Özgün: Pop Müzik Kısırlaştı!

Özgün: Pop Müzik Kısırlaştı!

Pandemide üretime devam eden ve müzikal anlamda başarıya ulaşan Özgün, Müzik Habercisi'ne "Mümkansız" şarkısını anlatırken, bir yandan da hiçbir yerde olmayan özel açıklamalarda bulundu!

"Sergen Yalçın Beşiktaş'a Geri Dönecek"

Biz Türk milleti olarak insanları bir anda göklere çıkartıyoruz, çok fazla şey bekliyoruz ve bütün sorumluluğu ona yüklüyoruz ama işler ters gitmeye başladığında hemen vazgeçiyoruz. Hemen kafamızı çeviriyoruz. Her sene şampiyon olsa bu maçların oynanmasının bir mantığı olmaz yani değil mi? O zaman tek başına çıksın Beşiktaş oynasın şampiyon olsun. Mühim olan bu zor dönemlerde de birlikte olmaktır ama pek çok Beşiktaş'lının da dediği gibi böyle bir dönem oldu. Zaten sezon başı Sergen Yalçın biraz yorgun ve isteksizdi. Belki de başlamasa daha iyi olabilirdi ama 3-5 sene sonra bence tekrar Beşiktaş'ın başına gelecektir daha tecrübeli olarak. En azından kulübe zarar vermeden gitti. Biliyorsunuz bazı teknik direktörler yüksek tazminatlarla gidiyor falan. Ceketini aldı gitti tekrar geri gelecektir.

Özgün: Pop Müzik Kısırlaştı!

"2021 Müzikal Açıdan Çok Verimliydi"

EdikoTV isimli bir YouTube kanalı daha açtım. Orada da yine bu 2021 yılı içerisindeki sözü ve bestesi bana, düzenlemeleri de yine onur Koç'a ait olan çocuk şarkıları albümü yaptık ve bu albüm şarkılarıyla da animasyonlar yaptık yine ben, eşim ve Ediz'in çizgi karakterlerin içinde olduğu. Asıl o kanal çok iyi gitti. 10 milyon izlenmeye ulaştı kanal 6-7 ayda. Reklamsız ve direk çocukların izlenmeleri ile organik olan izlenmeler. Yine 6-7 ayda bir 10.000 abone sayısını aştı kanal büyümeye devam ediyor. Bir de bu olmuş oldu. 2021 yılı içinde bulunduğumuz bu ülke açısından zor bir dönem olsa da müzikal açıdan benim adıma oldukça verimli geçti.

Özgün: Pop Müzik Kısırlaştı!

"Mümkansız Bana Çok İlginç ve Farklı Geldi"

Ben ilk şarkıyı duyduğum zaman çok şaşırdım dedim "Acaba yanlış mı duydum, yanlış mı söylemişler imkansız derken?" ben de hemen gittim girdim ve arattım. Yabancı bir dizide kullanılmış bu kelime ve onu çevirmen Türkçeye çevirirken "Mümkansız" olarak çevirmiş yani mümkün olan bir şeyin imkansıza dönüştüğü an olarak geçiyor anlamı. Asıl hayatta mümkün deriz ama bazen bir anda hiç ummadığı bir sebepten mümkün olan bir şey imkansıza dönüşebilir o kişi için. Mümkansız da bunu anlatıyor. Bana çok ilginç ve farklı geldi. Şarkıda yine bir o kadar hem sözleri hem müzik açısından da iyiydi. Gökhan da yine çok modern bir aranjman yaptı.

Özgün: Pop Müzik Kısırlaştı!

"Pop Müzik Kısırlaştı"

Bugüne kadar tutmuş olan bütün hareketli şarkılarımın geneli oryantal ezgiler, enstrümanlar ve resimler üzerineydi. Yani "Şeytan", "İstiklal", "Sadece Arkadaşız" gibi genel hep bir alaturka ve biraz akustik soundlar vardı. Benim istediğim biraz daha modern geniş soundlu birçok fazla tutan hareketli şarkım yoktu "Zilli" gibi ama onlar çok büyük başarılara ulaşmamıştır. Benim 24 - 40 - 35 yaş arası olan genel dinleyici kitlem 13 - 24 yaş arasına doğru kaymaya başladı. Tabi var olmak için özellikle pop müzik yapıyorsak çok değişti artık dinleyici kitlesi ve çok değişti pop müziği çok kısırlaştı zaten uzun yıllarda çok büyük bir sıkıntı içerisindeydi. Dolayısıyla gençlerde ya rap müziğe ya da alternatif müziğe biraz daha ilgi göstermeye başladılar. Var olabilmek adına doğru işler yaptık diye düşünüyorum özellikle son birkaç yıldır. E tuttu da. "Mümkansız" da güzel gidiyor. O video klibi aslında değişik bir klip oldu. Şarkının içinde yine rap diyemeyeceğim çünkü oldukça melodik ama sözlerin hızlı söylendiği bir kısım var. Orada da yine şarkının aranjörü Gürkan bana eşlik etti.

30.03.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM