'Ben Hiçbir Zaman Siyasi Bir Adam Olmadım'

'Ben Hiçbir Zaman Siyasi Bir Adam Olmadım'

Müzik dünyasının hem yakışıklı hem de yetenekli delikanlısı. Müziğin dışında yardım konserlerinde de onu sık sık görüyoruz. 2020 yılına "Duydun mu?" adlı şarkısı ile merhaba dedi. Yusuf Güney, RAP müziğine fazla sıcak bakmıyor ve kendisini doksanların adamı olarak görüyor. En büyük üzüntüsü ise toplum olarak bir bütünlüğün yakalanmaması.

"Popun Çok Dışına Çıkıldı"

Yeni şarkımızın adı "Duydun mu?". Söz müziği bana ait. Poll Production ile beraber çıkarttık şarkımızı. Klipte çok güzel bir sürpriz yaptım. Çok sevdiğim bir kardeşim var Emre, down sendromlu. Tanıdığım en zeki adam, bunu dile getirmek istiyorum. Onunla beraber çektik klibi. "Duydun Mu?" şarkısı ile ilgili "Uzun zamandır böylesine hani pop alaturka, 90'lar tarzı şarkı dinlememiştik, teşekkür ederiz o melodiyi yakaladığın için" şeklinde dönüşler alıyorum. Günümüz müziğine bakılınca %79- %80 artık rap ve trap müzikler, artık popun çok dışına çıktık. Artık alaturkanın dışına çıktık.

'Ben Hiçbir Zaman Siyasi Bir Adam Olmadım'

"RAP Müzik Romantizmi Öldürüyor"

Ben genelde 90'lar, 2000'lerde kalıyorum. Rap, trap kafalarına girmeyeceğim. RAP kesinlikle romantizmi öldürüyor. Sadece şiddeti anlatan, sadece sıkıntıları, dertleri anlatan kliplerde görüyoruz rap müziğini. Ben de şunu söylüyorum tabi ki de sıkıntılar var, problemler var ama bu problemleri keşke çözümleriyle beraber yansıtsanız. Hani "bakın ülkede bu problem var" eyvallah saygı duyuyorum tabi ki de var ama bunun sonucunda "çözümü de budur" deseni. Biz naçizane toplum olarak kitleleri mücadele eden, yönlendiren kişiler olarak da çözüm olarak bunu da bulduk desinler.

"Ben Fiziki Albüm Yapmaya Devam Edeceğim"

"Duydun mu?" adlı şarkım bir buçuk ay öncesinden çıkacaktı sürekli erteleme gereğini duydum, çünkü naçizane şehitlerimiz varken bu kara haberleri alırken yeni şarkı çıkaracak zihniyette bir insan değilim. Artık her iki ayda bir şarkı çıkarmayı düşünüyorum. Şarkılarımı depoladım bayağı güzel şarkılar olacak. Televizyon projelerim de var. Mesela bir Çizgi film projem var, bir çizgi film yapıyorum şimdi. Müzik üretimi olarak ise albüm var kafamda. Albüm yapacağım, kesinlikle albüm yapacağım. Ben fiziki albüm olayını silmeyeceğim. Türkiye bitirdi ama ben bitirmeyeceğim.

'Ben Hiçbir Zaman Siyasi Bir Adam Olmadım'

"Eleştirmek Dünyanın En Kolay Şeyi"

Konuşmak kolay, herkesin yüzüne "bak şöyle oldu böyle oldu, bu oldu, şu oldu" demek kolay. Bunun çözümünü üretmek lazım. Çözümle gel bana ve biz de sonuçta popüler camianın insanlarıyız.

"Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruat"

Ben hiçbir zaman siyasi bir adam olmadım. Siyasi açıklamalar yapmadım. Hiçbir zaman bir siyasi partinin sloganını paylaşmadım. Hiçbir zaman bir siyasi partinin mensubu olmadım. Naçizane eleştiren arkadaşlar ve laf eden arkadaşlar her zaman siyasi partilerin unsurları, sloganlarını paylaşan sempatizanları olmuştur. Ben buna çok üzülüyorum. Ben bunu yapmazken karşıdan biri geliyor eleştiriyor. Bana laf ederken kendilerine bakmıyorlar. Ülkede şunu göstermek istiyorum, insanlara yani takipçilerimize, sevenlerimize belki sevmeyenlerimize şunu anlatmaya çalışıyorum: Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

'Ben Hiçbir Zaman Siyasi Bir Adam Olmadım'

"Biz Konuşmak Zorundayız"

Biz devletimize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza sadık olduğumuz sürece problemlerimi kendimiz hep beraber bir şekilde çözümünü bularak, üreterek çözdüğümüz sürece zaten dışarıdan gelen hiçbir problemin bize etki edeceğine inanmıyorum. Bizim en büyük problemimiz kendi içimizde zaten. Ben bunları dile getirmeye çalıştım bir süre ve yoruldum, yordular, çok yoruldum ama yılmadım. Çünkü bu konuşmak zorundayız, bunları anlatmak zorundayız. Sempatizanlık yapan kişiler aslında ne kadar yanlış yaptıklarını ileride anlayacaklar çünkü devletçilik başka bir şeydir, parti sempatizanlığı başka bir şeydir. Ben hiçbir zaman öyle bir adam olmadım. Ben her zaman devletinin milletinin yanında olan bir insanım. Devlet makamdır, şahıs değildir. Devlet makamdır, devletin de yanında olunması gereken şeylerden bir tanesidir.

"İyilikler Paylaşılmaz"

Yapılan iyilikler paylaşılmaz. Gizli kılınması gerekiyor. Şahıslara özel ve şahıslara yapılan iyilikler gizli olmalı çünkü rencide denen bir durum var, rencide etmemen lazım. Bir insan mağdursa o insana yardım ediyorsan bunu paylaşarak onu rencide etmek dünyanın en büyük suçlarından bir tanesidir. Ama milli felaketler ki bu bir depremdir, seldir, afettir bunlarda kesinlikle farkındalık yaratmak için paylaşmamız gerekir. Ben farkındalık yaratıp "daha ne kadar yardımcı olabiliriz" diye bunu anlatmaya çalışan insanım. Bu yapılması gereken bir şey.

'Ben Hiçbir Zaman Siyasi Bir Adam Olmadım'

"Devletimiz İçin Ne Yapsak Azdır"

Ben yıllardır Emniyet Teşkilatımızı birebir bizzat organizasyonlarda bulunmuş bir bireyim. Ciddi işlerde bulundum, ciddi bölgelere gittim. Ciddi ve sıkıntılı bölgelerde konserler verdim, moral konserleri verdim, söyleşiler yaptım. Özellikle güneydoğu bölgesinde çok fazla sınır bölgesine gittim. Afrin'e kadar, İdlib'e kadar birçok bölgede bulundum. Nerdeyse %70- %80'nini gözümle görüp bizzat yaşayan adam olduğum için var olan sıkıntıları da dile getirirken gayet rahat bir şekilde dile getirebiliyorum. Bir problem varsa da savunulması gereken bir durum varsa da en önde olmaya çalışıyorum. Ama yapılan emekler çekilen cefalar, edilen fedakarlıklar o kadar had safhalarda ki ne yapsak onlar için askerimiz için, polisimiz için, emniyet teşkilatımız için, devletimiz için ne yapsak azdır. Çünkü çok sıkıntılı durumlar var. Sadece iş sınır bölgesini korumak da değil. İş o kadar büyük ki, o kadar büyük projeler yapılıyor ki orada, o kadar büyük oyunlar oynanıyor ki bunlarla uğraşıyoruz. Bunlarla uğraşılırken de tek yapmamız gereken bir vatandaş olaraktan hep beraber bir birlik olmak. Siyasi görüşlerimiz ayrı olabilir. Ama birlik olmalıyız.

"Ateş Düştüğü Yeri Yakıyor"

Demokratik bir ülkede bu olması gereken bir şey. Ama keşke sadece milli seferberlikler, milli durumlarda birlik olabilmeyi öğrenebilsek diye düşünüyorum ve bu beni çok üzüyor. Tek üzüldüğüm nokta bu. Günün sonunda herkes çektiğiyle kalıyor inanın bana şehidimiz olduğu zaman ateş düştüğü yeri yakıyor. Biz ne desek ne paylaşsak da az, nereye gitsek de az. Başsağlığı diliyoruz sosyal medyadan paylaşımlar yapıyoruz, elden daha başka bir şey gelmiyor keşke fazlası gelse.

 

18.04.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM