Faruk K. ile "Azar Azar"ın Yeniden Doğuşunu Konuştuk

Faruk K. ile

Faruk K'nın İsrail, Bulgaristan, Yunanistan, Azerbaycan, Sırbistan, Gürcistan, Türkmenistan, Makedonya, Hırvatistan gibi 9 ülkede, 17 sanatçı tarafından seslendirilen 2000'li yılların unutulmayan büyük hiti "Azar Azar" şarkısı uluslararası global bir mobil uygulama şirketi tarafından tekrar keşfedildi. Şarkı yıllar sonra tekrar gündeme geldi. Faruk K. İle bu uluslararası başarıyı konuştuk.

Faruk K. uzun yıllardır enerjisiyle, yorumuyla ve danslarıyla dinleyicinin unutulmazları arasında yer aldı, biraz müzik kariyerinizden ve kariyerinizin başlangıçtan bahsedermisin?

Müzik kariyerim Yonca Evcimiğin 96 yılında kurduğu "Bir Kaç Iyi Adam" (boy band) grubu ile başladı. Bu serüven ile söz ve besteci yönümüm çıkması ile devam etti.2001 yılında yayınladığım ilk solo albümün Azar Azar ile profesyonel müzik yaşamın başladı .5 solo albümüm ve 4 single çalışmam ile birlikte 150 üstünde başka sanatçı dostlarımın da seslendirdiği eserlerim bulunmaktadır.

Faruk K. ile

Son çalışmanız yeni "Azar Azar" 'ın hikayesini anlatırmısınız, nasıl oluştu?

Global firma Azar ile 19 yıl sonra "Azar Azar" ile yine çok büyük bir şans elde ettim. Pandemi öncesi bir telefonla hayatım değışti. "Azar Azar" şarkımın yeniden keşfedilmesi ve bir dizi reklam projesinin hayata geçirilmek istemesi tam her şeyden vazgeçerken, vazgeçmemem için gelen bu haber ile "Azar azar" yeniden hayat buldu. Yeni jenarasyon tarafından da çok beğenilmesinin mutluluğunu yaşıyorum. "AZAR AZAR" dokuz ülkede 13 sanatçı tarafından ayrı dillerde seslendirilen bir şarkı oldu. Dünya üzerinde kaç sanatçıya böyle bir şans gelir bunun için binlerce şükrediyorum.

Video klibin hikayesi var mı, bahsedermisin?

Video klip tamamen retro bir club klibi oldu. Dekor ve kostüm özellikle bunun için belirlendi. Birde benim klasikleşmiş Azar Azar dansım var. Belli bir konu yok tamamen dans ve eğlence üzerine kurgulanan görsel bir şölen.

Faruk K' nın önümüzdeki günlerdeki hedefleri neler?

Yeni bir single çalışmamız var. Avrupa müzik Deniz Erdem'in muhteşem bir fikri var. Çok beğeneceksiniz. Tabi ki Azar markasının sponsorluğu ile diğer bir global markası olan Hakuna'nın Faruk k. nın geri dönüşünü destekleyen bir işbirliği ile yeni reklam filmlerimiz için kolları sıvadık.

Faruk K. ile

Pandemi süreci sizi üretmek adına etkiledi mi, artı ve eksilerinden bahsedermisin

Üretim saham benim için her zaman YEŞIL. Üretiminizin durduğu noktalarda nadastasınız demektir pandemi beni coşturdu. Bu tamamen kalbinizin güçlü ve sevgi ile beslenmesinden kaynaklanıyor. Beni olumlu yönde etkilediğini söyleyebilirim.

Sosyal Medya ile aranız nasıl, sosyal medya hesaplarını kendin mi yönetiyorsun? Sosyal medyanın gücüne inanıyormusun?

Sosyal medyadan zaman zaman öggg geliyor :) doğru kullanmak çok önemli. Sosyal Medyayı genellikle kendim kullanıyorum ancak aşırı yoğunluklarımda ve modumun elverişli olmadığı durumlarda destek alıyorum.

Faruk K. ile

Faruk K 'yı çocuklar çok seviyor, milyonlarca çocuk kitlen var, senin için nasıl bir duygu, şarkılarının çocuklara ulaşması ve beğenilmesi ?

Benim en büyük hazinem çocuklar. Ben çocukluğumu yaşayanlardanım onlarla çocukluğumu yaşıyorum. Üç yaşındaki bir masumiyete 70 yaşındaki bir olgunluğa sahibim. İkinci lisanım çocuk dili onlarla aramda müthiş bir bağ var bu öyle gelişti onlar benimle büyüyor ben onlarla büyüyorum.

29.03.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM