"Bu Sahteliklerle Dolu Dönem Bitsin"

"Eskiden Daha Kötüydü Ama Şimdi Daha da Kötü"

Eskiden de müzik kanalları vardı ve onlarda herkes yayınlanıyordu. Bazen orada da paralar dönüyordu. O zaman da kötüydü ama şimdi daha da kötü bir hal aldı. Müzik kanallarının kapanması çok üzücü bence ama en azından dijitalleşeceksek bile daha adil olsa daha hoş olacak diye düşünüyorum. 

"Müziğe Zarar Veriyorlar"

Sıkıcı bir dönemdeyiz. Ben böyle organik ve dürüst davranarak direniyorum. Benim gibi takılan insanlar da var. İnşallah bu sahteliklerle dolu dönem biter diye düşünüyorum. En azından biz bu işin içinde olanlar neyin nasıl döndüğünü çok iyi bildiğimiz için, aynı teklifler bize de geldiği için artık sahteliklerin bir sektörü olduğunu da biliyoruz. Çok zarar veriyor bence müziğe. Yani belki birileri için günlük işe yarıyor gibi durabilir ama bence çok zarar veriyor. İnşallah daha adil bir sektör olur yakın zamanda diyorum. 

"Nasıl Utanmıyorlar?"

Çok acınası nasıl utanmıyorlar ben anlamıyorum. Mesela bakıyorsun 1 günde 20.000-30.000 izlenmiş, ertesi gün bakıyorsun 500.000 izlenmiş sonra yine izlenme duruyor. Bütçesine göre herkes yani. Reklama da okeyim tabii ki destek reklam bir şey olacak ama sadece bunun üzerinden dönmesi çok itici bence. Youtube'un inandırıcılığı pek kalmadı, Spotify falan daha inandırıcı geliyor bana. İnşallah radyolar da sağlam durur bu sahtekarlara karşı. Çünkü radyolar da çok önemli bir şarkının tutulması için ya da şarkının yürümesi için. İnşallah onlar gerçek şarkıcıların gerçek şarkıların yanında durmaya devam ederler, yoksa kötü olacak yani. 

08.10.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM