Cem Cücenoğlu: Artık Seyirci Yemiyor!

Cem Cücenoğlu: Artık Seyirci Yemiyor!

Başarılı oyuncu Cem Cücenoğlu, Müzik Habercisi'ne özel açıklamalarda bulundu.

Cem Cücenoğlu: Artık Seyirci Yemiyor!

Var olan ekonomik şartlar maalesef reklam pastasını zorluyor. Malum ülkemizde dolar 12 liraların üzerinde geziyor ve maalesef bu sektörde kullanılan malzemelerin hepsi dolarla euroyla çalışan durumlar ve bu maliyetler arttıkça başka maliyetlerden kısmak zorunda kalınıyor. Başka maliyetlerden kısınca işlerin kalitesi maalesef düşüyor, kalite düşünce de seyirci artık yemiyor. Neden biliyor musunuz? çünkü dijital var.

Cem Cücenoğlu: Artık Seyirci Yemiyor!
Dijitaldeki yapımların yaptığı o acayip kaliteli işler görülünce artık maalesef bazı şeyler yemiyor. Mesela Netflix'te Kulüp var. İşin içine para zeka ve bakış açısı girdiğinde ne kadar güzel kaliteli işler çıkıyor değil mi? En iyi Hollywood yapımlarını kıskandıracak güzellikte bir yapım çıkmış ama her şey para maalesef. Parayla zihniyet meselesi diyorum. O yüzden çok bomba bomba girip maliyetler yüzünden reyting pastasından alamamak yüzünden çok iyi işler de maalesef bu piyasanın sillesini yemek zorunda kalıyor diyelim.

Cem Cücenoğlu: Artık Seyirci Yemiyor!

"Dijitalde, Ulusallara Göre Daha Rahatsın"

Üzülerek bakıyorum hepsinde eşimiz dostumuz arkadaşımız kimi olmasa da sektör bizim sektörümüz. Ne umutlarla başlayan iş bir dizi demek en aşağı 70 kişi demek set çekimiyle, çalışanıyla, 4 kişi ile çarpsak 280-300 kişi bir anda ekmeksiz kalıyor. Stres var acaba 2.bölümde 3.bölümde biter mi? Çünkü dijitalde öyle bir sorun yok mesela. Hazır 6 bölümse 6 bölüm çekiliyor teslim ediliyor. Beğeniliyorsa 2. sezon hazırlanıyor. 2. sezonun senaryosu beğenilirse onu da çekiyorsun. Paralar peşin ödeniyor. Az mıdır çok mudur bilmiyorum daha hiç dijitalle çalışmadım ücretler nasıl gidiyor ne yapıyor bilmiyorum ama paraların peşin alındığı, toplu çekildiği, her şeyin başlangıcının bitişinin belli olduğu ve dolayısıyla stres yapmayacağın durumlar. Tabii ki biraz daha rahatsın oynarken, yazarken, çekerken. Olması gerektiği gibi tavırları jestleri verebildiği için biraz daha rahat oluyorsun dijitalde ulusal kanallara göre.

Cem Cücenoğlu: Artık Seyirci Yemiyor!

18.02.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM