eGO'nun Prensesi Kim?

eGO'nun  Prensesi Kim?

eGo seni tanıyabilir miyiz?

Tabii, asıl ismim Egemen Karlı. 20 yaşındayım. Aslen Tokat'lıyım ama İstanbul'da doğup büyüdüm. Küçüklüğümden beri müzikle iç içeyim. Babam müzik aletleri yapımcısı ve aynı zamanda ders verdiği öğrencileri var. Bende ne yapacağımı çok uzakta aramadım açıkçası. Küçükken karar verdim, bu yönde devam ettim. Kendimi hiç başka bir işle uğraşırken hayal edemedim doğrusu. Verdiğim kararın mutluluğunu yaşıyorum.

eGO'nun  Prensesi Kim?

Yeni çalışman "Prenses" nasıl ortaya çıktı, anlatır mısın?

Sıcak ve samimi bir çalışma ortamımız var. Şarkılarımı besteledikten sonra ekibimle paylaşıyorum ve bizi heyecanlandıran şarkılar üzerinde çalışmaya başlıyoruz. Prenses' te bu çalışmalardan biri. Ben sözlerimi tamamladıktan sonra hep beraber dinledik. Prodüktörüm ve aranjörüm Seçkin Özer çok güzel bir çalışma ortaya koyarak müziği ayrı bir yere taşıdı. Menajerim Mesut Uyanık işin her sürecini takip ederek yanımızdaydı. Ferit Özkan güzel sesiyle şarkımın back vocallerinde bana eşlik etti. Çalıştığım insanlar konusunda çok şanslı olmam şarkılarımın hikayesini güzelleştiriyor. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Video klibin hikayesinden bahseder misin?

Video klip bizim için çok eğlenceli bir çalışma oldu. Prenses'i klip yönetmenimiz Vasso ile paylaştık ve bu klibi Assos'ta çekmeliyiz dedi. Tarihi belirleyip set ekibiyle beraber yola çıktık. Assos Çanakkale Behram'da yer alan bir köy aynı zamanda bir antik kent. Çok güzel bir dokusu var. Hem gezip bu güzel yerleri görmüş olduk hem de çekimlerimizi tamamladık.

eGO'nun  Prensesi Kim?

eGo' nun hedefleri neler?

Müzik benim için büyük bir tutku. Uzun zamandır kendimi bu yönde geliştiriyorum. Her zaman daha iyisini isteyen birisiyim ve çalışmalarıma bu yönde devam ediyorum. Tabiki bir çok hedefim var. Bunlardan en önemlisi yaptığım müziğin Türkiye'de çok az örneği var. Kendi adıma ve ekibim adına müziğimi en üst noktalara taşıyabilirsem hedeflerimden birisi tamamlanmış olur. Ama benim için tamamlanmaması gereken bir hedef var, oda her zaman daha iyisini yapabiliyor olduğumu görmek. 

Neden eGo ismi ile müzik sektöründe yer aldın, hikayesi var mı?

Nasıl bir mahlasla başlayacağımıza karar vermek istedik ve çok uzun sürmedi açıkçası. Çünkü çevremdeki ve ekibimdeki insanlar bana zaten ego diye sesleniyorlardı ve bu fikir aklımıza geldiğinde benimsemem zor olmadı.

eGO'nun  Prensesi Kim?

Kimlerle çalışıyorsun projelerinde ekibinden biraz bahseder misin?

Bir aile gibiyiz aslında. Yaklaşık 1 yıl önce tanıştık ve kısa süre içerisinde uyum yakaladık. Prodüktörlüğü ve aranjeyi Seçkin Özer üstleniyor. Menajerimiz ve Genel Koordinatörümüz ise Mesut Uyanık. Ayşen Birgör ve Ferit Özkan'da benimle beraber ekibimizdeki diğer sanatçılar. Bütün işlerimizde birbirimizin fikirlerini aldığımız için işler sağlam ve hızlı ilerliyor diyebilirim.

eGo 'nun müzik türünü nasıl anlatırsın?

Farklı müzik türlerinden etkilendim her zaman. Günlük yaşamımdada hep birbirinden farklı müzikler dinlerim. Hip Hop, Pop, RnB gibi başlıca dalların karışımıyla bir müzik yaptığımı söyleyebilirim. Bunun yurtdışında örnekleri var ama Türkiye'de kısıtlı.

İlerleyen zaman için yeni projelerin hazır mı? Sence bir şarkının promo süresi nedir?

İşler hızlı ilerliyor ama genelde bir şarkı çıktıktan sonra promosyon süreci 1-2 ay sürüyor, gidişatı izleyip bekliyoruz. Bu süreçte de yeni şarkımız veya şarkılarımız hazırlanmış oluyor. Bu alacağımız karara göre daha hızlı veya daha yavaşta olabilir çünkü ortaya güzel şarkılar çıksın istiyoruz.

eGO'nun  Prensesi Kim?

Sosyal medya ile aran nasıl, sosyal medyadan sana ' nasıl ulaşılabilirler?

İnstagram, Twitter ve Facebook'ta aktifim. @egomusicofficial adresinden dileyen herkes ulaşabilir. Benimle ve şarkılarımla ilgili gelişmeleri takip edebilirler.

Röportaj: Funda Alkan

11.11.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM