Cansu Esin: 'Müzik kaçmak istediğim değil, omuzlamak istediğim bir sorumluluk!'

Nur Ahlatcı

Cansu Esin: 'Müzik kaçmak istediğim değil, omuzlamak istediğim bir sorumluluk!'
Nur Ahlatcı: Cansu 2022 yılı ile sohbetimize başlamadan önce ilk olarak istersen piyano ve gitar ile başlayalım. Bu enstrümanları çalmaya ne zaman başladın?

Cansu Esin: İkisine de çocukken başladım. 8-9 yaşında piyano eğitimine başladım. 11 yaşında kısa bir süre gitar dersleri aldım. Müziğe olan ilgimi ailem fark etmiş olacak ki profesyonel müzik eğitimime çocuk yaşta başladım. Ben kendimi barbie bebeklerime piyano çalarken ve şarkı söylerken buldum.

Nur Ahlatcı: Kendi şarkılarını da kaleme aldığını biliyorum. Bu şarkılar ile bizi buluşturmak istediğin tarih yakın diyebilir miyiz? Bir planlaman var mı?

Cansu Esin: İlham perilerim ile bu aralar barışığım. Şarkı sözü yazmak konusunda ilhan aldığım sözleri müzikle buluşturmak hoşuma gidiyor. Yazdığım şarkılarım var. Ben çok beğeniyorum, sizlerin de beğeneceğinizi umuyorum. Yeni yılla beraber şarkılarımı dinlemeye başlayacağız.

Nur Ahlatcı: 2022 sonu için müzik eleştirmenlerinin dikkatini çeken ve yakın markaja alınan bir isim oldun. Bize Eylül 2022'de yayınlanan ilk teklin "Beni Bul"dan biraz bahseder misin?

Cansu Esin: Benim ilk göz bebeğim "Beni Bul". Severek takip ettiğim Ersay Üner'e ait bir şarkı. Kendimi bulduğum ve keyifle çalıştığım bir projeydi.

Cansu Esin: 'Müzik kaçmak istediğim değil, omuzlamak istediğim bir sorumluluk!'

Nur Ahlatcı: Söz ve müziği Mert Çodur imzası taşıyan "Rüzgar" Aralık 2022'de yayınlanmıştı. Rüzgar'ın hikayesini de dinleyebilir miyiz?

Cansu Esin: Çok keyifli bir projeydi. Söz müzik Mert Çodur, aranjesini Aytaç Kart'a ait olan keyifli bir şarkı oldu. Klip çekimi 2 gün sürdü ve benim için yeri çok özeldir.

Nur Ahlatcı: Rüzgar ve son teklin "Göçebe" ile arada bir seneye yakın bir boşluk var, bunu vermenin nedeni neydi? Neler yaptın bu sürede?

Cansu Esin: Üniversitemin son senesiydi. Okuluma yoğunlaşıp onu bitirdim. Bu zaman aralığında göz önünde olmasam da menajerim Selim Akar'la arkada çok güzel anlaşmalar yaptık. Yeni şarkılar aradık ve Universal ile güzel bir yola girdik.

Nur Ahlatcı: Aşkım Kapışmak ile yolunuz nasıl kesişti? "Göçebe"nin hikayesini bize anlatır mısın?

Cansu Esin: Bir akşam evde oturuyordum. Tabii ki Selim Akar ve Refik Sarıöz'le bir şarkı arayışımız vardı. Universal müzik ekibi ile bu şarkı arayışımız sürdüğü dönemde Esat Fidan, "Benim çok yakın arkadaşım bu gece bana bir şarkı attı bir dinler misin?" diyerek "Göçebe"yi bana attı. Ben şarkıyı dinlediğim anda sözlerin duygusuna kapıldım. Çünkü o an bir ayrılık yaşamıştım. Beni bu kadar etkileyen sözleri kimin yazdığını merak ederken sözlerin imzasında Aşkım Kapışmak'ın olduğunu öğrenince tesadüfen ortaya çıkmış sözler olmadığını da kendime ispat etmiş oldum. İlişkilerinde ayrılık yaşayan herkesin bir haykırışı olacağını düşündüğüm "Göçebe"yi ertesi gün stüdyoya girip okudum.

Cansu Esin: 'Müzik kaçmak istediğim değil, omuzlamak istediğim bir sorumluluk!'

Nur Ahlatcı: Şahane bir kadro var bu şarkıda. Şarkıya ilk gelen yorumlar nasıl oldu?

Cansu Esin: Aylarca çalışmış olduğum bir projenin insanlar tarafından beğenilmesi bir sonraki işim için motivasyon kaynağım oldu. Şarkımın beğenilmesi hatta sokakta yürürken mekanlardan şarkımın çaldığını duymak ve eşlik eden insanları görmek büyük bir keyif.

Nur Ahlatcı: "Göçebe"nin yönetmen koltuğunda ise Selim Akar hemen gözümüze çarpıyor. Klipten bahsedelim mi?

Cansu Esin: Aslında Selim Akar benim her şeyim. Düşünsenize bir menajeriniz var. PR dehası, yönetmen ve fotoğrafçı. Onun yanında kendimi güvende hissediyorum. Bu klibi aslında 8 saatte çektik ama bu 8 saat 3 güne yayıldı. Şarkının hissettirdikleri hayatın içinden olduğu için Selim'le birlikte kendimi Taksim ve Galata sokaklarında buldum. Klibi çekerken aslında ilk dinlediğim güne dönerek o duyguları tekrar yaşadım. Klipte yer alan havuz ve yağmur sahneleri için stüdyoda hummalı bir ekip çalışması oldu. Klipte Best Model birincisi Ulaş Özgür Aslan eşlik etti.

Cansu Esin: 'Müzik kaçmak istediğim değil, omuzlamak istediğim bir sorumluluk!'

Nur Ahlatcı: Sosyal medyada bir anda "İşte beklenen Star" gibi yorumlar yer aldı. Bu seni heyecanlandırdı mı?

Cansu Esin: Daha çok yolun başındayım ama bu şekilde yorumlar gelmesi beni tabii ki çok mutlu ediyor.

Nur Ahlatcı: Cansu, "Göçebe" senin omuzlarına sanki daha çok sorumluluk yükledi gibi hissediyorum yanılıyor muyum?

Cansu Esin: 8 yaşında başladığım müzik eğitimlerinden bugüne kadar bu sorumluluğun farkındayım. Bu kaçmak istediğim değil, omuzlamak istediğim bir sorumluluk.

Cansu Esin: 'Müzik kaçmak istediğim değil, omuzlamak istediğim bir sorumluluk!'

Nur Ahlatcı: Çok çabuk tüketen bir toplumuz haliyle yeni projelerin şimdiden sana sorulmaya başlanmıştır. Benim merak ettiğim aslında kemik bir kadro oluşmuş gibi. Yol haritanda ne gibi değişiklikler olur ya da olmaz bundan bahsedelim mi biraz?

Cansu Esin: Kemik kadromuz belli ama onun dışında hayat bize planlar yapsak da sürprizlerle geliyor. Ben de geleceğin sürpriz olmasını seviyorum. Ekibimle beraber tabii ki bir yol haritamız var. Bu konuda en büyük destekçim ailem ve menajerim Selim Akar. Şimdilik sadece sürprizlerle sizi şaşırtacağız diyebilirim.

" width="560" height="314">

Tüm Yazıları
31.12.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM