İpek Açar: Bana Her Şeyi Kayahan Öğretti

İpek Açar: Bana Her Şeyi Kayahan Öğretti

Son olarak "Masal Kuşu" şarkısını yayınlayan İpek Açar, Müzik Habercisi'ne özel açıklamalarda bulundu!

"Her Şeyi Kayahan'dan Öğrendim"

Şu ana kadar öğrendiğim her şeyi Kayahan'dan öğrendim. Çok önemli bir ustaydı ve çok büyük emeği vardır benim üstümde. Onun da her zaman fikirleri bu yöndeydi, her zaman bunu öğütlerdi hem bana hem de etrafında ondan akıl almak için gelen tüm gençlere herkese. "Kalbinizi dinleyin, yüreğinizden geleni yapın, sakın size dayatılanı hiçbir zaman yapmayın" derdi.

İpek Açar: Bana Her Şeyi Kayahan Öğretti

"Plak Şirketleri Sömürü Yapıyor"

Kayahan Bey hayattayken onun kuralları neyse aynı şekilde devam ediyor. Tüm hakları aynı şekilde korunmaya devam ediyor. Bütün prensipleri aynı şekilde devam ediyor. Biz aynı zamanda Kayahan'ın en iyileri 2 albümünü gerçekleştirmek için uğraşıyoruz. Çünkü en iyileri 1 çıkmıştı 20 şarkılık. Çift cd idi. Şimdi çift cd olamayacak maalesef. Çünkü galiba bunu yine kendi imkanlarımızla en sonunda yapmak zorunda kalacağız diye düşünüyorum. Plak şirketleri ile artık maalesef şu anda ortak bir noktada buluşmak çok zor. Çok ticari bakılıyor bence sömürülüyor bazı şeyler artık öyle düşünüyorum ben. O yüzden biz bunun çalışmalarına da şimdiden başladık. Önce tabii ki plak şirketleri ile yapmak için uğraş verdim ben. Gittim görüştüm toplantılar yapıldı vs biraz ilerleme kaydettik ama maalesef sonuca ulaşamadık. Çünkü hep Kayahan bey prensipleri ile ilerlediğimiz için Kayahan bey hiçbir zaman albümlerini eserlerini hiç kimseye sonsuza kadar vermedi.

İpek Açar: Bana Her Şeyi Kayahan Öğretti

"İmza Attığınız Şeyin Altına Bakın"

Kendi şarkılarını besteleyen, kendi sözlerini yazan insan için ben şu anda yetenekli gördüğüm tanıdığım genç müzisyenlere genç bestecilere hep bunu öneriyorum. Ne olursunuz imza attığınız şeyin altına bakın ne yazıyor neye imza atıyorsunuz siz? Yani tamam bugün şarkı çıkacaksa bir tane klip çekecekler diye emeğinizi sonsuza kadar başka bir firmaya devretmeyin. İleride pişman olursunuz. Elimden geldiği kadar anlatmaya gayret ediyorum. Zaten o verilen sürede plak şirketi ondan kazanacağını kazanıyor maddi anlamda. Geri kalan zaten artık sömürülmeye giriyor maalesef.

22.11.2021
FACEBOOK
İNSTAGRAM