İkilem Grubu Nasıl Doğdu?

İkilem Grubu Nasıl Doğdu?

ikilem grubunu tanıyabilirmiyiz? 

Serhat: İkilem 2019 yılının başlarında kuruldu, ama Uğur ile tanışmamız ve müzik yapmamız çok eskilere dayanıyor. Müziğin farklı alanlarında reklam müziği, dizi ve belgesel müzikleri gibi alanlarda çalıştık. Hatta Uğur tam gaz devam ediyor. İkilem daha önceleri de hayat bulabilirdi aslında ama kısmet bu günlereymiş gayet memnunuz.

Şarkının hikayesini anlatırmısın?

Serhat: Günümüz dünyasında insanlar, hayatı boyunca mücadele ve koşuşturma içinde savruluyor aslında. Bu savrulmalar; bazen insani duyguları bile ıskalamamıza ve geriye dönüp baktığımızda pişmanlıklar yaşamamıza sebep oluyor. Şarkıda her ne kadar bu durumlardan dert yansak da, insanın, tekrardan hayata tutunabilme savaşını mizahi bir dille anlatmaya çalıştık.

İkilem Grubu Nasıl Doğdu?

Video klip nasıl oluştu, kimlerle çalıştınız?

Uğur: Hüseyin Demirkan yönetmenliğinde çektik klibi. Sıcak samimi bir klip olmasını istiyorduk, amacına ulaştı diye düşünüyoruz.

Şarkınızın ilgi görmesi, beğenilmesi ve listelere gireceğinin hayalini kurdunuz mu?

Bir Sebebi Var çok ilgi gördü öncelikle tüm dinleyenlere ve bizleri destekleyenlere sonsuz teşekkürler. Evet bu şarkıya her şarkımızda olduğu gibi inancımız tamdı. Tabi belli bir noktadan sonra kitle ve şarkı hayal edemediğiniz noktalara ulaşabiliyor. Biz şuan biraz öyle bir dönemdeyiz.

İkilem Grubu Nasıl Doğdu?

ikilem grubunun müzik türü sizce, nasıl anlatırsın, ilerleyen zamanda da aynı türde mi ilerleyeceksiniz, yoksa farklı türler de olacak mı?

Uğur: Belli başlı müzik türlerinden çok etkileniyoruz, o türdeki sanatçıları grupları dinliyoruz bu durum hep böyle ilerlerdi bizim için. Çok net bir çerçeve çizmiyoruz aslında türümüzle ilgili, hissettiğimiz ses o an nasıl tınlıyorsa öyle dışarı çıkıyor. Ama tabiî ki İkilem'in bir dokusu bir tadı var ve bu hep öyle kalacak, bazen arabesk, rock, pop türlerinden bir nefes alıp çıkıyoruz. İlla bir şey demek gerekirse Alternatif Pop en doğru düşen tanımlama olacaktır.

Sizce müzik sektöründe başarılı olmak için nasıl tavsiyeleriniz var. Kalıcı olmak için devamlılık şart mı?

Serhat: Sadece müzik sektörü için değil her sektör için kalıcılık ve devamlılık çok önemli. Ürettikçe var oluyor müzisyen, hem de günümüz dijital çağında hızın bu kadar arttığı bir dönemde üretmek çok önemli bir hal aldı.

İkilem Grubu Nasıl Doğdu?

İkilem grubu sahnede türünün dışında şarkılara yer veriyor mu?

Uğur: Tabi ki yer veriyoruz. Nazan Öncel, Erkin Koray ilk aklıma gelenler, ama gerçek manada cover yaptığımızı söyleyebilirim. Yani yine İkilem yorumu duyacak dinleyenler şüphesiz.

İkilem Grubu Nasıl Doğdu?

Pandemi dönemi nasıl geçiyor, bu dönemi neler yapıyorsunuz, müziğin dışında?

Uğur: Çoğu zaman yine müzikle geçiyor aslında, evde kedilerimizle vakit geçiriyoruz. Fırsat buldukça film izlemeye çalışıyorum. Sabırsızlıkla bu günlerin geçmesini bekliyorum.

Sosyal medya dan size nasıl ulaşılabilir, resmi hesaplarınızı siz mi yönetiyorsunuz?

Serhat: ikilemmusic yazarak tüm sosyal medya mecralarından bizlere ulaşabilirler. Tabi ki de hesaplarımızı biz yönetiyoruz ve tüm yazılanlara cevap vermeye çalışıyoruz elimizden geldiği kadar.

İkilem Grubu Nasıl Doğdu?

Son olarak ilerleyen zamanda dinleyiciyi bir albüm mü yoksa bir single mı bekliyor?

Serhat: Kısa bir süre sonra bir single daha geliyor, stüdyo aşamasındayız şuan, yine dinleyenleri çok güzel bir şarkı bekliyor.

10.01.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM