"Ara Ara" ile Müziğe Sıradışı Bir Giriş Yaptı

Zanna kendinden bahseder misin? Zanna 'yı tanıyabilir miyiz?

Müziğin beni etkilediğini çok küçük bir yaşta keşfettim. Aslında bu kendimi de keşfetmemi sağladı. Sınıf arkadaşlarım şarkı söylemem için sıraları birleştirirdi bayağı konser ciddiyetiyle yazdığım şarkıları onlara okur fikirlerini sorardım daha sonra yarışmalarda şiirler ve yazılarla dereceler almaya başladım bir şekilde kendimi anlatmak istiyordum bunu en iyi ifade etmenin yolu ise kendi şarkılarımı söylemekti Bugün içimde çalan melodileri aklımdan geçen sözleri ve dansımı şova dönüştürmek için yani hala kendimi bir şekilde anlatmak çok çalışıyorum bunu o kıza borçluyum

Yeni teklin' 'Ara Ara'' nın hikayesini anlatırmısın. Nasıl oluştu, kimlerle çalıştın?

"Ara Ara" pandemi dönemi yazdığım bir şarkım. Evde gerçekten çok sıkıldım böyle hareketli şarkılar yazmakta gizli kaçış noktam oldu galiba. Hazırlık sürecinde çalışmalarını sevdiğim uzun zamandır takip ettiğim bir çok kişiyle çalışma şansı elde ettim. Kaan Gökman onlardan biri şarkımın düzenlemesinde ve klip yönetmenliğinde kendisiyle çalıştım. Beni en iyi anlatacak kişiyi seçmem lazımdı bu projeyi başkasıyla yapamazdım.

Video klip şarkı ile çok uyumlu kurgulanmış, yönetmen koltuğunda kim vardı? Nasıl bir ekiple hayata geçti video klibin?

Gercekten çok enerjik bir ekiple çalıştım. Çekimleri yaparken bir iş gibi değil tamamen doğal samimi bir müzik videosu çeker gibiydik, Yönetmen koltuğunda Kaan Gökman vardı. Eğlenceli bir iş çıkmasında onların etkisi büyük her detayla ilgilenen ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim

Zanna'nın Gelecek hedefleri neler?

Her gün yeni bir hedef belirliyorum aslında çünkü hedeflerini gerçeğe dönüştüren biriyim fikrimi tüketiyor sürekli yenisini istiyorum bu aralar beni sevenleri mutlu edeceğini düşündüğüm bir projem üzerinde çalışıyorum. Çok yakında sosyal medya üzerinden duyuracağım.

Zanna yaptığı müziğin türü nedir?

İnsanları gülümseten mutlu eden bir müzik yapmak istedim. Afro ve moombahton ritimlerin üzerine Türkçe sözler yazdım. Müziğimde tam bir dünya insanıyım biliyorum ama kesinlikle yabancı değil, bizden bir şeyler bulacaklar dinlerken. 

Müzikte fark yaratmak için neler yapılmalı, farklı duruşunla nasıl bir yol izliyorsun?

Aslında kendin olduğun zaman otomatik olarak farklı bir yere konumlandırılıyorsun. Çünkü müzikte ki bu öğrenilmiş taklitçilik, soundunda garantici olan yeterince kişi var. Ben onlardan biri olamazdım. Yapılmışı yapmak kolay kendin olmak çok daha zor hatta riskli ama bu heyecan aldığım riskin ödülü

Yakın zamanda sahne var mı? Zanna sahnesinde hayranlarını neler bekliyor?

Evet sosyal medya üzerinden buluşma noktalarını görebilirler. Çok eğleneceğiz belki minik showlar da geceyi süsleyebilir tabi sürprizler daha çok ama devamı orada.

Özel yaşamında Zanna nasıl?

Aslında gördüğünüz gibiyim her yerde aynıyım. Özel hayatımda sahnede klipte hepsinde kendimi yaşıyorum

İlerleyen günlerde yeni şarkıların dinleyici ile buluşacak mı? Şarkılarını ne kadar ara ile çıkaracaksın?

Evet Ara Ara yeni çıktı ama ben yakında çıkacak olan diğer şarkım için çoktan hazırım ve buluşturmak için de sabırsızlanıyorum. Sanırım tüketim konusunda biraz hızlıyız ama bende üretmeyi çok seviyorum hiç bir şikayetim yok. 

Yeni bir şarkı promosyon süresi sence ne kadar olmalı?

Yeni şarkı promosyon süreçleri duygularım tarafından yönetiliyor mantıkla hareket etmiyorum hatta şarkılar takvimden kendi tarihini seçiyor diyebilirim o an hissettiğim neyse yapıyorum bu şarkı dinleyiciye ulaşmalıysa ulaşmalı ulaşmayacaksa zaten istediğiniz kadar emek verin o tarihte olmuyor. Şarkıların kaderini sahibini ve tarihini kendilerinin seçtiğine inanıyorum. Evrenin hepimiz adına plan yapması hoşuma gidiyor.

Sosyal medyadan sana nasıl ulaşılabilir?

ZannaGokman adıyla tüm platformlardan bana ulaşabilirler.

Röportaj: Funda Alkan

26.09.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM