Halkımız Röntgencilikle Beslendiği Sürece Biz Müzik İçin Daha Çok Savaşırız

Halkımız Röntgencilikle Beslendiği Sürece Biz Müzik İçin Daha Çok Savaşırız

Y: Son zamanlarda gençler çok çıkıyor bunu çokça yaşıyoruz ama 2 ay sonrası için onların hiçbir şarkısını söylemiyoruz dinlemiyoruz. Yazmış olmak için yazıp hadi yaptım oldu diye çıkartılan. Bade'nin tek tek sözü değiştirdiğini biliyorum. Ya da bir şarkı çıkartacağız. Seri olacak. Bunu tabi Bade'nin albümü olarak, ben çok istiyorum, bir yerde toparlamak. Onun 10 şarkısı. Girip hepsini tek tek kendisi okuyup sadece bir akustikle tak diye versin albümünü. O da onu hak ediyor çünkü sene bittiğinden artık yani 1 seneyi devirdiğimizde. Bu sene zarfında da diyorum ki inşallah böyle beraber üretelim 2 ayda bir. Birlikte yapalım, o bana dokunsun ben ona dokunayım. Ben hep derim benim açacak çok güzel bir bacağım yok.

 

Halkımız Röntgencilikle Beslendiği Sürece Biz Müzik İçin Daha Çok Savaşırız

Y: Ben eskiden de öyle aykırı bir kadın olarak yaptım müziğimi. Hayata da öyleyim. Kliplerde de görsellik tabi ki çok ön planda ama kusura bakmasınlar da bütün şarkıları görsellik haricinde ele kalıyor sıfıra sıfır. Ve o kadarı bizde de var. Biz bundan sonra ki şarkıda bir gösterelim. Hem görselliği gösterelim hem şarkıyı gösterelim. Bu Spielberg'in şeyi gibi hani adam yıllarca Jaws diye abuk sabuk film çekti dediler adama. Adam sonra Schindler's List'i bir koydu dedi ki öyle olmaz böyle olur dedi aldı Oscarı. Aslında biraz da bu böyle Türkiye piyasası. Madem öyle Türkiye bunu istiyorsa hiç merak etmesinler. Bizde de var bacak, bizde de göğüs var. Bizde böyle salına salına yürüyebiliriz. Bizde yaparız yani hiç merak etmesinler. İyi müziği de yanına bir güzel koyarız. Ondan sonra deriz ki 3'ü bir arada. 

Halkımız Röntgencilikle Beslendiği Sürece Biz Müzik İçin Daha Çok Savaşırız

Y: Halen nostalji dinliyorum ve iyi bir şeyler olduğu zaman dinliyorum. Mesela kendi kendine üreten iyi bir şeyler olduğunda. Şimdi bakıyorsun yeni çıkmış kız arkadaşlarımız sürekli bir cover sürekli cover. O cover olmasaydı seni kimse demek ki dinlemeyecekti. Biz onu sahnede yapıyoruz. Sahnede hepimiz cover'lıyoruz bir şeyleri çünkü herkes senin bütün şarkılarını dinlemek için gelmiyor. On tanesini seviyorsa biraz da eğlenmek için geliyor ama sen şimdi coverları yap yap yola çık ondan sonra çıkarttığın şarkı abidik gubidik, böyle diskoda eğlenemeyeceğin türde şarkılar olunca o zaman diyorsun ki niye hak yiyorsunuz arkadaş. Bir tanesinin yanındaki arkasındaki önündeki daha güçlü diye mi oluyor bütün bunlar. Bu kızların günahı ne o zaman? Bade'nin günahı ne? Bade gibi olan bütün kızların günahı ne, iyi müzik yapan? Sizin ne farkınız var? Sizi ne ayırıyor? Bende bunu söylediğim için sevilmeyebilirim ama çok şükür en azından vicdanım rahat. Diyorum ki ben lafı ortaya söylerim, isteyen istediğini alır. Ben iyi müzik dinlerim arkadaş. Ben iyi müzik dinlerim iyi müzik çalan radyo dinlerim çalmayanı da dinlemem. Biliyorsun kimseye de öyle müdamem yoktur. Aman da yapsın aman da etsin. Çünkü gün sonunda batarsak birlikte batarız dedim hep ben. 

Halkımız Röntgencilikle Beslendiği Sürece Biz Müzik İçin Daha Çok Savaşırız

Y: Müzik piyasasının geldiği nokta belli. Hala söylüyorum bu insanlara bu kadar paralar vermeyin bak pandemideyiz, işsiz güçsüz bu kadar müzisyen insan iki bin lira üç bin lira para bekliyor müzik üreten ve yapan çalan eden. Ama onun haricinde olanlar yine bak konserler başladı. Ben görüyorum konser mekan sahiplerine de kızıyorum onu da buradan söyleyeyim. Hakikaten söyleyeyim ki içim rahat etsin. Bunlar size maliyeti neredeyse 100-150 bin liraya geliyor. Halen 100-150 bin liraya gelen insanlara konser salonlarını açıyorsunuz. Size daha iyi gelen daha uygun fiyata gelen ve gerçekten müzik yapacak olan insanlarla çalışmıyorsunuz. Nedir arkadaş bu ya? Bunu bana bir söyleyin burada başka bir şey arıyorum ben artık. Onların o sahte tıklanmalarına ben burada cirit attırıyorum. Ben isteyeyim her hafta 50 bin 50 bin orayı yaparım 5 milyon. 3 tane de jartiyerli gibi böyle giyinip fotoğrafımı koyarım Bade ile beraber. Bak nasıl konuşuyorlar. Her türlü de şeyi yazdırtırdım oraya çek çekebilirsen. Bizim halkımız böyle röntgencilikle beslendiği sürece biz daha müzik için çok savaşırız. Kimse kusura bakmasın. Ama ben doğruları söylemekten vazgeçmeyeceğim. Herkes işini yapsın arkadaşım. Şarkısını söylesin, müziğini söylesin. Çünkü keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Öyle ya da böyle döner. Her haltları da ortaya çıkar.

16.07.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM