Zerrin Özer, Hayatında Kaç Kez Gerçek Anlamda Aşık Oldu?

Zerrin Özer, Hayatında Kaç Kez Gerçek Anlamda Aşık Oldu?

"Ben Buralardayım" adlı teklisinde müzik kariyerinde ilk kez bir Sezen Aksu şarkısı seslendiren Zerrin Özer, Müzik Habercisi'nde Michael Kuyucu'nun konuğu oldu. Zerrin Özer , Michael Kuyucu'ya "Bugün size Dünyadan seslenecektim.." diyerek geçmişte dünya müzik endüstrisine girmek üzere aldığı teklifi ve bunun hikayesini anlattı. Zerrin Özer, Michael Kuyucu'ya hayatı boyunca kaç kez gerçek anlamda aşık olduğunu ve bluejean giydiği için neden kovulduğunu ilk kez Müzik Habercisine anlattı.

Zerrin Özer, Hayatında Kaç Kez Gerçek Anlamda Aşık Oldu?

Hayatımda Bugüne Kadar Sadece Bir Kez Aşık Oldum

Ben şunu söylemek istiyorum sanırım hayatımda gerçek anlamda bir kere sevdim. O da rahmetli oldu. Çünkü benim için gerçekten birlikteliğin anlamı bir erkeğin kadının üzerinde, yani onu sahiplenmesi, ona hakim olması, onunla birlikte olmasıdır. Eskiden inanın aşklar ve sevgiler çok kıymetliydi. Şimdi her şey kötüleşti, çirkinleşti. Saygı saygısıza dönüştü. Ben artık hiçbir sevgiye gerçek anlamda inanmıyorum. Şu anda aşık olanlar belki bana kızabilirler ama bunlarda benim yaşamdaki tecrübelerim. Artık çok az dostum var. Eskiden çok fazlaydı ama şimdi çok kıymetliler var. Onlar bana her şekilde yetiyorlar. Hayvanlarım, ailem, ablalarım bana yetiyor. 

Annem Amerika'ya Gitmeme İzin Vermedi

Sayın Muazzez Abacı ile ben ilk Amerika'ya gittiğimde o zamanlar kimse bizi tanımıyordu. Bütün atom mühendislerinin gecesiydi. Beni hatta ondan sonra bir Amerikan caz kulübüne götürdüler Washington DC de. Ondan sonra beni sahneye çağırdılar. Ben iki tane türkü okudum caz kalıplarında. Bir de iki tane caz okudum. O salon yani utanıyorum da bunu söylerken ayağa kalktı Sonra oranın sahibi geldi bana teklif yaptı. Sonra ben de immigration'a yani oradaki yabancı avukatlarla bütün her şeyi yolladım. Sonra İrlanda'ya gittim. İrlanda'da birinci seçildim. Oradan hep beni istiyorlar. "Anneciğim" dedim "anne ne olur", "hayır" dedi. Bir de öyle bir şey ki Nurlar içinde yatsın hiçbir zaman kızmıyor. Kısmet öyleymiş. O zamanlar çok korkarlarmış yani bizleri sokağa çıkarmazlardı. Bakın ben ilk sahneye çıktığımda Ankara'da Çankaya 'dan geldik pembe Köşk de yani rahmetli İsmet İnönü ile karşı karşıya otururduk. Oradan gelmemize rağmen annem ile babam ayrı diye annem kapıyı üstüme kitler giderdi. Aman kocaman İstanbul ne olur falan diye. Yani o zamanlar çok gözlerinden sakınırdı anneciğim ne derse ben de onu yaptım. Halbuki çok zorlayabilirdim ve ben gidebilirdim veya kendim kaçar giderdim mesela. 

Zerrin Özer, Hayatında Kaç Kez Gerçek Anlamda Aşık Oldu?

Arkamdan Deli Diye Bağırıyorlardı

Türkiye'deki ilk yırtık jeani giyen insan benim. İlk rocker benim mesela. Şimdi onlar çok şanslılar. Çünkü benim arkamdan neler söylediler, arkamdan "deli" diye bağırdılar neler neler…. Allah'ım görüyorlardı o bileziklerimi. Annemler diyordu ki "yanımızda lütfen yürüme" çünkü arkamdan artık deli diye bağırıyorlardı. Yani çok zor şartlar yaşadım ben. Şimdikiler ne güzel ne giyerlerse onu giyiyor, ne isterse onu söylüyor şahane şanslılar yani.

Blue Jean'le Sahneye Çıktım İşime Son Verdiler

Ben blue jean ile sahneye çıktım o zaman fuar vardı. Ertesi gün işime son verdiler Blue jean pantolonla çıktım diye, ama ondan sonra herkes beni bunu kabul etti. Çünkü ben hayatım boyunca hep böyle oldum. 

Zerrin Özer, Hayatında Kaç Kez Gerçek Anlamda Aşık Oldu?

"İtirazım Var"ı Batı Formatında Seslendireceğim

Zerrin Özer, Michael Kuyucu'ya 2021 yılında Müslüm Gürses – Bülent Ersoy gibi yorumcular tarafından seslendirilen ve Arabesk müziğinin klasikleri arasına giren "İtirazım Var" adlı şarkıyı coverlayacağını açıkladı. Zerrin Özer bu şarkıyı coverlarken bir yandan da genç yorumcularla beraber seslendireceği klasiklerinin yer alacağı tribute albümü üzerinde çalışacak: "Yakında "Zerrin Özer Arşiv 2" albümü gelecek. Onda sanırım rapçilerle ve yeni gençlerle birlikte düetler olacak. İkinci arşivde çok da güzel şarkılar var fazla bilinmeyen. Şimdi "İtirazım Var" şarkısını yayınlayacağım, bakalım ne olacak çünkü batı tekniği ile okudum. Bir de Sezenciğimin (Sezen Aksu) bir şarkısı var, onun bestesini okuyacağım, ondan sonra da bu arşiv albüm projesine gireceğiz Allah ömür verirse.

 

 

23.10.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM