Işın Karaca: "Müziğe Bakınca İnsanın Ağlayası Geliyor"

Işın Karaca:

Türkiye'nin güçlü kadın seslerinden Işın Karaca, Müzik Habercisi'ne özel açıklamalarda bulundu.

Işın Karaca:

"Steril Müzik Yapma Derdindeyiz"

2030'daki şarkıcılar tamamıyla melodramlar, evirmişler çevirmişler artık sonsuz bir teknik ses olacak. Biz haliyle Can da ben de acayip steril müzik yapma derdindeyiz yani. Ben orada o kemancıları duyayım, orada gitarcı Erdem Şef zaten yaşı olmuş 60 Allah gecinden versin uzun uzun yaşasın ama

Işın Karaca:

"Kalite Değişen Bir Şey Değil"

Bir Yol Var Cansu Kurtçu'nun bestesi. Benim bir misyonum var. Hiç değiştirmediğim bir çizgi olmasını istedim ben bu kariyerimde. 20 yıl albümlü 28 yıldır piyasadayım çalışan bir müzisyenim. Hiç değiştirmedim, hiç de değiştirme niyetinde değilim. Şöyle düşünüyorum hep; bize bir çıta verildi bir şey verildi bir şey gösterildi dediler ki Ajdalar, Sezenler bütün bizim önümüzdeki jenerasyonlar hepsi dedi ki arkadaşlar bakın bu iş böyle bir iş altyapı, armoni, düzenleme, Onno'lar, Garo'lar. Tabii ki çağ değişiyor ama kalite değişen bir şey değil. Çok acayip bir yerdeyiz ya.

Işın Karaca:

"Şarkıcılıktan Bir Haberler"

Müziğe bakınca gerçekten insanın ağlayası geliyor. 1 tane kadın sesi böyle genizden ince telli ses prozedik olarak bütün şarkılar korkunç articulate'den bir haber, şarkıcılıktan bir haberler. Çok acayip bir yere gidiyoruz ama eleştirince de şey diyorlar dinozorlar yine konuşuyor.

 

28.10.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM