Genç Technocu Pınar Temren Yorulmak Bilmiyor

Genç DJPınar Temren kendisini techno müziğine adamış biri. Pınar Temren, "Techno çalmak ve yeni şarkılar üretmek benim en sevdiğim şey, müziğimi geliştirmek için çok çalışıyorum ancak techno'yu çok sevdiğimden yorulmuyorum." Diyor ve ekliyor "kendime has bir tarzım ve set akışım.

Genç Technocu Pınar Temren Yorulmak Bilmiyor

Charlotte De Witte'iyi Örnek Aldım

22 yaşındayım, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları son sınıf öğrencisiyim. 15 yaşında iken dj liğe kendi çabamla başladım, bir aile dostumuz djlik yapıyordu ve bana setupını vermişti, videolar izledim, birkaç özel ders aldım ve en önemlisi Techno müziğin vazgeçilmez ismi olan Charlotte De Witte'i kendime örnek aldım. Başlarda oldukça zorlanıyordum ancak çok çalıştım, şuan djliğimin iyi bir noktada olduğuna inanıyorum, kendime has bir tarzım ve set akışım olduğunu düşünüyorum. Umarım dinleyenler de bana katılırlar.

Genç Technocu Pınar Temren Yorulmak Bilmiyor

Şarkılarımın Prodüksiyonlarını da Ben Yapıyorum

15-16 yaşlarından beri techno dinliyorum, Charlotte De Witte'i ilk dinlediğim andan beri istediğimin ve bana hitap eden müziğin techno olduğunu anlamıştım. Zamanla yerli ve yabancı djleri dinleyerek ben de setlerimde istediğim akışı ve mix tekniklerimi oluşturmaya başladım. Üniversiteye başladığımda da mekanlarda çalmaya başladım. Tabii ki seyirci önünde çalmak evde kendim çalmaktan çok daha farklı, ambiyansı iyi yönetmek gerekiyor. Okuldan vakit bulduğum fırsatlarda küçük büyük türlü mekanlarda çalarak deneyim elde ettim, tabii ki halen de çalmaya devam ediyorum. Aslında yaklaşık 4 senedir kendi techno ve house şarkılarımın prodüksiyonunu da yapıyorum ancak bu yıl yayınlama şansım oldu, bu süreçte mix masteringimi geliştirmeye yoğunlaştım. Şu ana kadar spotify, beatport, apple music ve birçok dijital platformda dinleyebileceğiniz 4 parçamı yayınladık: Cant Breath, In Seconds, clınıcal Dıagnosis ve Attack. Mayıs ayında Frankfurt menşeeli label DigitalX ile Sweet Lies adlı yeni techno parçamı yayınlayacağız. Ayrıca Bring Da Ruckus adlı label ile de bir deep house şarkımı çıkaracağız. Heyecanlıyım ve geri dönüşleri merakla bekliyorum.

02.05.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM