Gökhan Tepe: 'Arabesk Asla Ölmez!'

Gökhan Tepe: 'Arabesk Asla Ölmez!'

Son olarak "Aşık Kalbin Biliyor" şarkısını yayınlayan Gökhan Tepe, Müzik Habercisi'nde Michael Kuyucu'ya açıklamalarda bulundu. Gökhan Tepe Michael Kuyucu'ya şunları söyledi:

"2 Yıl Boyunca Ne Yapacağıma Karar Vermeye Çalıştım"

Pandemide bebek büyüttüm. Denizhan doğdu 2-3 ay sonra evlere kapandık. Biz 3 aylık anne baba olarak eşimle bebeğimizi büyütmeye gayret gösterdik. Çok şükür sağlıklı bir bebeklik geçirdi. Biz şanslı ebeveynler olarak çocuğumuzla bolca vakit geçirme şansını yakaladık. Pandemiden sonra kendime yön bulmak için acele etmemeye karar verdim. Çünkü kararsız kaldım. Hayatımın ilk defa 6 ay ya da 1 yıla yakın zamanında hiç müzikle haşır neşir olmadan sadece evimde oturarak bebeğimi büyüterek geçirdim. Galiba benim de biraz kafayı dinlendirmeye ihtiyacım varmış. Çünkü yıllarca hiç durmadan üretip yıllarca yeni projeler yıllarca yeni şarkılar üzerinde çalışmışız full konsantrasyon. Kapanınca sanki tatile girmişiz gibi bir hava geldi. Sonra o bir senenin sonunda artık bir şey yapmaya karar vermem ve onun ortaya çıkması da yanılmıyorsam 2022 haziran ayına kadar sürdü. Yani 2 sene kadar ne yapacağıma karar vermeye çalıştım

Gökhan Tepe: 'Arabesk Asla Ölmez!'

"Pop Müzik Eskisi Gibi Olmayacaktır"

Sonunda sevgili dostum Şebnem Sungur ile birlikte beraber bir şeyler yapmaya karar verdik. Biraz da psikolojilerimiz yeni yeni düzelmeye başlamıştı. Pandeminin o zorlayıcı kötü psikolojisini anca atabildik. Sonunda "Aşık Kalbin Biliyor" hazır olduğunda, içimize ilk sinen şarkı o oldu. "Aşık Kalbin Biliyor" aslında karşıdakine söylüyor sen bilmesen ne olur aşık kalbin biliyor diyor. Pandemiyle birlikte inanılmaz bir rap ve trap akımı oluştu ve şu anda tamamen müzik dünyasını büyük bir yüzdeyle domine ettiklerini düşünüyorum. Pop müziğin sadece kabuk değiştirme sürecinde olduğuna inanıyorum; şahsi fikrim yenilenecek ve mutlaka bir çıkış yolu bulacaktır diye düşünüyorum. Çünkü pop müzik yapan çok zeki insanlar var, onların da mücadele edip yeni bir akım yaratmaya çalışacağını düşünüyorum ama pop müzik eskisi gibi olmayacaktır diye de bu savımı ortaya koyuyorum.

Gökhan Tepe: 'Arabesk Asla Ölmez!'

"Pop Müzik Bitmiştir"

2010'lar da dahil olmak üzere, yani pandemiye kadar gelen pop müzik bitmiştir. Çünkü pop müzik artık yeni bir iddia koymak zorundadır ortaya ve koymalıdır da. Amerika'da hala pop müzik liderliğinde her şey. Rap de var onun da bir ağırlığı var. İngiltere'de de, Avrupa'da da öyle; pop müzik her zaman yaşamıştır, yaşıyordur ve çok güzel örnekleri vardır. Bizim de pop müziği kaybetmeyeceğimizi düşünüyorum ben. Bir şekilde yenilenip ortaya yeni bir yüz çıkartması gerekiyor. Dilerim yeni jenerasyondan arkadaşlarımızın da yeni bir pop akımı yaratacağı bir süreç yakındır inşallah diye düşünüyorum.

"Arabesk, bizim ülkemizin içerisinde yer alan duygumuz"

Ülkemizde arabesk ölmez asla ölmez. Yeni kuşaktan da çok sıkı dinleyicisi var arabeskin. Eski kuşakla karma şekilde arabeski çok seviyoruz memleket olarak. Pop da ölmez diyorum ama eğer illa biri ölecekse arabesk asla ölmez diyebilirim yani. Arabeski öldüremeyiz, arabesk bizim ülkemizin içerisinde yer alan duygumuz. Farklı bir anlatım biçimi farklı bir bakış açısı. Benim yaptığım arabesk şarkılar da var evet sevgili ebru ile paylaştığım şarkılar içerisinde biraz pop karma arabesk diyebilirim onlar için. Daha sıkı arabeskler de yapıyorum bu aralar ürettik. Mesela sevgili Ebru'nun albümünde de yer alacak şekilde bir şeyler koyduk. Yeni albümde bir iki tane yaptık. Ama benim orijinim arabesk olmadığı için açıkça söylemek gerekirse bütün arabesk bestecilerine saygı duyarak bunları yapıyorum. Yeni bir pop karma ile arabeski sunuyorum. Galiba beni farklı kılan da o tarzda şarkılar. Dediğim gibi arabeskin bu ülkede hiçbir zaman yolu kesilmez.

Gökhan Tepe: 'Arabesk Asla Ölmez!'

"2023'te Dolu Dolu Projeler Sunacağım"

Eski şarkılarımın olduğu bir projeyi dijital platformda paylaşmayı düşünüyorum. YouTube kanalımdan bunu servis edeceğiz sevenlerimize. Çünkü dile kolay 25 yılı geride bırakmış şarkım var. 30 seneye yaklaşan şarkılarım var vs. Bir de tabii benim bugüne kadar sanatçı dostlarıma verdiğim birçok şarkı var. Bunları benden dinlemek isteyen de bir grup var. Onlara da kulak vermek istiyorum. Dolu dolu proje sunacağım. Dolu dolu paylaşacağız 2023 senesinde başlayıp önümüzdeki senelere peyder pey paylaşacağız. 2 tane daha yeni şarkı 2023 yılında hedeflerim arasında var.

17.01.2023
FACEBOOK
İNSTAGRAM