Rüya Ersavcı: Dansımızı Müstehcen Buldular

Rüya Ersavcı: Dansımızı Müstehcen Buldular

Kısa bir süre önce "Kim Tutar" adlı şarkısını yayınlayan Rüya Ersavcı, Müzik Habercisi'nde Michael Kuyucu'ya özel açıklamalarda bulundu. İEurovision Şarkı yarışması serüveni ile ilgili bugüne kadar kimsenin bilmediği bir sırrını açıklayan Rüya Ersavcı'nın Michael Kuyucu'ya yaptığı açıklamalar şöyle:

"Eurovision'da Birinci Olmak Kısmet Olmadı"

Müzikotek'ten Dağhan Baydur ile çalışmaya başladık ve bir albüm yapmaya karar verdik. Şarkıları hazırlarken ilk Turkish Delight ile yola çıktık, Eurovision'a katıldık ve Eurovision'da çok güzel de hazırlıklar yaptık. Zaten kayıtlarımız da İngiltere'deydi, müzisyen Erdal Kızılçay ile çalışıyorduk. Aynı zamanda yabancı müzisyenlerle de çalışıyorduk ve orada duyurmak üzere bir altyapı hazırlamıştık. Listelere sokmaya çalışıyorduk. Böyle çok güzel bir şeyimiz vardı belki Eurovision'da 1. olup temsil etme şansını yakalasaydık o zaman yurtdışındaki ilişkilerimiz daha hızlı yürüyecekti ama kısmet olmadı.

Rüya Ersavcı: Dansımızı Müstehcen Buldular

"Dansımızı Müstehcen Buldular"

O dönem o şarkıya büyük bir haksızlık yapıldı. Biz orada kızlarla arka arkaya dans ediyorduk ona vagon dansı dediler ve bunu müstehcen buldular ama çok enteresan bunu müstehcen bulan da İstanbul jürisi oldu daha çok. Onlar bize ya 0, ya 1 verdiler. Diyarbakır'dan 9 geldi. Çok üzüldük böyle düşünmelerine, hele ki İstanbul jürisinin böyle düşünmesine çok çok üzüldük.

Rüya Ersavcı: Dansımızı Müstehcen Buldular

"Eurovision'dan Neden Çekildik?"

Onlar bu kadar düşük bir puan vermeseydi biz 1. olabilirdik ama birden düşürdüler puanımızı. 5 yıl arka arkaya katıldım ve hep de güzel şarkılarla katıldım. Hoştu ama hep böyle ya ilk 3'e girdik, ya ilk 5'te kaldık derken olmadı kısmet değilmiş yani. Eurovision güzel bir yarışmaydı sonrasında devam edildi bir dönem güzel sonuçlar da alındı Sertab 1. oldu, Mor ve Ötesi çok başarılı temsil etmişti, Athena çok iyiydi, gayet güzel gidiyordu bence hiçbir şekilde çekilmeden bu yarışmaya devam etmek de fayda vardı. Ona da üzüldük. Niye çekildiğimizin nedenini bilmiyorum.

13.03.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM