Barbaros Uluslararası Instagram Konserlerinde Bir İlke İmza Attı!

Barbaros Uluslararası Instagram Konserlerinde Bir İlke İmza Attı!

Çok kaliteli bir ses. Tok ve artikülasyonu güçlü bir yorumcu. Şarkıları seslendirirken hissettiren bir vokal. Barbaros müzik dünyasında hem alternatif kalitede işlere imza atan, hem popüler kültürde de var olan hem de uluslararası arenada olmayı başaran bir yorumcu. Korona salgınında çığ gibi artan Instagram konserine farklı bir bakış getirdi ve Türkiye'de ilk ve tek uluslararası Instagram ev konserlerine imza atan solist oldu.

Barbaros Uluslararası Instagram Konserlerinde Bir İlke İmza Attı!

Korona salgının da günler biraz tabi ki zorlu geçiyor ama yine de şunu söyleyeyim beni ayakta tutan tek şey var o da çalışmak. Hani yoğun bir tempo içerisindeyim inanmayacaksınız belki, çünkü dünyanın dört bir yanından konuklar ağırlıyorum, çalıştığım sürece diri hissediyorum kendimi. En güzeli sanırım evden çalışmakmış. Ama yine de tabi ki her zaman sahneyi tercih ederim.

 

Barbaros Uluslararası Instagram Konserlerinde Bir İlke İmza Attı!

"Instagram Konselerim Devam Edecek"

Bu dönemde herkes dijital ve online konserlere dönmek zorunda kaldı, birbirimizle bire bir temasta olamayacağımız için. Genelde tabi ki şarkıcılar kendi şarkılarını söyledi ya da yanlarına gitar aldılar ya da iki kişiyle mesafeli durarak şarkı söylediler. İyi ki de söylüyorlar bu arada iyi ki de yapılıyor böyle şeyler. Evden de olsa müziğe kavuşuyoruz. Biraz moral buluyoruz. Bende evden konserler verdim. Bu fikir tamamen benim menajerimden çıktı. Menajerlik şirketimin çalıştığı uluslararası dünyanın dört bir tarafındaki sanatçılarla beraber online görüşmeler, canlı konserler yapabilir miyiz diye düşündük. Onların çalıştığı isimlerle beraber yola çıktık önce, dünyanın dört bir tarafından farklı stillerde, farklı sanatçıları ağırlamak istedik. Dil bilmemin de avantajı oldu zannedersem, Fransızlar, İngilizler farklı farklı dillerde insanları online olarak anlama şansını elde ettim. İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Yunanca dillerine hakimim, tabi ki hani İspanyolcayı yakın olduğu için de çok iyi anlıyorum. İstanbul'da evimden katıldım bu dinletilere. Bu konserlere devam edeceğiz, ınstagram da @barbarosb hesabından beni takip ederseniz oradan duyuracağım. 

Barbaros Uluslararası Instagram Konserlerinde Bir İlke İmza Attı!

"Instagram Konserlerini Uluslararası Boyutta Yapmak Çok Güzel"

İnternetin bize sunduğu nimetlerden bir tanesi bu, dünyanın dört bir yanına ulaşabiliyor olmak. Aslında ben de çok isterdim, gitarımı alıp onlara eşlik edeyim ama Instagram'da bir senkron problemi oluyor aynı anda söylediğin zaman. Onun için teknolojik şartlar yettiği kadar bu ortak ev konserlerini yapıyoruz. Bu dönem sürekli canlı yayın yapan kişi sayısı çok fazla. Hatta zaman zaman bu yüzden Instagram yavaşlıyor ama bunun uluslararası boyutta yapılabiliyor olması gerçekten çok mutluluk verici benim için. 

Barbaros Uluslararası Instagram Konserlerinde Bir İlke İmza Attı!

"Bu Yaz İki Tane Sevilen Cover Gelecek"

Yakında iki tane teklim yayınlanacak. Biri "Derbeder". "Derbeder" 90'lara ait bir şarkı, hatırlayacaklar dinleyenler Soner Arıca söylüyordu. Çok güzel bir şarkıdır, benim hayatımda da yeri olan şarkılardan bir tanesidir. 90'lara ait o sıcaklığı da çok iyi anlatan şarkılardan bir tanesidir. Şarkıyı bitirdik, Batu Çaldıran yaptı düzenlemesini, güzel bir düzenleme oldu, modern bir düzenleme oldu. Klipini de çektik aslında, Murat Küçük çekti. Şarkıyı tam yayınlayacakken salgına denk geldi. Durduk. Biraz durduk ama Mayıs ayında şarkıyı çıkarmayı planlıyoruz. Onun sonrasında da bir tane Barış Manço şarkısıyla yola devam edeceğiz. Umarım onun da klipini çekebiliriz. Sözü müziği Barış Manço'ya ait "Evvel Allah" diğr adıyla "Nick The Chopper" olarak bilinen şarkıyı coverladım onu yayınlayacağız. 

Barbaros Uluslararası Instagram Konserlerinde Bir İlke İmza Attı!

"Talu Project ile Sürprizlere Hazırlanıyoruz"

Bir yandan da Talu Project devam ediyor. Zeynep Talu ile sürekli bağlantı halindeyiz. Bu projede ben tabi ki yardımcı solist olarak yer alıyorum, çünkü proje Zeynep'in, tamamen Zeynep'in isteği doğrultusunda ilerliyor çünkü şarkıların sahibi de o. Fikir de onun, biraz o ne derse ona bağlı kalıyoruz aslında. Zeynep Talu benim senelerdir arkadaşım, bu projeden önce de arkadaşımdı. Bu arkadaşlık müzikte de devam edebildiği için böyle güzel bir proje doğdu. 

 

28.04.2020
FACEBOOK
İNSTAGRAM