Oğuz: Bugün Şarkı Çıkartmak Instagram'da İleti Atmak Kadar Kolaylaştı

Oğuz: Bugün Şarkı Çıkartmak Instagram'da İleti Atmak Kadar Kolaylaştı

Boss Müzik Etiketiyle yayınlanan "4'te 4" adlı albümünde yer alan "Canımı Yakıyorsun" ile müziğe solist olarak devam eden Oğuz, Müzik Habercisinine bestelerini , albümünü ve hayallerini anlattı.

Yüzden Fazla Şarkıya Eşlik Ettim

Herkese merhaba, ben Oğuz. 2009 yılında 19 yaşındayken doğup büyüdüğüm Çanakkale'den, müzik yapma sevdasıyla İstanbul'a yerleştim. SAE (School of Audio Engineering) 'de 2 yıl süren ses mühendisliği eğitimimi aldıktan sonra çeşitli stüdyolarda tonmayster ve tekniker olarak yer aldım. Uzun bir süre reklam ve dizi müzikleri işleriyle uğraştıktan sonra, sahne enstrümanistliğine başladım. Edis, Mehmet Erdem, Cem Belevi, Derya Uluğ gibi sanatçılara sahnede eşlik etme şansı buldum. Daha sonra sahnenin yanı sıra stüdyo vokalistliğine başladım ve 100'ün üzerinde şarkıya vokalimle kayıtlarda eşlik ettim. Vokalistliğe yönelmemle beste yapıp söz yazabildiğimi fark ettim. Son olarak kendi şarkılarımı yorumlamayı ve sahne arkasından sahnenin ön kısmına geçmeye karar verdim.

Dört Şarkılık Bir EP Çıkarttık

'Canımı Yakıyorsun'' şarkısı 4 şarkıdan oluşan EP albümümün 2. sırasında yer alıyor. Şarkı, kendi tarzımı en iyi yansıtan şarkılardan biri bence. Albümün hikayesine gelirsek, sevgili prodüktörüm Alper Atakan'la aslında ilk olarak ''Aklımda Biri'' şarkısını hazırlamıştık, araya pandemi gibi bir süreç girince şarkıyı çıkarma tarihimizi erteledik ve bu sırada boş durmayıp zaten hali hazırda var olan ''Mesafe'' ve ''Canımı Yakıyorsun'' şarkılarını düzenledik. Son olarak albüme bir gece beklenmedik bir şekilde gitar çalarken, başından sonuna kadar bir seferde sözü ve müziği ellerime akan, çok özel bir şarkı olan ''Ben Çok'' u ekledik ve 4 şarkılık bir EP ile çıkmaya karar verdik. Albümdeki şarkıların tümünün sözü ve müziği bana ait, düzenlemeleri ise Alper Atakan'a.

Üç Günde Klip Kararı Verdik

Klibin yönetmenliğini değerli yönetmen İmre Haydaroğlu üstlendi. Klibi çekmeye karar verdikten 3 gün sonra kendimizi ümraniye platolarında bulduk. Bu kadar kısa bir sürede böylesine sade ve harika bir iş çıkartan yönetmenime teşekkürlerimi iletiyorum.

Oğuz: Bugün Şarkı Çıkartmak Instagram'da İleti Atmak Kadar Kolaylaştı

İlk Şarkımı Emir Seslendirdi

Berkay, Röya, Emir, Şimal, Seçil Gür ve İsmailzade gibi isimler şarkılarımı seslendirdi. Hayatımda yaptığım ilk şarkım Berkay'ın seslendirdiği ''Açık ara'' şarkısıdır. Fakat piyasaya ilk çıkan şarkım Emir'in seslendirdiği ''Mevsim Sonbahar'' oldu.

Hedefim Büyük Kitlelere Ulaşmak

Hedefim; şarkılarımı kendi sesimle ve diğer değerli yorumcular aracılığıyla çok daha büyük kitlelere ulaştırabilmek. Bu alanda iyi izler bırakmış, kaliteden ödün vermeden bu işte başarılı olabilmiş biri olmayı çok isterim.

Şarkı Yayınlamak Artık Çok Kolaylaştı

Şu anda şarkı çıkartmak teknik olarak instagram'da post atmak kadar basit bir hale geldi. Hayatın her alanının dijitalleştiği bu çağda müziğimiz de son derece dijital ve sanal bir hal almaya başladı. Ben sosyal medya aracılığıyla tabiri caizse patlayan, kısa vadeli ucuz şarkıların aksine, müzikal ve teorik olarak doğru olduğunu düşündüğüm kaliteli şarkılar üretmeye gayret gösteriyorum.

Farklı Değerleri Sunabilmek Gerekiyor

Müzik sektöründe fark yaratmak için bence, yeni ve farklı olan müzikal değerleri günümüz dinleyicilerine ve hedef kitleye en uygun şekilde üretip sunabilmek gerekir. Yakın zamanda kendi sahnelerime başlamayı çok istiyorum bununla alakalı bir ön hazırlık içerisindeyim fakat henüz net bir tarih yok.

Sosyal Medyayı Çok Kullanmayı Sevmiyorum

Bana aktif olarak kullandığım instagram proflim @oguzonline1 'den ulabilirsiniz. Sosyal medyayı çok aktif kullanmayı seven biri değilim işlerimle alakalı bilgilendirme yapma amacıyla kullanıyorum :) çok teşekkürler, sevgiler saygılar, Oğuz..

 

26.08.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM