Doğukan Medetoğlu ile Beşinci Teklisinde de İddialı

Doğukan Medetoğlu ile Beşinci Teklisinde de İddialı

Yakışıklı, yetenekli ve eğitimli bir müzisyen. Hem yorumcu kimliğini hem de besteci kimliğini kısa sürede ürettiği şarkılarla kanıtladı. Doğukan Medetoğlu ile beşinci teklisi "Bunca Zaman"ın hemen ertesinde Doğukan'ı konuştuk

Doğukan Medetoğlu'nu tanıyabilirmiyiz ? 

Hataylıyım. İstanbul doğumluyum ve hala İstanbul'da yaşıyorum.  22 Mart. Yani Koç burcuyum. Marmara Ünv. Opera/Şan bölümü ve İstanbul Ünv. Devlet Konservatuvarı Müzikal Tiyatro bölümü mezunuyum. İşletme yönetimi yüksek lisans yaptım. Amerika'da Minnesota Üniversitesinde müzikal tiyatro ve dans eğitimi aldım. 

Doğukan Medetoğlu ile Beşinci Teklisinde de İddialı

Müziğe ilk nasıl başladın? Albüm yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın? Son tekli çalışmandan önce yayınlanan albümlerinden bahseder misin?

Küçük yaşlarda ailemin yönlendirmesiyle müziğe okullarda başladım. Lise döneminde yarı zamanlı konservatuvarda kontrbas bölümü okudum. Ve sayısal bölümüyle beraber eş zamanlı devam ettirdim. 

O dönemlerde ufak ufak söz yazmaya ve beste yapmaya başlamıştım. Tüm okullarımdan mezun olduktan sonra biriktirdiğim şarkılarımı aranjör arkadaşlarımla kaydetmeye ve anlaştığım yapımcılarla sıra sıra çıkarmaya başladım. 

- 1. single 2015 

''Sevemiyorum'' 

Söz - müzik : Doğukan Medetoğlu 

Düzenleme : Febyo Taşel

- 2. single 2016

''Kendine Gel'' 

söz - müzik : Doğukan Medetoğlu 

Düzenleme : Erdem Kınay

- 3. Single 2018

''Yorma'' feat Bengü & Enbe orkestrası 

Söz - müzik : Doğukan Medetoğlu 

Düzenleme : Volga Tamöz

- 4. Single 2019

''Keman'' feat. Enbe 

Söz - müzik : Doğukan Medetoğlu 

Düzenleme : Mustafa Ceceli 

Ve son olarak "Bunca Zaman" 2020 

Doğukan Medetoğlu ile Beşinci Teklisinde de İddialı

"Bunca Zaman" adlı tekli çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

"Bunca Zaman"ın sözü ve müziği yine bana ait düzenlemesi Volga Tamöz. Hazırlık aşaması kısa sürdü aslında ama bu şarkı için doğru zamanı beklemem yaklaşık 1 yılımı aldı diyebilirim. 

Doğukan Medetoğlu Kendi şarkılarını yazıyor ve besteliyor, ne zamandan beri şarkı yapıyorsun  ve yayınlanmayı bekleyen kaç şarkın var?

Üniversite dönemlerinde başladım yazmaya ve bestelemeye. Aslında 10 albüme yetecek şarkım demolarıyla hazır. Ama yeni bestelediklerimle beraber içlerinden seçe seçe ve doğru prodüksiyonlarla beraber en doğru zamanlarda paylaşmaya çalışıyorum dinleyicilerle.  

"Bunca Zaman "adlı şarkınızın klip hikayesini anlatırmısın? ,klip te yönetmen olarak kiminle çalıştın ?

"Bunca Zaman" klip yönetmenim Murat Joker. Hikayesi şarkının sözlerinde saklı. Tamamen doğallığa ve oyunculuğa odaklandık. Jest ve mimikler üzerine yöneldik. Loş ışıkların, otantik dokuların olduğu cool bir ortamda, ruhu olan büyük bir evde geçiyor klip. 

Doğukan Medetoğlu ile Beşinci Teklisinde de İddialı

Sahne programları ve konserlerin ne zaman başlayacak? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projeniz olacak mı?

Konserlerim ve sahne programları devam ediyor. Tabi şu an ara verdik herkes gibi. Bir, iki single sonra ilk albümümü de paylaşacağım. Ve belki yeni bir müzikal tiyatro projesinde olabilirim.

Doğukan Medetoğlu 'nun gelecekteki hedefleri neler ?

Hedeflerim: Yakın zamanda "bu ülkedeki en iyi canlı konser performansı" denildiğinde ilk akla gelen sanatçı olmak. Ve sonuna kadar en kalıcı, en nitelikli şarkıları yazıp, bestelemek ve önemli, büyük kitlelere ulaştırmak. 

2017 yılında milyonlara ulaşan ve dinleyici tarafından çok beğenilen   Hakan Altun ile Bengü'nün yorumladığı "Sanki " isimli hit  şarkını ne zaman yazdın, hikayesini anlatırmısın?

2014 yılında yazıp, bestelemiştim. Hikayesi eski sevgilimle karşılaşmam üzerine şarkıda da dediğim şekilde "Sanki hiç yaşanmamış gibi" hayatlarımıza devam etmemizi ve asla gerçek aşkın unutulmadığını anlatıyor. 

Doğukan Medetoğlu ile Beşinci Teklisinde de İddialı

Doğukan Medetoğlu'nun ileriki zamanlarda dizi oyunculuğu veya sinema filmi gibi bir projesi olacak mı? Teklif gelse sıcak bakarmısın?

Dizi ve sinema tatbikî olabilir. Müzikal tiyatro okuduğum ve oyunculuk eğitimi de aldığım için her zaman istediğim, kendime güvendiğim ve beni tatmin eden yönlerimden biridir oyunculuk. Doğru bir proje denk gelince inşallah bunu daha net bir şekilde sergileyeceğim. Özellikle de tiyatro ya da kendi dalım olan müzikal tiyatro yapmayı çok istiyorum. 

Doğukan Medetoğlu'na sosyal medyadan nasıl ulaşılabilir?

dogukanmedetoglu yazdığınızda ulaşabilirsiniz. 

YouTube,Instagram,Twitter vs.. Hepsinde hesaplarım var. 

 

05.04.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM