Tufan Kayhan: Evde Oturan Bile Müzik Yapıyor Artık

Tufan Kayhan: Evde Oturan Bile Müzik Yapıyor Artık

1994 yılında söz ve müziği kendine ait olan "Yasak" adlı şarkısıyla 90'larda adından sıkça söz ettiren Tufan Kayhan, Müzik Habercisi'nde Michael Kuyucu'ya açıklamalarda bulundu. Tufan Kayhan, Mcihael Kuyucu'ya şunları anlattı:

90'lar kuşağı gerçekten çok önemli, hatta Z kuşağı bize bazen kızıyor ama Z kuşağı şu anda bizim yaptığımız icatlardan dolayı her şeyi elde etti. Kendi sektörümüzden bahsedersek bizim Onno Tunç'umuz vardı, Feyyaz Kuruş vardı, kimler vardı…

Tufan Kayhan: Evde Oturan Bile Müzik Yapıyor Artık

Evde Oturan Bile Müzik Yapıyor Artık

Rahmetli Uzay Heparı "Kınalı Bebek"i yaptı. Sezen Aksu zaten baştacı, "Ana Tanrıça" diyoruz biz ona. O dönem de zordu, bu dönem de zor. Sadece koşullar farklı, ortam değişikliği farklı; yani o dönem kırmızıydı bu dönem yeşil o misal. O kırmızıyı yakalayabilmek zordu çünkü o dönem bu kadar çok şarkı yapacak kişi yoktu işin açıkçası. Şu anda ise sosyal medya dediğimiz bir durum var ve sosyal medya sayesinde evde oturan bile müzik yapıyor artık. Bu işe ciddi anlamda para veren de yapıyor. Bunu ayıramıyorsun ve maalesef bazen ciddi anlamda efor sarf eden insanlar heba oluyor.

Tufan Kayhan: Evde Oturan Bile Müzik Yapıyor Artık

Kral TV'nin Önünde 9 Saat Beklediğimiz Zamanlar Oldu

Bizim tek üzüldüğümüz nokta sadece bu sosyal medya ile ilgili, onun dışında her şey olması gerektiği gibi. Zaman buysa okeydir kabulümüzdür yani. Biz şarkımızı yayınlayabilmek için Kral TV'nin önünde 9 saat beklediğimiz zamanlar oldu. Şu anki dönemin Kral TV'si de sosyal medya ama ne kadar doğru kullandığınıza bağlı. Şarkıyı yüklüyoruz bu sefer de oldu olmadı diye o şeyin paniğini yaşıyoruz. Çünkü inanın buna, iki gün çok güzel gidiyorsa bazı şeyler sistem olarak, iki gün sonra öyle bir şey çıkıyor ki ne alaka diyorsun ve milletin kafası direk oraya yönleniyor ve kendinizi tekrar gösterebilmek için başka şeyler üretmek zorunda kalıyorsunuz.

Şimdi Öyle Bir Üslup Yok

Artık çıkan müzikte yorumlara bakıyoruz. Artık buna bakıyoruz biz ve müziği yönlendiren bu insanlar diyoruz ve tabii ki bu bizim için çok büyük bir sıkıntı. İşte 90'larla günümüz jenerasyon arasındaki uyuşmazlığın tek farkı bu. Tamam yemek yenilebilir ama yemek yeme üslubu vardır diye öğretildi bize. Şimdi öyle bir üslup yok. Yerde yemek yeniliyorsa sen de o yerde yiyeceksin ki seni dinlesinler modundalar. Mesela ben odunlu soba yakıyorum diyelim, onlar da bizim gibi odunlu sobada ısınıyor diye onu destekliyorlar maalesef. Yani böyle bir sıkıntımız var onun dışında başka bir sıkıntımız yok.

25.03.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM