Nazan Şoray: Eski Yeşilçam İle Dalga Geçiyorlar

Nazan Şoray: Eski Yeşilçam İle Dalga Geçiyorlar

Pandeminin hemen ardından "Adrese Teslim" adlı şarkısını yayınlayan Nazan Şoray, Müzik Habercisi'nde Michael Kuyucu'ya özel açıklamalarda bulundu. Şarkısı hakkında bilgiler veren Nazan Şoray, bugünün dizi ve sinema oyuncularının geçmişe göre çok şanslı olduklarını söyledi ve "biz filmde kullanacağımız kıyafetlerimizi kendimiz temin ederdik" dedi. İşte Nazan Şoray'ın Müzik Habercisine yaptığı özel açıklamalar:

Bugünkü Geldiğimiz Dizi Sektörü, Yeşilçamda Atılan Doğru Temellerin Üzerine Kuruldu
Eski yeşilçamda dalga geçerler, alay ederler bazı şeylerle ama ben asla öyle düşünmem. Son derece takdir ederim. O yeşilçam filmlerini o imkansızlıklarla, o parasızlıklarla ne kadar zor şeyleri başarmışlar ve bugünkü geldiğimiz bu dizi sektörü, Yeşilçamda atılan doğru temellerin üzerine kuruldu ve dizi sektörü dünyaya satış yapıyor. Bu çok önemli bir şey. Çok büyük bir sektör haline geldi. Bir sürü insan buradan para kazanıyor. Ben hem çekimleri beğeniyorum, hem mekanlar çok güzel, hem ülkemizin en güzel yerlerini tanıtmış oluyoruz, kostümlerimiz çok güzel, oyuncularımız çok güzel ve iyi oyuncu. Onun için mesela derler ki aman işte bir kişi beş kişiyi nasıl döver. Bunu Amerikan sinemasında olunca kabul ediyorsunuz da niye burada olunca kabul etmiyorsunuz? Gayet mantıklı diyorum ben mesela. 

Nazan Şoray: Eski Yeşilçam İle Dalga Geçiyorlar

Şimdiki Oyuncular Çok Şanslı
"Bir minibüs bir film" öyle bir laf vardır. Yani o minibüste oyuncular, kameraman, yönetmen, kameraman asistanı ve yönetmenin asistanı ve ışıkçılar giderler. O mekanlarda filmleri çekerler. Şimdiki gibi karavanlar bilmem neler makyözler böyle bir şey olmadığı gibi şimdi sponsor firmalar kostüm gönderiyor. Öyle bir şey yok. İş davetiyesinde yazarlar gecelik, sabahlık, yakası kürk manto, işte bilmem ne aklınıza ne geliyorsa… Mesela bir tane gece tuvaleti altına sahne ayakkabısı gibi bir sürü şeyler. Bunların hepsini oyuncular kendileri temin etmek zorundaydı. Ancak tarihi film olursa öyleydi. Dolayısıyla yani şimdiki oyuncular bu anlamda şanslı. Hem ek bir masrafları yok hem vakit alan bir şey yok. Ben hiç değişmedim. Değişmeyeceğim de. Yenilik anlamında değişirim ama karakter olarak hep aynı yerdeyim.

Nazan Şoray: Eski Yeşilçam İle Dalga Geçiyorlar

13.11.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM