Alişan: Allah Yüzümüzü Kara Çıkarmadı

Alişan: Allah Yüzümüzü Kara Çıkarmadı

Son olarak Sezen Aksu'nun "Tükeneceğiz" şarkısını yorumlayan Alişan, Müzik Habercisi'ne açıklamalarda bulundu.

Alişan: Allah Yüzümüzü Kara Çıkarmadı

Sokağa çıkma yasaklarının olduğu aylar, Deniz Erdem ile birlikte evde her gece şarkılar dinliyorduk sırasıyla. Bir gün Tükeneceğiz'e denk geldim ve Tükeneceğiz'i bayağı bir 2-3 kere tekrar tekrar dinledik ve ben "bu şarkıyı okusam nasıl olur?" dedim. Biz yeni bir şarkı çıkarma planları yapıyorduk ama ara bir şeyden sonra yeni şarkı çıkarmayı düşündüm. Onun da aklına çok yattı ve konuştuğumuzun ertesi günü Sezen Aksu'dan izinlerini ald ve hemen başladık çalışmaya. Aslında bizi planımız mayıs ayı gibi bu şarkıyı çıkarıp bu aylarda yeni bir şarkıyla çıkmaktı ama işte olmadı planlar tutmadı. O da tamamen Deniz Erdem'in fikriydi. Şarkı zaten bütün Türkiye'nin ezbere bildiği bir şarkı. Aslında Sezen Aksu'nun bütün şarkıları öyle ama Tükeneceğiz gibi birkaç şarkısı daha böyle farklı şarkılar.

Alişan: Allah Yüzümüzü Kara Çıkarmadı

%90 Olumlu %10 Olumsuz Yorumlar Var

Şu anda gençler de rap rnb tarzını daha fazla dinliyor. Tefo da bizim şirketimizin genç sanatçılarından genç yorumcularından biri. Tefo'dan bir söz yazmasını istedi Deniz bey. Sözler geldi çok da güzel sözlerdi. Şarkının anlamını bozmadan veya şarkının gerçekliğini bozmadan çok güzel sözler yazmış Tefo. Araya girdi okudu. Çok da güzel oldu. Bunu herkes biliyor ama genç kuşak da bu şarkıyı arada Sefo'nun yorumuyla belki daha da benimser, daha da fazla dinletiriz, daha da büyük yerlere dinletiriz diye düşündük. Çok da yakıştı. Şu ana kadar %90 olumlu %10 olumsuz yorumlar var. Genel anlamda olumlu.

Alişan: Allah Yüzümüzü Kara Çıkarmadı

Erhan Bayrak Muhteşem Bir Aranje Yaptı

Bunu aslında geçen şarkı olan 'Yağmurlar'da da yapmıştık Furkan ile birlikte. O da çok beğenilmişti. O şu anda Youtube'da 40 milyona falan yaklaştı. Hala da dinlenen hala da istenen bir şarkı benden sahnede. Dediğim gibi güzel oldu Herkes beğendi. Bu arada Erhan Bayrak'a da bir altını çizmek istiyorum. Muhteşem bir aranje yaptı. Benim için de özel bir şarkı. Sezen Aksu şarkısı olduğu için buna çok iyi bir şey yapması gerektiğini ve diğerlerinden daha farklı bir şey olması gerektiğini söylemişti. Gerçekten o da imzasını attı şarkıya ve çok güzel bir aranje yaptı.

 

08.02.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM