanevi Leonard Nemoy'a sarıldığı bir fotoğrafını içeren koleksiyonu, 10.000 kopyanın tamamı tükendi .

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

Paris Hilton

Olmazsa olmazlardan Sanatın demokratikleşmesini savunan Paris Hilton , NFT modunda tam anlamıyla hızlı hareket edenlerin başında geliyor. Hatta iki köpeğine Crypto Hilton ve Ether Reum adını verdi . Yıldız, yeni parçaları "Hummingbird in My Metaverse", "Legend of Love" ve "Iconic Crypto Queen" ile bir milyon doların üzerinde NFT sattı.

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

Ellen DeGeneres

Süper havalı komedyen ve talk-show sunucusu, bir NFT pazarında bir kedinin resmini sattığında kafasını NFT'ye soktu. The Ellen Show'da, World Central Kitchen'a bağışladığı 33.495 Amerikan Doları ilw fark oluşturdu.

NFT Pazarında Milyon Dolar Kazanan Sanatçılar

Son olarak size Eminem'i de hatırlatmak isterim. Rap efsanesi, Nifty Gateway ile ortaklaşa yaptığı Shady Con NFT'yi piyasaya sürdüğünde NFT endüstrisine damgasını vurdu. Çizgi romanlar, aksiyon figürleri ve orijinal parçalardan oluşan koleksiyon 1,8 milyon doları aştı. Ama hepsi bu değil. Eminem, Sony Music Entertainment ile birlikte NFT pazaryeri MakersPlace'e 30 milyon doların üzerinde yatırım yaptı .

Yani siz de elinizi çabuk tutun ve bu dünyadaki yerinizi alın. Aldınız aldınız.

Sevgiyle kalın ...

Tüm Yazıları
06.01.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM