Hakan Ki: Şarkımı şu ünlü okusun diye bir düşüncem olmadı.

Hakan Ki: Şarkımı şu ünlü okusun diye bir düşüncem olmadı.

Merhaba Hakan seni daha yakından tanıyabilmemiz için bize biraz kendinizden bahsedebilir misin? Hakan Kİ Kimdir?

Merhabalar, 1986 doğma büyüme İstanbulluyum. Müzisyen kimliğim dışında görsel tasarım üzerine işlerle ilgiliyim. Özel bir markanın görsel tasarım yöneticiğini yapıyorum. Göze ve kulağa hitap eden işlerin bana keyif verdiğini söyleyebilirim. 

Müzik yolculuğun nasıl başladı? Ne zamandan beri ilgin vardı? Biraz bahsedebilir misin?

Kendimi bildim bileli müziğe karşı sempatim var. Çocukluktan gelen alışkanlık olsa gerek yazmayı çok severim. Sürekli bir şeyler yazıp not alırdım. Zamanla bunlar şiir sonra hikâye vs derken şarkı sözlerine dönüştü. Ve bu sözleri melodilerle buluşturdum. Profesyonel olarak 2 yıldır müzik sektöründeyim. Büyük bir heyecanla devamını getireceğim.

Hakan Ki: Şarkımı şu ünlü okusun diye bir düşüncem olmadı.

Şimdilerde sözü ve müziği size ait olan ''Gitme Lütfen'' isimli şarkınla müzikseverlerle buluştun. Öncelikle bu şarkınızda kimlerle çalıştın ve şuana kadar gelen geri dönüşler nasıl memnunmusun?

"Gitme Lütfen" şarkımızı 3 aylık bir süreç içinde bitirdik. Bu süreçte vokal koçum olan Doğan Cem ile okumalara çalıştık. Kendisi geçtiğimiz sezon "O Ses Türkiye" yarışmasının finaline kadar giden iddialı yarışmacılarındandır. Şarkının aranjesi Tarık İster'e ait olup, kayıtlar ise Ozinga stüdyosunda gerçekleşti. İyi iş çıkardık ve geri dönüşler inanılmaz güzel. Çok keyifli bir süreç geçiriyorum.

Hakan Ki: Şarkımı şu ünlü okusun diye bir düşüncem olmadı.

Üzerinde çalıştığınız başka bestelerin var mı? Ünlü isimlerinde okumasını istermisin?

Bende şarkı çok :) Ama hiç şarkımı şu ünlü okusun diye bir düşüncem olmadı. Bu sıralar kendi şarkılarımı kendime de saklıyor olabilirim. Her an her şey olabilir.

Dijital sektörün yaygınlaşmasıyla birlikte müzik dünyasında her gün yeni isimlerle karşılaşıyoruz. Peki sektörde kalıcı olmak için sence nasıl farklı olabilmek gerekiyor?

Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de seçenekler çoğaldı. Gün içinde yüzlerce yeni isim duyuyoruz. Bence önemli olan yaptığın işe güvenmelisin. Sabır, inanç ve büyük enerji ile bütün taşlar yerine zamanla oturacaktır.

Bu ara sahne ışığın çok yüksek, görselliğin gayet başarılı tüm bunlara dayanarak şarkıcılığın yanı sıra oyunculuk yada modellik yapmayı düşündüğün oldu mu hiç?

Kamera önünde çok rahat olabilen biri değilim. Bu çekingenlik falan değil, sadece öyle bir isteğim yok sanırım. O nedenle müzisyen kimliğime dayalı işler dışında kamera önüne geçebileceğimi düşünmüyorum.

Hakan Ki: Şarkımı şu ünlü okusun diye bir düşüncem olmadı.

Kariyerinizde kendinize belirlediğiniz bir hedefin, hayalin var mı? 

En büyük hayalim her zaman şarkı söylemek oldu. Şimdi şarkı söylüyorum ve hayaller şekillendi. Müziğin dolu olduğu, beni mutlu edecek işlere imza atmak istiyorum. Hakan Ki adını zamanla herkes duyacak, sevecek :)

Son olarak neler söylemek istersin?

Şu an tüm dijital platformlarda yerini alan "Gitme Lütfen" şarkımı sizlere sunmuşken, ben hızlı bir şekilde yeni şarkıma odaklıyım. Her şey planladığım gibi giderse yaz bitmeden yeni şarkımı sizlere sunacağım. Takipte kalın, müzik ile kalın.

Kaynak: Müzik On Air

01.06.2022
FACEBOOK
İNSTAGRAM